bugün

"annelerin ayağının altı öpülür"; "ananı da al git diyen." zihniyetin muhteşem üçü bir aradası.
eğitimi yaz-boz tahtasına çevirdiler yetmedi; lys-ygs' yi becerdiler(!) yetmedi... eğitim ve öğretimin içine sıçtılar yine yetmedi. durduramıyoruz; azimle çalışıyorlar efendim. azimle sıçan mermeri deler... tabi kendi boklarında boğulma ihtimalini de unutmamaları gerek.

"keser döner sap döner; gün gelir hesap döner." türkiye kurulduğundan beri bu hesaplaşma, kahramanları değişe değişe devam eder. olan gençliğe ve öğretmenlere olur.

allah bizlere sabır versin ve din tacirlerinden korusun!
medyaya yansıyan son haberlere göre eğitime başlama yaşını 6 yapacak olan yasa tasarısının geri çekildiği belirtilen eğitim sistemi.
gunlerdir gundemde olan haber ama turkiyede sadece akp vekillerin anladigi bi egitim sisetemi sokaga cikip insanlara 4+4+4 nedir diye sorsak kimsenin cevaplayamaca bi nsoru ben bu halka aciyorum arkadas bu kadar da mal olunmaz.
türkiye'de gırla dalgası geçilen eğitim sistemidir. ulan kimsenin de bi' bok bildiği yok. bu bir. ikincisi ülkede ikinci sınıf kalifiyeli eleman sıkıntısı ya$anmaktadır. mesleki lise çıkı$ı olan öğrenci sayısı yükseltilmezse gelecek ki bu yakın gelecektir, çok büyük ekonomik sıkıntılar doğuracak ve bir çok i$ yeri kapanabilecektir.
"akp geldi ne değişti, hani ne oldu" diyenlere kapak olacak bir icraat daha..

8 yıllık kesintisiz eğitimde, çocuk imam hatip in orta kısmına gidemediği için, yani beyin yıkamanın en uygun olacağı yaşlar atlandığı için, şimdi 4 ncü sınıftan itibaren imam hatiplere gitmenin önü açılmış oluyor...

eee? gitsin dinini öğrensin çocuk ne var ki bunda değil mi?

sırf bu ucube sistem için 5 yaşındaki oyun çocuğunu sabah 7 lerde kaldırıp okula tıkacaklar...

ne kadar karanlık bir ülke oldu burası.elden gelen hiçbir şey yok..yazık.
alternatif olarak düşündükleri bir diyer sistem 4x4-4 (bkz: aynı bokun laciverti)
4+4+4=12 12-12= 0 sistemidir.
ideolojik yaklaşılıyor cevabıyla planlanan sistemi eleştirenlere cevap verenlere şu denilebilir. eğitimin kendisi ideolijiktir. bu cumhuriyetin kuruluşundan bu zamana dek böyle oldu. yoksa imam hatipleri ideolojik bir temele oturtmadan tartışmanın bir mantığı yoktur.
ak parti'nin bütün icraatlarına hiç düşünmeden karşı çıkanlar tarafından eleştirilen sistem. yeni sistemle 8 yıl okula gitmek hala zorunlu. sadece son 4 yıl uzaktan eğitimle okunabilecek. kızlar niye bu sistemle okuldan uzak kalacak anlamıyorum. ülkemizde binlerce üniversite mezunu işsiz varken mesleki eğitime verilen önem bu sistemle artacak. bu sistemin neyini eleştiriyorsunuz anlamıyorum.
avrupada çoğu ülkede denenmiş ve senesinde kaldırılmış olan eğitim sistemidir.
isterlerse 4*4*4 yapsınlar,eğer gerçekten eğitim sistemiyse sorun eğer gerçekten nitelikli genç yetiştirmekse dertleri işe üretim yapmaktan başlasınlar,ramsey takım elbise giymekle olmuyor bu işler.
kabul edildiği ândan itibaren türkiyenin çöküşünü izleyeceksiniz. akıllarınızdan ayrılmayınız.
şu sözü akıllara getirmiştir.
(bkz: bu ülkeye eşek de lazım)
ilgili düzenlemenin geçtiği komisyon odasında yaşananlar akıllara durgunluk vermiştir. bunlar mı bizi ileri demokrasiye götürecek lan ?! her şeyi herkes bilmiyo mu ? bütün amacın cepleri doldurmak olduğunu on yaşındaki çocuklar dahi biliyorken neden her sabah takım elbiseler giyip ' iş ' e gidiyoruz anlam veremiyorum. bu mudur lan milletvekilliği ? aç kurtlar gibisiniz, tiksiniyorum.

al sana link amk: http://www.ntvmsnbc.com/id/25329402/

şimdi soruyorum, arkadaşım hangi akla hizmet oy veriyosun ya.. olanları görüp hâlâ nasıl bu seçim oranlarını çıkartıyorsun. tiksiniyorum lan sizinle aynı toplumda yaşamaktan da iğreniyorum midem bulanıyor. ara yaşam formundan ibaret oksijen israflarısınız hepiniz. *
meclisten "geçirilmiştir".

