bugün

Din işleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hamza Aktan'ın;
--spoiler--
''islamın boşanmayla ilgili öngördüğü şartlar yerine getirildikten sonra kişi, karısına 'ben seni boşadım' sözünü isterse normal telefonla ister görüntülü telefonla söylesin, ister MSN yoluyla bunu yapsın, onun fıkhen ve dinen boşanmış olduğunu söylüyoruz''
--spoiler--
ifadeleri ile betimlenmiş; çağdaş bir kolaylık hadisesi...

bak ol - http://www.zaman.com.tr/h...h-kiymak-msn-ile-bosanmak

konu ile alakasız olarak; (bkz: haydi türkiye m bas geri)...
(bkz: 3g yle gerdeğe girmek) (bkz: göt göbek göğüs)
(bkz: skype da geçerli mi hocam)
(bkz: teknolojinin b kunu çıkartmak)
muhtemelen mesajlarda şiddetli geçimsizlikten boşanmaya giden ilişkinin evreleridir. (bkz: uzak mesafe ilişkisi)
çocuğu da bluetooth ile yapmışlardır.
türk ticaret kanununda yapılan bir değişiklikle sermaye şirketlerinin genel kurul, yönetim kurulu gibi bir takım toplantılarının, toplantıya katılacakların elektronik imzaları ile toplantılara katılabilmeleri yönünde bir takım maddeler eklenmiştir. yani ortaklar şirkete gelmeden internet üzerinden şirket toplantısı yapabileceklerdir. din insanlara öncelikle toplumsal ilişkilerinde birbirlerine karşı hak hukuk kuralları içinde davranmalarını, birbirlerine olan haklarına saygı göstermelerini sağlayacak kurallar getirir. ibadetle ilgili olan dini kurallar kişinin kendi insiyatifidir, nasıl yapıladıkları kişinin kendi bileceği iştir, yani ister camiye gider, ister evde yapar o kişinin kendi bileceği iştir. önemli olan toplumla olan ilişkilerinde nasıl davranacağıdır. 3g'li sistemle nikah neden olmasın? az önce dediğim gibi toplumsal ilişkiler kısmına girer ve kimsenin hakkı hukuku çiğnenmiyorsa pekala internet üzerinden de nikah da olur boşanma da olur. hatta mahkeme bile olabilir. Neden olmasın? önemli olan yasalar buna göre düzenlenir, elektronik imza gibi şahsın kimliğini ispatlayacak şartlar getirilir. dalga geçmek gereksizdir. bu tür şeyler dini açıdan da din dışı açılardan da son derece normal şeylerdir.