1. 1.
  Başlık aslında “4 Ekim 2018 Güneş sisteminde yeni gezegen keşfi” olacaktı ama malum sebepler.

  https://sptnkne.ws/jFyz

  Haberin içeriği ise şu şekilde;

  Carnegie Bilim Enstitüsünden Scott Sheppard ile Kuzey Arizona Üniversitesinde görevli Chad Trujillo ve Hawaii Üniversitesinden David Tholen'in keşfettiği gök cismine, "2015 TG387" adının verildiği belirtildi.
  Güneş Sisteminin nerede bittiğinin yeniden tanımlanmasını gerektiren keşifle ilgili ayrıntılar, Uluslararası Astronomi Birliği tarafından duyuruldu.

  "Astronomical Journal" dergisinde de yer verilen keşfin, Güneş Sisteminde uzak bir süper dünya ve X gezegeni arayışı sırasında yapıldığı kaydedildi.

  Plüton'ın çok ötesinde bulunan 2015 TG387'nin Güneş'e uzaklığının Güneş'in merkezi ile Dünya'nın merkezi arasındaki mesafenin yaklaşık 80 katı olduğu ve çok uzak yörüngede döndüğü ifade edildi.

  Marduk veya 10.gezegen diye bir gök cisminin varlığı söyleniyordu. kanıtlanmış oldu. “New horizons” adlı uzay aracı umarım daha sağlıklı bilgiler yollar.
  2 -2 ... bahtsizeskimo
 2. 0.
  güneş sisteminde 12 gezegen vardır. zamanla kalanlar bulunacak ve materyalistleri ee bu evliyalar nasıl oluyor da bunu asırlar evvel biliyordu? herhalde tesadüf demelerine yol açacaktır.

  (#35783147)

  Ayrıca bursa ulu camii' deki işlemeyi de unutmamak gerekir.
  ... kurmay albay