bugün

aralık 2010'da gidecek olan ve allah kısmet ederse benimde aralarında bulunacağım dönem olacaktır.
hayırlı tezkereler dediğim yazarlardır.
gurur duyduğum yazarlardır.
aralarinda bulundugum yazarlardir..

edit: 10 kasim'da sari zarfimla birlikte 18.77 tl'mi alarak isi resmiyete döktük.. hayırlısı..
* 1, 2, 3 aralık sınav
* 10 aralık saat 00:01 sınavın açıklanma tarihi http://pertem.kkk.tsk.tr/yedeksubay/AdayNoArama.aspx (adresinden)
* 12 aralık 2010'da birliğe teslim olma tarihleridir. *
tek tip askerlik yasası meclisten gecerse fazladan bi 6 ay girebilir. vatan borcudur ödenir...
türk milletine borçlu oldukları görevi yerine getirecek olan, omuzlara alınacak yazarlardır.
ebesine selam edilicek, nöbet tutmaktan tuvalet temizlemekten bi hal olucak yazarlardır. klavye başında oturup kıllı karnını kaşımayı çok özleyecek yazarlardır aynı zamanda.
aralık 2011 de tezkere almaları kuvvetle muhtemeldir.
hayırlı tezkereler dileriz.
bu sefer harbiden;

(bkz: ever)
(bkz: cehenneme hoşgeldiniz)*
aralarında bulunmaktan gurur duyduğum yazarlardır.
biraz forum vari olucak ama gidicek arkadaşlar bana öm atabilirler bakarsınız aynı yere düşeriz.*
artık geçmiş olsun dediğim arkadaşlarımdır. herkesin kendine ait olmayan kaderine boyun eğmesi durumunun kısa dönem olarak 337. sırada kendilerine gelmesi artık an meselesidir. her yapanın ben süründüm benden sonrakilerde sürünsün mantığı ile devam edersek aynı zihniyetle aynı cümleleri 1337. dönemde de kuracağımız farkındalığıyla bir an önce gidip gelmelerini ve geldiklerinde "bu böyle gitmez" diyerek bu sistem üzerinde artık kafa yormalarını dilediğim yazarlardır.
bir ay kadar sonra, bu geceyi sabırsızlıkla bekleyecek olan içinde bulunduğum yazarlardır. belki bir çoğu yanında götürmesi gereken şeylerin listesini yapmıştır bile.
neyle karşılaşacağını bilmemenin (gidilecek yer, ortam, askerlik vb.) duygularını yaşamaktadırlar.
Ne zaman buna benzer bir başlık görsen içimin burkulup acıdığım yazarlardır. Gidecekleri ilk ay değil sözlüğe girmek sivil insan gördüklerinde şaşıracak olan kişilerdir. Eğer er olurlarsa hafta sonları internet cafelerde sıra bekleyip sözlüğe gireceklerdir. ilk bir ay bunları bol bol öpecekler ve bunlar kafayı sıyırıp " löpercek löpercek beni kim öpecek ?" gibilerinden etrafta dolanacaklardır. Yazıktır, günahtır; vah vah tır. Ama üzülmemek gerekir sonuçta kutsal vatan görevidir.
geride kimseyi bırakmıyor olmanın tesellisi ile iki aralık itibariyle samsun'dayım.
Sahra sıhhiyeye gideceklere ilk gün gitmemelerini önerdiğim yazarlardır. Gidince astsubaylara komutanım diyip karizmayi çizdirmemelerini tavsiye edeceğim yazarlardır. Hayırlı tezkereler dilediğim yazarlardır. Ne kadar küfür etseler de bitirince şöle dönüp kışlaya anlamlı anlamlı bakacak olan yazarlardır.

Neo-Edit:Sahra sıhhiyeye gideceklere ilk gün gitmemelerini önerdiğim yazarlardır. Gidince astsubaylara komutanım diyip karizmayi çizdirmemelerini tavsiye edeceğim yazarlardır. Hayırlı tezkereler dilediğim yazarlardır. Ne kadar küfür etseler de bitirince şöle dönüp kışlaya anlamlı anlamlı bakacak olan yazarlardır.

neo-edit:

Önemli tavsiyeler

Kısa Dönemler için:

Sahra sıhhiyeler için acemi birliğini es geçiyorum. Orası süperdir sorun yaşanmaz. Yalnız giderken çanta dolusu şeyler götürmeyin kantinden zorla satıyorlar zaten.

