bugün

evet kompleks birinin özelliğidir. birde internet yaygınlaştıkça ve kullanılan siteelr çoğaldıkça oluşan bir sonuçtur.. sadece tarayıcının bir penceresi bende uludağ sözlüğü doldurmaktadır. ilerleeyn saatlerde 16-18 sekme oluşmaktadır bir pencerede.

diğer pencere facebook içindir.. listelere ayırmışımdır arkadaşları. diğeri twitter içindir. twitter için monzillayı seçiyorum bazen çünkü tıkladığında mousue un orta tuşuyla direkt yeni sekmede açıyor yoksa google chrome da önce aynı sekmede pencere açılıyor sonra tıklarsan açılıyor yeni sekmede. ayarı vardır belki ama yapmadım..

internetten alış veriş sitesi sonra gazete ve bilimsel şeyler araştırma pencereleri derken 6-7 pencere olmuş ve birazdan pc, bilgisayar bellek azaldı kapatın uyarısı verecektir.

en iyisi 8 gb ram şu an için..

belki birden fazla sözlükte yazan yazardır
anakart ve ekran kartının acizliğine uyramıştır. 4 gb. ram uçurur . *
1 gb kullananlar ne yapsın sorusunu akla getirir. Evet 1 gb ram kullanıyorum ve mutsuzum. Oldu mu ?
ne kadar artırırsan artır değişen bişey olmuyor. sanırım bu sektör işbirliği içinde. sürekli yenilme ihtiyacı doğuran uygulamalar üretiyorlar.
nasıl yetmediği anlaşılamayan durumdur. o bilgisayarda bir sıkıntı olmalı. ya da benim pc anormal bilemiyorum. altta iki tane oyun açık (fifa 13 ve most wanted 2012), mozilla'da 11 tane sekme açık ve bir o kadar da program faliyette ancak ram kullanımı aşağıda gördüğünüz gibi (kırmızı çerçeve):

http://i47.tinypic.com/xqcp77.png

not: bağlantı hızımla dalga geçmeyin kalbinizi kırarım. yurt interneti malum. *
rahatsızlık belirtsidir.
Adamların dediği cümle 'sike sike yetirteceksin piç' halbuki bizim dilimizden anlamıyorlar .
bilgisayardan anladığını sanıpta anlamayan insanların içine düşeceği durumdur. "ben ram'dan anlıyorum, bu bilgisayara bu ram gitmiyor" dedirtir fakat bilgisayarı o duruma getiren kendisidir. bilgisayara nasıl bakıldığı önemlidir burada. yaklaşık 2 seneyi aşkın süredir 2 gb ram kullanıyorum, bilgisayarımda herşey düzenli ve kullanımına da her zaman dikkat ederim. şu ana kadar hiçbir donma, bekletme, oyunlarda kasma, açılmama gibi problem yarattığını görmedim.

kısacası; eğer bir kişiye 4 gb ram yetmiyorsa, kişi bilgisayar kullanmasını bilmiyordur. açık ve net.

edit: yazım karmaşıklığı
"bilgisayarda pc de" ne demek acaba?

kullandığınız uygulamalara göre değişen yetip yetmeme sorunudur.
2 gb ile 20 sekme ve 2 oyunu açık tutabilmiş birisi olarak şunu söylüyorum; server işletmiyorsan o ram her türlü yeter.

not: 4 gb ram sahibi bir kullanıcıyım.
(bkz: monzilla the best browser)
bir zamanlar bilgisayarın hard diski 4 gb deyince vay vay diyorduk. şimdi olanlara bak arkadaş.
son çıkan oyunların özelliklerinin çok yüksek olması sebebiyle gerçekleşen hadise.