bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  iskenderunda bulunan mekanize piyade tugayıdır. genelde sürgün yeri olarak anılır askerler arasında. (bkz: akçay kışlası) veya (bkz: ahmet tor kışlası)
  ... hec
 2. 2.
  Karargahı, iskenderun merkezdeki General Şükrü Kanatlı Kışlası'nda bulunan tugaydır.
  ... ziver
 3. 3.
  kıbrıs barış harekatı nda hava indirme taburundan sonra adaya ilk ayak basan kara birliğidir.
  ... devils advocate
 4. 4.
  burada askerliğini yapmış * biri olarak diyebilirimki acemi birliğinde daha güzel bir yer bulamazsınız.burayla alakalı bilgiler vermek gerekirse;

  -o meşhur sarı zarfınızın üstünde topçu,tankçı,istikham,lojistik vb.. yazıyorsa %90 ihtimalle usta birliğiniz yine burası olacaktır veya osmaniyede yine bu tugayın bir uzantısı olan topçu yada tankçı taburuna gideceksiniz.

  -tugaya ilk kez girerken yanınızda füze bile soksanız kimse arama yapmaz dolayısıyla cep telefonu ipod gibi işinize yarayacak teknolojik aletleri rahatça sokabilirsiniz.ama bunu yinede tavsiye etmem sadece hat sokup usta askerlerin ilk çarşısında onlardan telefon isterseniz yardımcı olacaklardır.sonuçta burası askeriye güven olmaz arama yapabilirler.

  -yemekler çok kötüdür.bunun tugayın içindeki pideciyi dönerciyi pazarlama taktiği olduğunu düşünüyorum.

  -eğitim çok hafiftir.sadece yürüyeceksiniz.bi süre normal yürümeyi unutup uygun adımda yürüyebilirsiniz yemin töreninden sonra.

  -seçmelere geliceklerdir kantin vs. bölgelere.buralara kapağı atmaya çalışın.tavsiyelerim kantin ve özellikle satış pazarlama grubudur.alanında deneyimli 5 kişi alınır ve tugayın ürünlerinin satışı hakkında çalışmalar yapmaları istenir.direk tugay komutanına bağlı olursunuz kamuflaj giymezsiniz,cep telefonunuz zorunlu yanınızda olur ve 1 adet laptop tahsis edilir size.ayrıca satış pazarlama etkinlikleri için tugay komutanından imzalı 30 günlük memleket iznide cabası..

  -olurda seçmelerde bi yere kapağı atamazsanız o zaman bol sporlu bol eğitimli ve günde 4 saat kolluk tutacağınız bir usta birliği sizi bekler.

  -gelelim zarfın üzerinde piyade yazması durumuna.bu durumda tugayda kalma ihtimaliniz çok ama çok düşüktür.ya kol gibi girecek kolorduya * veyahut sınır birliklerine düşeceksiniz.kolordu demek elinin siperden inmeden devamlı selam halinde gezmek ve aşırı disiplin demek,sınır demek ise günde 12 saat nöbet demektir.sınırda kaçakçılık 1 numaralı kanunsuz eylemdir,bununla mücadele edilir terör pek yoktur.piyade yazıpta asala düşme durumu vardır ki piyade olmanın en iyi yönü budur bu birlikte.
  1 ... blaster
 5. 5.
  seçmelerde Asla ve kat-a "grafiker" yada "matbaacıyım" denilmemesi gereken bir tugaydır. Eğer derseniz tugaydaki matbaaya düşersiniz ve ebenizinkini hem tersten hem yandan görürsünüz. Kişilikten yoksun bölük astsubayı çetin başçavuş istikamet manyağı yapar mazallah! Çarşılarınız sürekli kitlidir, hiçbir zaman açılmaz. Günde en az 4 en fazla 8 saat nöbet tutma zorunluluğu vardır. Nöbetler ise çelik yelek, kompozit başlık, 3 şarjör+G3 gibi yaklaşık bi 18 kilo ağırlığında mühmmatla tutulur.
  1 ... xtc lsd
 6. 6.
  "5. zırhlı tugayı 1. hudut alayı 1.hudut taburu karargah ve hizmet bölüğü" yazıcısı iken iskenderun askeri hastanesine sevk edildiğimde kaldığım 2.tow bölüğünü sınırları içerisinde barındıran tugay.
  1 ... fakemiyim