1. 1.
  1-2-3 aralık 2008 tarihlerinde yapılacak, evrakların adayların ilgili şubelerinden dağıtılmaya başlandığı sınav.
  ... shalamar
 2. 2.
  gerekli bilgilerin asal'ın sitesinde bulunduğu sınavdır. sınavın ikinci günü sabah erkenden orada olmanızı tavsiye ederim. ben kim miyim? elbette dedeniz.*
  1 ... kisa sureli bellek kaybi
 3. 3.
  tamamen formaliteden oluşan ve kısa dönem çıkanların "çavuş" uzun dönem çıkanların "asteğmen" olacakları sınav. tabi 4 haftalık acemi eğitiminden sonra.
  ... yazmayanyazar
 4. 4.
  izdaham ve izdırap olmuştur.
  sınava girebilmek ne mümkün!
  ... jelibonur
 5. 5.
  bana o kadar oldu mu yaw dedirten sınav.
  (bkz: 317 kısa dönem)
  ... darksaga
 6. 6.
  tuzla piyade okulunun gecenin 2'sinde (abartmıyorum) 1500'den fazla insan + 500'den fazla araç ile karşıladığı sınavdır. ikinci 100 kişinin içinde yer bulabilmiş şanslı bir muhterem olarak saat öğlen 11 buçukta nizamiyeden çıkmış bulunmaktayım. gece 1 olmadan oradaydım onu da belirteyim.

  eğer bu uzun ve sıkıcı olayı eğlenceli hale getirmek istiyorsanız ya arkadaşlarınızla gidin ya da orada kısa süren arkadaşlıklar edinin. ha bir de birlikteki tüm askerlere bu askerlik bitmez, sizden sonra sınava gireceklere de aga 50 şınav çektiriyorlar içeride diyin haha.
  1 ... arjen robben
 7. 7.
  son gün girmeyi planlayarak ne bok yediğimi bilmediğim bir sınavdır.
  ... jelibonur
 8. 8.
  2.gününde bile girilemeyen bir sınav olmuştur, bir insan nizamiyenın kapısından girmeye can atar mı? atarmış.
  bu gece tuzla piyade okulunun önüne çadır kurup, güne merhaba deyip sınava girmeyi planlıyorum. ya tutarsa.
  ... jelibonur
 9. 9.
  saat 6'da kapısına dikildiğim mebs'de (mamak muhabere) önümde 600'e yakın adamın olması... piii! orda mı doğdunuz lan?

  yakasına numaralar yazılı birer kağıt iliştirilmiş 700-800 üniversite mezunu adam. nasıl da serçe yavrusu gibi ürkekler. nasıl da civcivler gibi birbirlerine sokuluyorlar. eli cebinde olduğu halde bi komutanın yanından geçme özgürlüğünün son demlerini yaşayan ve sürekli birbirine sorular soran ve yüzünde 'lan belgelerde bi eksiklik yoktur inşallah' şüphesi barındıran adamlar..

  6'da gittim, 2 gibi çıktım. yani epeyce şanslı sayılırım bu konuda. arkamdaki bir matematik öğretmeni, matematik sorularını boş bıraktığını söyledi. uzun dönem gitmek istemiyormuş. hurafenin bini bir para. vay anasını len, resmen askermişiz artık. annemi özledim. ehe ehe.

  edit: ha bir de, orada askerlik yapanların tıpkı buradaki 'ehe ehe, gelin de taşak geçelim lan' tarzı bakışlarını unutmamak gerek. torunlarım ehe ehe filan. lan hamına koyiim, duyan da 3 haftadır dağda operasyonda sanacak! senin yaptığın askerliği ben de yapabilirim pek tabii!
  6 -1 ... nikim yok benim
 10. 10.
  bu yazarın girdiği yedek subay sınavından (295) 30 dönem sonraki olacak olan sınavdır. sınav için içerde 14 saat (valla, hem de sayıyal ondört saat) beklediğimi hatırladım bi anda. Neyse, bir şekilde gelip geliyor işte.
  ... bedevix