bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  tilkinin dönüp dolaşıp yine kürkçü dükkanına gelme hadisesi.
  3 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  (bkz: 180 derece donmek)
  ... painkiller
 3. 3.
  bazen yanlışlıkla "180 derece dönmek" yerine kullanılan olay. eğer tam tersine döndü, sattı vb. denilecekse 180 derce döndü denmeli. 180 derece tam arkanıza dönmek, 360 derece bir tur atarak tekrar aynı yönde durmanız demektir. hemen hemen herkes bilir ama televizyonlarda birkaç kere duydum bu şekilde kullanıldığını. kadının sesi programıydı çoğu ama öyle.

  edit(aynı gün 1 saat sonra): yanlış anlaşılma olmasın reklam aralarında rastlamıştım kadının sesi programına. yemin ederim. şans eseri, tam o kanalı geçerken söylemişti kadının teki. valla bak. delikanlı adam kadının sesi izlemez hem.*

  yıllar sonra gelen edit: swh mı? ahahahahahah
  4 ... redwinemania
 4. 4.
  olduğun noktaya gelmek yeniden.başladığın yere yani...
  ... pafküf
 5. 5.
  (bkz: boşa harcanan kaloriler)*
  2 ... yildirimbjk
 6. 6.
  koca bulma amaçlı düzenlenmiş programlardan birinde bir gelin adayı*nın "365 derece dönüyorsun" demesini hatırlatan ve "180 derece dönmek" deyimi yerine yanlışlıkla kullanılan bu tür derecelerle aynı kaderi paylaşan derecelerden biridir.
  2 ... kermitiye
 7. 7.
  (bkz: ben burdan daha önce de geçmiştim)
  1 ... arrzu
 8. 8.
  az gittim, uz gittim, dere tepe düz gittim, altı ay bir güz gittim, bir de arkama dönüp baktım ki, bir arpa boyu yol gitimişim. demenin pratik yolu...
  2 ... karga
 9. 9.
  son günlerde bazı yazarlarımızın içine düştükleri açısal durum * ****
  2 ... enterezan
 10. 10.
  (bkz: kobe bryant) smaçlarında görülmesi muhtemeldir. üstelik yavaş yavaş döner, matrix teki elemanların teknolojiyle harmanladıkları hareketi, normal oda şartlarında yapar.
  ... don kişot