1. 1.
  evet efendim...

  3997 tane gibi çok çok fazla kitabı okuduğu iddia edilen, bu kitapları okuduğu iddia edilirken diğer yandan da başarıdan başarıya koştuğundan bahsedilen, kulislerde çok büyük bir lider olduğundan dem vurularak yere göğe sığdırılamayan haşa huzurda sıfatları bile var denilen liderdir.

  yani 3997 tane kitap okuyup orda burda savaş yönetecek, yanında yaverler başarıdan başarıya koşacak, yanında da ekstradan cephelerde asker kumanyası falan yicekte ondan sonra 3997 kitap okudum ben diyecek. kimse kusura bakmasın ama benim bazen 15 20 gün çalışmadığım oluyor gene de kitap açmıyorum. gidipte yetenek sizsiniz açıp kavemi demleyip keyfime bakıyorum, kedim ümitle oyunlar oynuyor, yatalak valideciğimle taşak muhabbeti yapıp ağzına zevkleniyor taklitler yapıyor şen şakrak kahkahalar atarak pis yedili izliyoruz ayıptır söylemesi. bence biri yalan konuşuyor kimsenin gücüne gitmesin.

  bir kitabı 6 ayda okusan en baba seneler eder. ee o seneler boyunca savaşlarda nasıl yer aldın peki diye sormazlar mı adama?

  laiklik bu değil. körü körüne inanmak, saplanmak değil!
  14 -10 ... hicbiseyebosunaiclenmeyenadam
 2. 2.
  herşey bir kenara, onca kitabın içinde cumhuriyet gibi yeni bir rejimi kurabilmiş olan liderdir. ne kadar büyük olduğunun başka bir ispatıdır.

  yani kendi kitabını da yüzyıllar boyunca okutacak olan liderdir.
  4 -3 ... caraskal
 3. 3.
  Bir yazar der ki " kitap okumak boş vakit değerlendirmek değil, başlı başına zaman ayrılması gereken
  bir iştir. ona vakit ayırmak, onu özümsemek, onu yaşamaktır. insanın yaşına göre cin ali okurken de, gogol okurken de yapması gerekendir okurken onu yaşamak."
  elbette ki kitap okumayi, felsefe yapmayi bos is olarak goren zihniyetten 3997 farkli kitap okuyarak edinilen vizyonu anlamasini bekleyemeyiz.
  4 ... psydia
 4. 4.
  bazılarının beyninde bulunan hücre sayısından daha fazla kitap okuyan liderdir.

  (bkz: ayar yemeyen hbbia)
  4 -2 ... xocolatl
 5. 5.
  kitap okumayı boş vakit doldurma faaliyeti olarak gören insanlar tarafından anlaşılamayacak olan lider.
  6 ... unbalanced angel
 6. 6.
  (bkz: 3998 kez kuran okuyacak kadar boş vakti olan lider)
  2 -2 ... taffy2g
 7. 7.
  televizyonun internetin radyonun tiyatronun sinemanın , discoların türkü evlerin, internet kacafelerin,starbucksların, avmlerin, swinger clublerinin, gay barların olmadığı temiz ve arınık günlerde yapılmış müthiş eylem....
  3 -1 ... karpuzlu votka
 8. 8.
  ileri düzeyde zekaya sahip insanların ayrıca hızlı okuma tekniği ile birlikte bir ihtimal başarabilecekleri eylemdir.
  Neticede okumak ayrıdır okuduğundan ne anladığının oranı ayrıdır.
  1 ... dogrucu tosba
 9. 9.
  3997 kitap okuyacak kadar boş vakti olan lider değil, 3997 kitap okuyacak kadar zaman yaratıp, aynı zamanda vatanını kurtaran lider diye değişmesi gereken başlık.

  (bkz: atam izindeyiz)
  4 ... yayko
 10. 10.
  Belkide o kadar kitap okumasaydı fransızca yazacaktık. akıllı olun.
  3 ... recel yapan kalpazan ari