1. 1.
  düşününce sanki mantıklı geliyor.

  kaç senedir "bu fiyattan dolar alınmaz" "bu artış geçici" "kar satışları başladı" diye diye sözlükte kafa siktiniz aha da dolar 4.50 oldu. daha da artacak.

  birikmiş 2 bin küsür liram var. 500 dolar alıp bir köşeye atacağım. allah'dan yurtkur'u gss'yi dolara sabitlemediler yoksa o 2 bin tl ile silah alıp kafama sıkardım herhalde.

  dolar kurunu ani bir khk ile 3 liraya sabitlerlerse de sıkıntı yok, öyle bir şey olursa dolar karaborsaya düşer, karaborsadan 10 liraya satarım yine rahat ederim.
  11 -3 ... kornisten kovulan perde ruleti
 2. 2.
  cumhuriyet tarihinden bu yana doların ne zaman uzun vadede zarar ettirdiği görülmüş, bizim millet gerizekalı olduğu için bu tarz spekülatif hareketleri sırf bir adam dedi diye doğru kabul edip, inanıyor. neymiş dolar alan yaya kalırmış, he gerzeğim he, he sığırım he, dolar aldığın zaman büyük zarar edeceksin he salağım he...

  16 yıldır dolar alan hep zarar etti di mi, sen de yedin siktimin salağı...

  bu tip açıklamalara kulak asan arkadaşlarınız var ise arkadaşlıklarınızı gözden geçirin, zira basit olarak, yıllar içinde dolar grafiğine bakmadan iş yapan bir salak sizi de yarı yolda bırakacaktır.
  6 ... opus magnum revolution
 3. 3.
  Dolar uçtu gidiiyeaah.
  2 -1 ... lipsos
 4. 4.
  elinizde patlayabilir.

  turizm sezonu açıldı. seçime de az kaldı. turizm sebebiyle döviz girişi olacak. seçim sonrası belirsizlik de kalkacak. ohalin de seçim sonrası kalkma ihtimali var. öyle olursa dövizde gerileme görülebilir.

  yine de siz bilirsiniz :D

  edit: şimdi aklıma geldi. fed faiz arttırımına gidecek mi onu da öngörmek lazım.
  5 -2 ... hubel
 5. 5.
  Aslında dolar Türkiye'de hala olması gereken seviyede değil. Reel anlamda da (enflasyon hesaba katıldığında) yükselmesi gerekiyor.
  Yani çok uzun vadede 2001-2008 arasında dolar TL karşısında çok kazandırmadı çünkü 2013'e kadar tüm dünyada sürünüyordu zaten. Türkiye'de yıllarca 1 dolar 1.5 lira düzeyinde gezdi.
  Önemli olan doların böyle zamanlarında hangi alternatif yatırıma yöneldiğiniz. Doların getirisinin üstüne çıkabiliyorsanız tabi ki oraya gitmek daha mantıklı. Uzun vadede dolar nasıl olsa yetişir ama mesela 2001-2010 arası dolar tutanlar hep zarar yazdı. O zamana kadar borsada değerlendirip 2010 gibi dolara girmek çok daha kazançlı bir hareket olurdu. 2001'de dolar alan adam yıllarca boşa kürek çekti. Böyle de bakmak lazım.
  3 ... asuregibisurat
 6. 6.
  Ülkeden umudu kesme sonrası yapılacak eylem.
  ... yok herif
 7. 7.
  Turizmle döviz girecek Seçim sonrası belirsizlik kalkacak diyenler var.
  1 turizm bitti arkadaş bitti eşim kokartlı tur rehberi 2 yıl önce arayıp tur var filan derlerdi 2 yıldır bırak arayanı eski arkadaşları bile sektörden çıkmış.
  2 asıl patlama seçim sonrası olacak seçim öncesi saçılanları toplamak için tuza kadar vergi yağacak buda üretimi durduracak.
  2 -2 ... shizi
 8. 8.
  Arkadaslar dolay yükselmiyor. Tl. Düşüyor.
  Dünya paralarının tamamı yükselişte bize karşı. TL şuan dunyada en hızlı deger kaybeden 1. Para çünkü t.c. ihraç gücünü kaybetti. Çok fazla ithalât oldu. Domestik sanayii bitme aşamasında. ineği bile hollanda dan aldık.

  Geçmiş olsun. Şimdi götünüze fitil fitil duble yol sokabilirsiniz.
  2 ... sanguine aurora
 9. 9.
  1 dolara ev verseler yine 4.5tl verip almam. Üzerine otursun yetkililer.
  1 -2 ... ulkucuwolf
 10. 10.
  Seçime 1-2 hafta kala almak en mantıklısıdır.
  ... dinsiz kitapsiz kafir