1. 1.
  Firmanın adı Hasselblad, modelin adı H2D-39. Dünyanın ilk 39 megapiksel sayısal fotoğraf makinası. Bir kez daha söylüyoruz, tam 39 megapiksel. Saniyede bir piksel saysanız hepsini saymak 15 ay sürer. Ağzımız sulandı gerçi, ama ne yazık ki H2D-39, gerek otomatik APO düzeltme gibi ileri özellikleri ile, gerek fiyatı ile profesyonel kullanıcılara yönelik: Makinanın fiyatı 40.000 USD (piksel başına yaklaşık 107 cent).

  Fiyat ortalama bir bmw jip fiyatında.Özelliklerine gelince

  80 gb sabitdisk bellek (çektiği bir resmin yaklaşık 86 mb olduğu düşünülürse az bile)

  KODAK CCD sensör 39 mp

  35 mm hasselblad lens
  5 -2 ... yoga yapan mistiq kedi
 2. 2.
  H2D-39 Model ismi ile Hasselblad firması tarafından piyasaya sürülen bu dijital fotoğraf makinesi KODAK CCD sensör kullanıyor ve şu anda her hangi bir rakibi yok.

  Profesyonel stüdyo ve fotoğrafçıların kullanım alanı bulabilecekleri bu makineye 31.000 $ (Aksesuarları ile birlikte 40.000 doları buluyor) vermek isteyecek kişinin gerçekten bu makineye ciddi anlamda ihtiyacı olması gerekiyor. Aslında genel olarak baktığımızda bu tarz bir makine geniş formatlı ve yüksek kaliteli çekim gerektiren reklâm ve katalog çekimleri için gerçekten muhteşem bir araç.

  Kişisel olarak kullanmak için pahalı olmanın ötesinde (bu fiyata lüks bir araba veya küçük bir ev alınabiliyor) ancak böylesine gelişmiş bir teknoloji ile çalışmak isteyecek pek çok fotoğrafçı ve stüdyonun bulunduğu düşünülürse bir adet alıp günlüğü 700 - 800 avrodan rahatlıkla kiraya verilebilir.
  3 -1 ... yoga yapan mistiq kedi
 3. 3.
  --Resimleri--
  http://images.google.com....r&btnG=Resimlerde+Ara
  ... aby
 4. 4.
  fotoğraf değil de çektiği kişinin derisini söküp alabileceğini düşündüğüm canavar.
  6 -1 ... riggo
 5. 5.
  5 megapiksel fotograf makineme hayranken acaba bu aleti elime alsam neler yaparim dedirten alet.39 nedir ya.*
  1 -1 ... a fine day to exit
 6. 6.
  "resim kaydediliyor, lütfen bekleyiniz" yerine "resim kaydediliyor, lütfen bir çay içiniz" gibi bir uyarısı da vardır umarım dediğim canavar.
  10 -2 ... deep
 7. 4.
  bill gates'in fotograf makinasi.
  2 -2 ... master
 8. 5.
  izninizle şunu demek istiyorum;
  (bkz: bunu yapan insan olamaz)
  3 -2 ... manson
 9. 6.
  teknolojinin nelere kadir olduğunu gösteren makina. ama insan düşünmeden de edemiyor. 39u yapan neden düz 40 yapmamış. *
  3 ... arabaciarabayatasget
 10. 7.
  kimi kekolarca tebelebelöy nidaları ile karşılanan fotoğraf makinesi.
  halbusi yırtınmağa, çığlık atıp bu baştan o başa koşmağa hiç lüzum yoktur.

  bu sevinç göz yaşları döken arkadaşlara sorarım "bir insan evladnın 12~13 milyon piksel sonrasını algılaması, ayırt edebilmesi için ya bir anda kedi olması ya da ilgili fotoğrafı hira dağı kadar büyütmek gerektiğini biliyorlar mı?" yok.

  adamlarda bunun bilincine tabi, cihazı yapan adamlardan söz ediyorum, o yüzden de kalkıp 39 megapiksel yapıyorlar, akılda kalsın diye, neden 40 değil, ya da neden 50 değil mesela, akılda kalsın diye düşünüyorum ben, yani onun için yapmışlardır bu 39'u. nedir yani 39'u yapan 60'ı da yapar, ki yaptılar zaten, 100 megapiksele yakın bir tane yaptılar yine, bulursam eklerim buraya, ama yaptılar yani, ben gördüm, özlem'im de gördü.

  netice olarak böyle yeni çıkan alet edevata preh de preh tepkileri ile şaşıran insanlardan biraz çekinirim. tepki vermeyenlere de hemen kanım kaynar.
  3 -2 ... dabaddah