Kısa dönemler için tavsiyeler:

*Acemi birliğinde pek sorun yaşanmaz astsubaylar çoğunlukla hocam diye hitap ederler nadiren kırıkları vardır o da her meslekte olur. Umarım bu tipler size denk gelmez.
*Gel gelelim size esas sorun yaşatacak kişiler bölük çavuşu*, bölük yazıcısı ve varsa komutan postasıdır. Eğer bunlar hödük ise ki büyük oranda hödük olurlar büyük çaplı olmasa da tarafınıza sorun yaşatabilirler. Bazı birliklerde kısa dönemlerin acemilikleri bittiğinde rütbe takılmaz ancak kanun gereği bütün kısa dönemler çavuştur(resmi anlamda). Bu sizin uzun dönem erlere karşı bir nolu kozunuzdur. Eğer rütbe takılmazsa çavuş olduğunuzu size yeri süpürtmek isteyen devrecilik yapmak isteyen herkese hatırlatın kesinlikle. Muhtemelen bulunduğunuz bölükte rütbelilerden iyi polisler ve kötü polisler olacaktır. Bunlar birbirlerinden nefret dahi etseler sizin için kendilerini kolay kolay öne sürmezler o yüzden fazla bişey beklememek gerekir. Kesinlikle oranın havasına kapılıp çocukca hareketlerde bulunmayasınız; ilk duyacağınız laf "şuna bak bunlar bi de üniverste mezunu" olur zorunuza gider. Yazıcıyla sorun yaşamamak için elinizde ona karşı olabilecek kozları kullanın ya da hiç muhattap olmayın eğer size takmişsa nöbet anlamında her türlü kayar*. Bunu ben personel müdürü yarbayın talimatıyla bile hallettiremedim bu yazıcılarda ne var ben anlamadım yazgeneral diye bi rütbe tahsis ediliyor galiba bu heriflere. Kesinlikle gittiğiniz yerde kısa dönemler olarak birlik olun ayrılık düşerse gruplaşma olursa kesinlikle yemez zararlı çıkarsınız bundan. Size verilen her türlü görevi bize gıcığı var ondan öle yaptırıyor olarak algılamayın ben gittiğimde beyin doktoru bilmem ne doktoru bilmem ne uzmanı hep beraber sulu çamurdan izmarit topladık şahsınıza bireysel ve çok ağır bir hakaret olmadıktan sonra diğer olayları yapın ve unutun gitsin. Askerde en kötü şey göze batmaktır.Şimdilik aklıma gelenler bu kadar başka önemli hususlar geldikçe editlemeye devam.
sağ salim gidip gelsinler efendim...
aralık 12 itibari ile gerçek anlamda ebeleri ile tanışacak topluluktur.
sırf ebemi meraktan ben de sizinleyim.
gittikleri yerde mayın imha takımı numarasıyla kafa bulunacak adamlardır.

-alt dönem
+üst dönem

- beyler. tuncelide mayın imha takımı kuruyoruz. var mı gönüllü olan.
+ hocaaam biz kısa dönemizzz .
- ne hocası yaa. burası kışla .gönüllümüsün ?
+ valla . abi daha yeni askeriz. silah görmedik daha.
- beyler isim alayım. hadi çabuk olun. kardeşim zaten bizim kendi döşediğimiz mayınlar. pkk mayını değil. yani yerleri belli. bunları yerinden çıkarıp imha edecez. zor değil.
+ mayın ne mayını ya.?
- plastik mayın . basmazsan patlamaz. hadi beyler isim alayım . komutan isim bekliyor. bize 22 kişi lazım .
+ anneee. dayımı arasana . bizi tunceliye gönderiyorlar.
oha amma çokmuşuz lan diyip aralarında şahsımın da bulunduğu sözlük yazarlarıdır. *
319 kd. nin torununun torununun torunudur..
duacılarıyız efendim. sağ sağlim gidip gelsinler inşallah.
torunumun torunudur bunlar. bir kaç şey yazalım, bu entry de dahil hiç bir söylenene inanmayın. herşey çok farklı oluyor.
güncel Önemli Başlıklar