"e kapatalım okulları, boşuna da gitmesinler." deme şeklidir.

not: ayrıca akp'li vekillerin çirkefliklerinin de kanıtı olmuştur. http://www.ntvmsnbc.com/id/25329402/
dindar nesiller yetiştirme sistemidir.
ulusal eğitim/öğretim sisteminin, ilk, orta ve lise dönemlerini;

- temel eğitim-öğretim dönemi,
- yönlendirme eğitim-öğretim dönemi,
- mesleki eğitim-öğretim dönemi,

halinde dörder yıllık ve üç aşamada düzenlemeyi öngören yeni bir sistemdir.

temelde;

ilköğretim hazırlık sınıfı da dahil olmak üzere 13 yıl öğrenim gördükten sonra üniversiteye girememiş, hiç bir mesleğe sahip olamadan açıkta kalmış binlerce işsiz lise mezunu gence yenilerinin eklenmesini önlemek, hiç değilse bundan sonrakileri meslek sahibi yapmak ve sanayi ile hizmet sektörlerinin en önemli gereksinimi durumundaki ara işgücünü oluşturabilmek amacı gütmektedir.

an itibarı ile detayları ile ilgili çalışmalar, meclis milli eğitim komisyonunda siyasi partilere mensup milletvekillerinin hararetli tartışmaları eşliğinde sürdürülmektedir.
milli eğitim komisyonundan kavgalı gürültülü geçen tasarı.(#14848424)
5+4+3 taktiğine dönmesi gerek sistem. zira 4 forvetli bir eğitim sistemi arkada çok boş alan bırakır.
eşkiyalık yöntemiyle milli eğitim komisyonundan geçirilerek genel kurula gönderilmiş tasarı.
zorunlu eğitim olduğu halde cehaletin ülkemizin büyük bir yarası olduğu aşikar, zorunlu eğitim olmasada değişen birşey olmayacak, 10 yaşındaki çocuk seçimini kabiliyetlerine göre pek ala yapabilir bir sürü rehber öğretmen var çocukların kabiliyetlerine göre mesleki yönlendirmelerini yapsınlar, herkes aptal bir siz akıllısınız dimi hep sizin dedikleriniz doğru, hayat senin hayatın istediğin boku yiyebilirsin ben sana karışıyor muyum? sizin gibi düşünce özürlü insanlar eğitim sisteminin içine ettiler zaten, bırakın herkes istediği eğitimi alabilsin, isteyen gitsin imam hatipte okusun, isteyen meslek lisesinde, ben hatırlıyorumda eskiden liseler arası yarışmalarda ilk 2 hiç değişmezdi 1. anadolu imam hatip 2. düz imam hatip olurdu, eğitim sisteminin ne kadar felce uğratıldığı ve yenice birşeyler yapılmaya niyet edildiği şu dönemde hala muhalefet ediyorsunuz. birde diyorsunuz ki bu ülkede demokrasi yok, emin ol demokrasi olmasa böyle konuşman mümkün değil.
Demokrasi değil mi bu..ileri demokrasi. Bütün bir ülkenin evlatlarını ilgilendiren, ülkenin geleceğini, çocuklarımızın hayatını ilgilendiren bir konu bu şekilde mi görüşülür, bu şekilde mi ele alınır, bu şekilde mi hayata geçirilir..

Bu heriflere bunları göre göre oy veriyorlar ya..tüh sizin zihniyetinize..geleceğimizi çalışıyorsunuz lan..
mezun olamadan nasıl olsa hükümet değişir, sistem tekrar değişir. ülkeye dair bir gerçek, bu ülke sağ ve sol görüşlülerden oluşmaktadır. para sola gittikçe, ezilen halk sağa gitmektedir. şimdi para yavaş yavaş sağa gittiğinden halk sola çekecektir.
Tartışmasız olarak dünyada uygulanabilecek en ileri, en demokratik ve en akılcı eğitim sistemidir.

Şöyle ki ;

diyelim ki kendisine baskı kurularak bu eğitimler çocuğa verilmiş olsun (4+4+4), çocuk kesintisiz eğitiminin sonunda aldığı eğitimin mesleğini icra etmek istemesin. imam hatip lisesini bitiren bir genç 12 yılın sonunda ''ben ressam olacağım'' desin. katsayı ve farklı okullara farklı uygulamalar olmayacağı için istediği üniversiteye istediği şekilde belki diğer arkadaşlarından biraz daha fazla çalışarak yerleşebilecektir. yani sistem hem aileyi hem de eğitim verilen çocuğu korur.
bu sistem ergenlik çağındaki gençler ile yeni okula başlayan minikleri birbirinden ayırır ve pedagojik sorunları ortadan kaldırır.

(bkz: 4 artı 4 artı 4 eşittir 40 yapar)

birkaç sene sonra biraz daha ileri gidilerek 4+4+4 ün yanına abd deki gibi 8+4, 6+3+3, 6+6 ve evde eğitim sistemi (home schooling) de eklenmelidir. 12 yıllık kesintisiz eğitimi reddedenlere verilecek cezaların arttırılması gerekliliğini de gözardı etmemek gerekir şeklinde düşünmekteyim.
ışık hızıyla komisyondan geçmiş, hayırlı(!) olsun.

lakin sadece geçiş şekli bile bu ülkeye dair bütün umutlarınızı yerle bir edebiliyor. sözüm ona, okuyup etmiş, aklı başında, milletin vekilliğini yaptığını zanneden insan kılıklıların da gerçek yüzlerini bir kez daha görmüş olduk. ne demek yahu yumruklaşmalar, parçalanan sandalyeler, bağırıp çağırmalar?

eğitim sistemiyle ilgili bir mevzu, bu kadar ilkel bir şekilde geçiştirilip, geçilebilir mi? vay efendim neymiş, ileri demokrasiyle yönetiliyormuşuz bik bik.. böyle bir kafayla, yetiştireceğiniz nesillerden ne bekliyorsunuz allah aşkına? küçücük, fıçıcık, içi dolu demokratlar sizi!

http://www.ntvmsnbc.com/id/25329402/