bugün

Belkide Chess.com da online satranç oynuyordur. O da bir oyun sonuçta..
Eşşek kadar olmasına rağmen, halâ çizgi film izlemeye bayılan, cırt pırt açıp heidi izleyen, fred çakmaktaş' a aşık olan, "voltran gibi kocan olsun, on miyon borcun olsun" deyip eğlenen kadınla aynı familyadandır.
Sevin onları, zarar gelmez.
Mahmut sen kaç, beni tanıdılar.
O yaşa gelmiş erkek normal şartlarda ya parasıyla oynar ya karısıyla ikisi de yoksa Vurduruyordur üzgünüm.
Bir ömür o oyunu oynayacak.

Hastalık o...

(bkz: Football manager 2021)
83 lüdür sekste güçlüdür.
kusura bakmayın ama boş adamdır.
37 yaşıma az kaldı. Evet oyun oynuyorum. Çocuğum gelecek dünyaya onunla da oyun oynayacağım. Siz o yaşa gelince ne yapacaksınız? Parlementoya katılacağınızı mı sanıyorsunuz? Ülkeyi yönetenler bile bizle oyun oynuyor. Halka şükredin, sabredin deyip kendi pahalı hayatları ve zevklerini yaşıyorlar. 37 yaşında oyun oynamayacak, 40 yaşında müzik dinlemeyecek misiniz?

Aynı zamanda bir firmada orta düzey yöneticiyim. Hayali parayla, karıyla olan abazan ergen bu hayatı ne zannediyor?

Dün bilgisayarımı yenilemek geldi aklıma şöyle bir baktım. 8000tl bilgisayar fiyat performans ürünümüş. Yorumlara baktım her oyunu oynatmazmış ama orta düzey kullanışlıymış. 8000TL verip bilgisayar alacağım bir de her oyunu oynatmayacak! PS5 çıkmış bilmem kaç lira. PS4 e zaten daha yanaşamadık. Oyun konsolu alabilsek oynayacağız. Sonra dedim otur oturduğun yerde bir ram al bir de ssd harddisk emektar bilgisayar neyine yetmiyor.
gayet normal olandır.

38 yaşındayım, bir oyun şirketinde unity 3d game developer olarak çalışıyorum. oyun oynamak benim için arge çalışması yapmak gibi bir şey. oyun mekanikleri öğrenmek, tasarım geliştirmek, level dizayn etmek gibi konularda çok ufuk açıcı oluyor benim için. oynayamadıklarımı da en azından youtube oyun kanallarından takip ediyorum, her çıkan oyunu mutlaka ya oynuyorum, ya izliyorum, artık o zamanki finansal duruma göre. malum, oyunlar ateş pahası.

ama ülkemizde oyun üretim sektörü hyper-casual dediğimiz, mobil cihazlar için "fruit ninja", "candy crash" tipi oyun üretmek dışında bir şey yapmıyor. şöyle bir türk firma çıksa, milyon dolarlık bir proje yapsa, aaa dediğimiz, büyük oyunlardan filan, ben de çalışsam... bacasız sanayi lan resmen. sapkowsky'nin The Witcher serisi ve kitaptan esinlenerek yapılan oyun ile polonya ülkece resmen dış açığını kapattı, ihya oldular. ben kültür bakanlığı'nın yerinde olsam, devlet girişimi kurardım "Tc game studios" diye, yatırırım parayı, toplarım ülkedeki en iyi yazılımcıları ve sanatçıları. aaa tipi oyun yapar, pazarlarım dünyaya.

biraz uzun vadeli yatırım olur ama iş yapar.
Bı de cakiyordur sana ağzına burnuna adsddss.
yorucudur.
yani belli bir yaştan sonra oyun oynadıktan sonra dayak yemiş gibi oluyorsunuz.
günlerdir gene minecrafta sardım. bir stronghold, bir outpost yağmaladım, biraz madencilik, biraz çiftçilik yaptım pilim bitti. bütün gün koşturup kılıç sallamışım gibi her yerim ağrıyor.
film ya da müzik izlemesi gibi bir şeydir. film ve müzik sektörünün toplamından daha büyük bir sektöre bu gözle bakmak ahmaklık değil de ne. ha ha salak 30 yaşına gelmiş mozart dinliyo diyor musunuz?
“Tc’mi verseydin...”

Haktır, normaldir, güzeldir ve savunacağımız eylemdir.

Bu yılın başında fallout 4 ve mafia 3 oynadım kendimden geçe geçe. Keşke malvarlığım şu ankinin iki katı olsa da çok çalışmak yerine her ay bir hafta oyun oynasam.
Oyun oynamanın yaşı olmaz o nasıl laf lan. Çoğu sahte insandan daha çok keyif veriyor geçici narkoz gibi düşün. Oyun oynarken kafayı çok güzel dağıtıp kötü düşüncelerden uzaklasabiliyorsun.
(bkz: sanane lan tarram)
Valla strateji oynuyorsa hadi neyse de FM oynuyorsa cidden ayıp eder.

FM hayattan hiçbir beklentinin kalmadığı zamanlarda oynanan ve beklentilerin filizlendiği zamanlarda silinen bir oyundur. En azından öyle olmalı.

insanın kendisine saygısını ölçmesinin bir yolu son zamanlarda ne kadar FM oynayıp oynamadığıdır.

He, biz de oynadık ama pişmanız işte.

Onun haricinde strateji oyunu oynamak daha iyidir CiV falan oynasın.
Doğumgününde zombie army 4 dead war hediye edilmiştir. Oynamasın mi adam?
oğlumla blur da araba yarışı , mortal kombat, nba18, black ops oynuyoruz darısı başınıza.