1. 1.
  abd'nin iran'a dönük en ağır yaptırımı. iran'dan petrol ve doğalgaz alımını yasaklayan yaptırım. türkiye, bu yaptırımın dışında istisna olmak istediğini açıkladı. zaten yaptırım kararı bm kararı olmadığı için, abd'nin sikinin keyfinin kararı olduğu için türkiye uymak zorunda değil.
  ... daikokuten
 2. 2.
  sadece türkiye'yi değil tüm dünya piyasalarını strese sokan olay.
  ... spin quantum
 3. 3.
  https://video.uludagsozluk.com/v/çince-sarki-önerileri-143796/

  3 ... timur cengiz hulagu
 4. 4.
  tüpraş'ın muaf tutulacağı söyleniyor. Türkiye'de havayolu şirketlerine yakıt sağlayan Vitol Grubu'na ait Petrol Ofisi'nin iran uçaklarına yakıt sağlamadığı ifade ediliyor. türkiye'nin almış olduğu bir ambargo kararı yok. neden bu şirket böyle bir ambargo yapıyor?
  ... daikokuten
 5. 5.
  putin ambargolara uymayacağız diyor da, bazı rus şirketleri iran ile anlaşmaları durdurduğu bilgisi var, nasıl oluyor putincim?

  Rus enerji şirketi Lukoil'in Başkanı Vahit Alekperov, iran'dan petrol alımını tamamen durdurduklarını söyledi.

  Rus basınına açıklamalarda bulunan Alekperov, iran'dan petrol alımını tamamen durdurduklarını belirterek, "iran'da şu anda yasal bir çalışma yapılıyor. Kasımdan sonra açıklanacak olan nihai açıklamaları bekliyoruz. Bunun ardından birtakım kararlar alacağız. Uluslararası bir şirket olduğumuz için büyük riskler mevcut ve herhangi bir ihlalde bulunamayız" dedi.

  https://tr.sputniknews.co...an-petrol-alimi-durdurdu/

  Rusya'nın demir çelik üreticileri MMK ile Severstal, dünyanın en büyük üçüncü konteyner işletmecisi CMA CGM şirketi, ABD'li uçak üreticisi Boeing ile Airbus gibi şirketler yaptırımlar nedeniyle bu ülkedeki faaliyetlerini sonlandırmış ve anlaşmaları iptal etmişlerdi.

  https://tr.sputniknews.co...-iran-petrol-borsa-satis/
  ... daikokuten
 6. 6.
  türkiye, Japonya, Çin, Tayvan, Hindistan, Güney Kore, italya ve Yunanistan'ın muaf tutulduğu yaptırımlar.
  ... daikokuten
 7. 7.
  hazır olun.petrol fiyatlarında büyük düşüşler yaşanacak.
  ... rebel12