1. 1.
  düşününce sanki mantıklı geliyor.

  kaç senedir "bu fiyattan dolar alınmaz" "bu artış geçici" "kar satışları başladı" diye diye sözlükte kafa siktiniz aha da dolar 4.50 oldu. daha da artacak.

  birikmiş 2 bin küsür liram var. 500 dolar alıp bir köşeye atacağım. allah'dan yurtkur'u gss'yi dolara sabitlemediler yoksa o 2 bin tl ile silah alıp kafama sıkardım herhalde.

  dolar kurunu ani bir khk ile 3 liraya sabitlerlerse de sıkıntı yok, öyle bir şey olursa dolar karaborsaya düşer, karaborsadan 10 liraya satarım yine rahat ederim.
  11 -3 ... kornisten kovulan perde ruleti
 2. 2.
  Dolar uçtu gidiiyeaah.
  2 -1 ... lipsos
 3. 3.
  Aslında dolar Türkiye'de hala olması gereken seviyede değil. Reel anlamda da (enflasyon hesaba katıldığında) yükselmesi gerekiyor.
  Yani çok uzun vadede 2001-2008 arasında dolar TL karşısında çok kazandırmadı çünkü 2013'e kadar tüm dünyada sürünüyordu zaten. Türkiye'de yıllarca 1 dolar 1.5 lira düzeyinde gezdi.
  Önemli olan doların böyle zamanlarında hangi alternatif yatırıma yöneldiğiniz. Doların getirisinin üstüne çıkabiliyorsanız tabi ki oraya gitmek daha mantıklı. Uzun vadede dolar nasıl olsa yetişir ama mesela 2001-2010 arası dolar tutanlar hep zarar yazdı. O zamana kadar borsada değerlendirip 2010 gibi dolara girmek çok daha kazançlı bir hareket olurdu. 2001'de dolar alan adam yıllarca boşa kürek çekti. Böyle de bakmak lazım.
  3 ... asuregibisurat
 4. 4.
  Ülkeden umudu kesme sonrası yapılacak eylem.
  ... yok herif
 5. 5.
  Turizmle döviz girecek Seçim sonrası belirsizlik kalkacak diyenler var.
  1 turizm bitti arkadaş bitti eşim kokartlı tur rehberi 2 yıl önce arayıp tur var filan derlerdi 2 yıldır bırak arayanı eski arkadaşları bile sektörden çıkmış.
  2 asıl patlama seçim sonrası olacak seçim öncesi saçılanları toplamak için tuza kadar vergi yağacak buda üretimi durduracak.
  2 -2 ... shizi
 6. 6.
  1 dolara ev verseler yine 4.5tl verip almam. Üzerine otursun yetkililer.
  1 -2 ... ulkucuwolf
 7. 7.
  Seçime 1-2 hafta kala almak en mantıklısıdır.
  ... dinsiz kitapsiz kafir
 8. 8.
  bizim memleketimizde enflasyon var. o yüzden uzun vadede altın da alsanız, dolar da euro da günüş de alsanız tl bazında zarar etmezsiniz. ha şöyle de birşey var, altınon onsu 6 sene önce 1700 dolar civarındaydı şu anda 1300 dolar civarında. ona rağmen altın dolardan dolayı gene tl bazında zarar ettirmedi.
  1 -1 ... anto
 9. 9.
  Deliliktır . Az düşüş olsun bari sonra alın .
  ... ayinyirmialtisiidi
 10. 10.
  uzun vade düşünüyorsan dolar al, altın al, euro al, sterlin al. Kesinlikle zarar etmezsin.
  ... iplerini koparan kukla