bugün

(bkz: otuz beş yaş)
yolun yarısı mı %42'si mi bilemem ama benim artık büyüdüğümü hissettiğim yaştır. hayatın acı gerçeklerini maalesef idrak ettiğim yaştır...
e be hayat alacağın olsun, yordun beni hem de çok yordun.

35 senede öğrendiğim bir şey varsa o da "bir gün sen de öleceksin bebeyim" oldu. gayrısı yalan, gayrısı teferruat. sen de öleceksin gülüm sen de.
bugün itibariyle girmiş olduğum yaş.. boşver, yolun yarısıymış da falan filanmış.. en güzel yaşım olabilirsin 35, kabul ediyorum.. evet evet evet..
bambu gibi ortası ömrün.
kadınların son kullanma tarihidir.
5 sene önce tevellütte vuku eden.

35 yaş güzeldir. Her şey daha nettir ama artık o eski heyecan da yoktur.

Kadın olsun erkek olsun artık ne istediğinin farkındadır ama olmasa da olurdur, Yemişim oldurmasınıdır, başlarım bu saatten sonra gelen akladır.

Yine de güzel işte nasıl anlatayım ki.

Şimdilerde değil ama o zamanlar böyle genç kızlar da bazen sizle flört ederler. Sizin onları güvenle sarıp sarmalayacağınızdan o kadar emindirler ki... Ah be evladım inanma sikecek. Adam yolu yarılamış. Bulmuş senin gibi tazeyi kaçırır mı?

Gerçi inansan da inanmasan da sikecektir. Başka türlü ilişki olmaz çünkü. Bunu biliyordur artık.

işte 35 yaş insan erkeği o taze bedenlerde hayatı tazeler.

Şöyle de bi haşiye düşeyim: artık gençler de romantik söylemlerin dışında ilişkiler arayışındalar. Bunun en güzel durağı 35 yaş insanı.

Yedirir, içirir, gezdirir. 5 yaş geriye dönmek için bile çok şey feda edebilirdim.

35 yaş kadını ise eğer zihnindeki o saçma prangadan kurtulup da aslında hep erkeklerin olgun kendilerinin yaramaz kız çocuğu olduğunu öğrenirlerse onlar da tehlikelidirler. Bu tehlike arz ettiğinde yer yerinden oynamaz ama öyle auraları var işte. Konuşurken karşısındakilere gözleriyle ben senin ne demek istediğini biliyorum şeklinde bakarlar. Tabi ki bilemezler ama öyle bakmayı da öğrenmişlerdir.

Kadınlar hakkında derinlemesine detay veremem ama benim tespitlerim bu yönde. Belki bir kadın daha iyi anlatır. Yanlış varsa düzeltir.
https://vocaroo.com/i/s1MNeVtaOplz

Şiirdir.
Cahit Sıtkı Tarancı'dır.
O yazdı, ben okudum.