1. 1.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2192349/+

  Amasya Valisi Masatlı, kentteki mermer ve çeşitli sektördeki fabrikalarda eleman ihtiyacı olduğunu söyleyerek "Yaklaşık 4 bin TL maaş veriyorlar ancak çalışacak eleman bulunamıyor ya da iş beğenmiyorlar" dedi.

  https://www.ntv.com.tr/ek...in,qUaofpjOTE--sM4i9mNQig
  4 -1 ... traveler of secret moments
 2. 2.
  çünkü hayat çok pahalı yarraaammmm...!!!

  ne demiş sayın valimiz;
  "yaklaşık 4 bin tl maaş veriyorlar..." demiş.

  yani 4000 değil, 4000'den de az.
  misal 3600 maaş veriyordur, bu rakam da yaklaşık 4000 olarak ifade edilebilir pekala.

  sorun şu ki, bir bali adeta maden ocaklarının, müteahhitlerin insan kaynakları müdürü gibi konuşmuş.
  sen valisin, halktan yana olacaksın, halkın sorunlarını irdeleyeceksin.

  patronlara ucuz işçi bulmak bir valinin görevi değildir, bu tutum ve açıklamalarla daha çok roma imparatorluğu valisine, bizans valisine ve köylünün elindeki 2 ineğin birine göz diken osmanlı valilerine benzemişsin.

  ha bir de sayın vali 4000 lirayı yüksek bir ücretmiş gibi düşünüyor.

  bu arada kendisinin maaşı tamı tamına; 15 bin kayme.
  kira vermiyor, altında biri yazlık biri kışlık 4x4 olmak üzre iki tane lüks makam aracı var, ulaşıma da para ödemiyor. bundan başka bir geliri varsa da günahı boynuna artık.

  ama devletin kendisine tahsis ettiği lüks lojmanda oturup lüks arabaya binip üstüne de 15 bin lira maaş alan birinin, 4000 lira aylık ücreti mükemmel bir geçim kaynağı gibi lanse ederek patronların personel işleri müdürü gibi konuşması tuzun koktuğunun bir başka ispatı olsa gerek.
  23 -6 ... tengir budun
 3. 3.
  yalan. en ufak bir başvuruda binlerce kişinin başvuru yaptığı oluyor uzun kuyruklar oluyor çoğu firmada. ha bazıları var insan gibi şartlar sunmuyorlar. günde 14 saat çalışacaksın diyorlar. yol yemek yok. dersen kimse çalışmaz tabi. sırf bunu diyebilmek için böyle yaptıklarına eminim. bizim aşağıdaki sitede bir güvenlikçi 14 saat çalışıyordu. şikayet etsen adam işinden olur ama iş bulduğu için razı geliyor. bunları konuşan yok tabi.
  3 -1 ... entel manda
 4. 4.
  dört bin tl para mı lan dediğimdir. yeni işe giren üstelik evde çalışan kardeşim neredeyse o kadar alıyor. 4 bin tlye köle bulamıyoruz deyin siz ona.
  -2 ... sairlerparkindakiyalnizadam06
 5. 5.
  ben 3bin tlye calisacak bir suru adam bulurum ona. yalanci degil ise dm. *
  2 -1 ... niye boyle ki
 6. 6.
  4000 tl zaten az orası apayrı bir konu ama mermer ocakları girince işin içine mesainin sınırsız süreceğine yemin edebilirim ama ispatlayamam.
  4 -1 ... masklavi
 7. 7.
  4 bin liraya mermerde çalışacak adamı afedersin ama ''zor'' bulursun. meslek hastalıklarında başı çeken mermer işçiliğinin bir kot işleme ya da maden ocağında çalışmaktan bir farkı yok. avrupada meslek hastalığı tanısı konulan ülkerler arasında son sıralardayız. nedeni de yüklü bir miktarda tazminat vermekten kaçınma çabası. kameraların karşısına geçip 4k'ya çalışacak adam bulamıyoruz diye anca cahilleri kandırırsınız.
  4 -1 ... eddie gluskin
 8. 8.
  Fabrika işi herkesin yapacagı iş değil ayrıca mermer vs gibi işletmelerde herkes çalışamaz ve maaş rezil 4000 tl nedir.
  -2 ... birimza
 9. 9.
  Normaldir. 4100 e de bulunamıyor lakin.
  2 ... tako the second
 10. 10.
  bu tarz mermer işleme işleri adamın ciğerini gözünü söker alır sonuçta işlenmemiş halde bir materyal o yüzden işi isteyen yoktur.
  -1 ... wagamama