bugün

CHP 24. Dönem Amasya Milletvekili Ramis Topal'ın istanbul'da yaşayan 33 yaşındaki yeğeni Dilek Tahtalı Corona virüsten hayatını kaybetti.

görsel

ayrıca:

--spoiler--
ingiltere'de, herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunmayan 21 yaşındaki genç kız koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

-Daily Mail-
--spoiler--
kronik hastalıkları olup olmadığı araştırılmalıdır. Tabi benim de içinde bulunduğum yaş grubu olan gençlerin bana bir şey olmaz diyerek gezmesi de yanlış.
daha tedbirli olunmasını tetikleyecek durum.
"şu dünyada bir nesneye
yanar içim göynür özüm
yiğit iken ölenlere
gök ekini biçmiş gibi"

çok can yakıcı bir haber.
gök ekin de bizim, sarı başak da, çatlamamış tohum da.

artık sokağa çıkılamamalı.
Bugün facebook hesabımın ana sayfası bu hanımefendinin ölüm haberleriyle kaplanmış durumda.

Ruhun şad olaun hemşehrim, allah ailene ve yakınlarına sabır versin.
valla şimdi korktumdemek gençleride etkiliyo.
Kronik hastalığı vardır ya da sigara alkol kullanımı fazladır. Başka türlü o yaşta öldürmüyor.
bilinmeyen bir kronik rahatsızlığı olabilir yahut bağışıklık sistemi son derece zayıf olabilir.
(bkz: kronik hastalık)
Sürekli ölenler yaşlı vurgusu yapılıyor ve istemeden de olsa gençler bu tehlikenin dışında algısı oluşuyor.
Dikkatli olmak lazım zira bu virüs bence genç yaşlı dinlemiyor.

Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabırlar diliyorum.
boktan bir virüs neticesiyle hayatını kaybetmiş gencecik kadın. sevdiklerine sabır diliyorum gerçekten çok üzücü bir durum. gençler, kronik hastalığı olmayanlar hani risk altında değildi? entübe edilen, solunum desteği sağlanan hastaları bile hayatta tutmanın bazen zor olduğunu bas bas bağırdı ingiliz profesörler. akciğerin solunum sağlamasını engelleyebiliyor bu virüs. hatta bunun için sıtmada kullanılan ilacı öneren uzmanlar oldu. şimdi sokağa çıkma yasağı ilan etmeyen, önlemleri kısmi alan yetkililer mi sorumlu tutulacak? yoksa kader denip geçilecek mi?
allah rahmet eylesindir.

arkadaşlar ankara ve istanbul'da bebeklerde bile covid-19 (+) çıktı.

siz oyun mu sanıyorsunuz bu işi?
Karşıyaka çarşısında hala sürtük sürtük geziyor millet ya bunlar manyak mıdır bunlar gafil midir. .
eceli gelmiş kadının corona virüs bahanesidir. alın yazında neyse o oluyor virüs mürüs bahane. evet..
Ailevi akdeniz ateşi ve ankilozan spondilit de risk grubunda mı acaba?

Koah astım vs yazmıyor.
(bkz: gençler tedirgin) günaydın yeni mi anladınız daha.
Şuradaki bir twitte dilek hanımın "koah" olduğunu söyleyen bir kadın var. Kadın muhtemelen dilek hanımın yakını.

https://mobile.twitter.co...tatus/1242791817210462208
yaşıtız, içim cız etti bu haberi görünce. allah rahmet eylesin.
7 mart 2020 tarihinde attığı tweet ülkeye dair her şeyi anlatıyor. türkiye'deki ilk corona vakasından bir kaç gün önce(!) şikayetleri başlamış...
7 mart tarihinde attığı tweetin üstüne 9 mart'ta ateşinin bir türlü düşmediğine dair bir tweet daha atmış olan ve bu tarihler itibari ile bakıldığında ülkede ki ilk corona virüs vakasıdır.

Bugün itibarı ile hayatını kaybetmiştir.

Edit: imla.
33 yaşında genç bir kadın virüsten dolayı hayatını kaybetti. Demek ki "hepsi yaşlı" değilmiş. Bu söylem, günler içinde yaşlıları hedef tahtasına oturturken, gençlere de bize bir şey olmaz güveni verdi. Çıkıp süreci yanlış yönettik, hatalıyız demeyecekler. Bu yüzden biz yazacağız.
allah korusun demek ki yaşlı genç dinlemiyor bu illet. tez zamanda dünyamızı terk etmesi dileğiyle.
Belirtilerinin 7 mart'ta attığı tweetten öğrendik.

görsel

9 mart'ta da çok ateşlendiğini söylüyor.
görsel

O tarihte türkiye daha önlem almamıştı.

Kendisi kuah hastasıymış, Kronik rahatızlığı varmış.
sanırsam en derin vuran tokat bu oldu bana.
bu güne kadar hep yaşlı ve hasta olanları etkiliyor diye düşünüyordum ama genç, sağlıklı bir kadının hayatını kaybetmesi beni oldukça ürküttü. artık daha dikkatli olacağım.

ayrıca; şu kaderinde ölmek varmış saçmalıklarını bir tarafa bırakın.. kadın hastane de çalışıyormuş. muhtemelen oradan virüs kapmış. izinli memur olsaydı, ekmek parası kazanmak zorunda olmasaydı muhtemelen virüsü kapmayacaktı. belki de torpili olsaydı, şuan evinde film izliyor olurdu. "ikramiye bana vurmadı" gibi düşünmenin önüne geçmek lazım. bu gidişle çok torpilli kişi bile güvende olmayacak.

bugün bir sürü camiye bütçe ayıracağımıza bilim okullarına bu bütçeyi ayırsaydık. belki de ilacını, aşısını bulmuştuk. etrafında dört dönen hocalar belki (onlara göre) kafirlerin yapacağı ilacı bekliyorlar.
21 yaşında bir hasta bugün vefat etti.
güncel Önemli Başlıklar