1. 1.
  şüphesiz ki, istanbul'dan çıkarsam ya tahtıma biri oturursa, diyen korkaklık ve koltuk sevdasinda nam salmış abdulhamit'tir.

  çıkmamak için her yeri herkes vermiş bi adam.

  la bi Bursa'ya gidip geliyim vapurla iki saat, Tekirdağ'da bi köfte yiyim, bile dememiş.
  12 -7 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
 2. 2.
  istanbul'un dışına çıkamadığı için google'ı bulmuştur.

  şöyle ki gidemediği bütün yerlerin fotoğraflarını çektirip bakmış. öhöm. evet.
  6 -1 ... serdarsl06
 3. 3.
  Padişahsın ama gönlünce gezemiyorsun bile. Bilmem kac km2 toprağa hakimsin lakin gidip göremiyorsun. Olmaz olsun öyle saltanat.
  3 -2 ... konglamere lenf nodu
 4. 4.
  görmesi gereken yerlerin fotoğrafını çektirirmiş adamlarına.ölmekten o derece korkarmış yüce hakan puhahaha.
  4 ... deli anlamindaki de
 5. 4.
  atatürk de yurt dışına çıkmamıştı bunu da bir açıklarsanız sevinirim.
  -2 ... orgazm kazim
 6. 5.
  bu ne beyinsiz bir düşüncedir ! bizim için sultan süleyman ne ise sultan abdülhamid de odur. mekanı cennet ruhu şad olsun.
  -1 ... tunandzc
 7. 6.
  değil diğer illere gitmek, halkın derdini dinlemek, sarayından çıkıp üsküdar'a bile geçmeyen, cephelere asla gitmeyen padişahtır.

  1877 savaşında rus çarı ve veliahtı bizzat ordularının başında, cephedeydiler. bizimkini ise ara ki bulasın! onu bırak, 1897 yunan savaşında bile cepheye uğramadı.

  çişli yobazların kahramanı bu kadarlık adamdı işte..
  2 -1 ... rumeli71
 8. 7.
  Abdulhamite karşı çıkanlar bugün ki ychp + hdp + iyi parti kafasıdır. Sonra ülkenin anasını bellediler. Abdulhamit 33 yıl tüm baskı ve saldırılara onca farklı etnik grubun bulunduğu ülkeye sahip çıkmıştır. Abdulhamit böyle bilinçli otoriter olmasaydı ne atatürk olurdu ne kurtarılacak bir ülke 19. Yüzyıl sonlarında çoktan parçalanır yok olurdu ülke. Atatürk bile 1937 de 19. Yüzyıl sonlarında devlet yönetmek hele ki onca toparağa sahip ülkeyi yönetmek çok zordur diyerek abdulhamit e ogün karşı olmanın hata olduğunu belirtmiştir.
  2 -5 ... karniyarik ici
 9. 8.
  çok mantıklı bir eylem. istanbul güzel bir şehir mi, (o dönem için) evet. harem denen bir kavram var ve istediğin kadınla ilişkiye girip karın yapabiliyormusun? evet. her istediğin yemek getirtilip yapılıyormu? evet. o zaman neden istanbuldan çıkasın arkadaş. mis gibi hayat işte daha ne.
  3 ... luftwaffe pilot
 10. 10.
  evlere şenlik padişahtır.

  mahallenin kabadayilarindan bile mi korkuyodu ki.
  3 -2 ... profesyonel kamikaze pilotu ii