bugün

zamanın nasıl geçtiğini anlayamamktır. akla gelir bir an. 18 yaşında olmak nedir diye. hatırlar. gözlerini açar bakar ki 32 yaşında. bir zamanlar 2-3 tüyü kesmek için kullandığı jileti, artık kirli sakalını traş etmek için kullanmaktır.
31 yaşını bitirmiş olmaktır.
38 yaşından küçük olmaktır.
(bkz: cahit sıtkı tarancı)'nın deyimiyile yolun yarısına 3 yıl kalan insan evladı
yakın zamanda içinde olacağım yaş. yolun yarısına kadar iyi değerlendirmeyi ümit etmekteyim.
40lara doğru hız almaktır. daha yolum vardır. inceden düşünmek bile istemiyorumdur.
40 a doğru gelince de mezarlıklara bi sempati ile bakmaktır.
2 yılım kalmıştır. korkulur.
evlilik zamanının iyice yaklaştığını gösteren yaş. ayrıca en çok iş aranan yaştır.
şimdi düşünüyorum. 32 genç bir yaş. ama ben 24 yaşında kendimi geç kalmış hissediyorum. bu ne menem çelişki böyle. insanlar cennette yeniden dirilince 33 yaşında olacağı rivayet olunur. sebebide en güzel yaşın 33 olması imiş. kıymetini bilin yani abiler ablalar.
Soğuk algınlığında yatağa düştüğünde hiç bu zamana kadar böyle hasta olmamıştım demektir.
Yaşlandığını kabul etmemektir.***
hicri takvime göre 33 yıl miladi takvime göre 32 yıla denk geldiği için en sağlıklı yaşta olmaktır ( bedenin ve zihnin ortalaması olarak) .
artık daha fazla doğum günü kutlamak istememektir.

lan pasta mumu, hediyeler, süpriz kutlamalar çoluk çocuk içindir, koskoca adama böyle şeyler yapılır mı?

bana yapılmadığı için bozuk attığımı düşünebilirsiniz ama inanın yapılsa bile hiç mutlu olmam, pasta dilimi yerine dürüme sarılıp limon sıkılmış çiğ köfte verseler sevinirim yalan yok ama dün bayılana kadar yedim zaten.

neyse 32 yaş artık zamanın sizin lehinize işlemediğini anladığınız, her geçen günün daha çok koymaya başladığı yaştır.

eskiden günlerin geçip gitmesi koymazdı çünkü yaşanacak hep daha güzel günlerin olduğunu düşünür ve sabrederdim, artık gelecekte daha güzel günlerin olmadığının bilincindeyim ve artık hayalde kurmuyorum.

gittiği yere kadar...
5 saattir içinde bulunduğum durum. ortam güzel, bir anda çok değiştim, kendimi acayipman olgunlaşmış görüyorum, evet, evet.
allah korusun intihar sebebidir.
bir sene sonra doğumunun hicri yıldönümüyle miladi yldönümü yaklaşık olarak aynı günlere denk gelecek kişi olmaktır. gerçi 32 yaşındayken de yakın oluyorlar ama 33 teki kadar değil.
Daha bunun 33 u 34 ü 34 i vardır.
kriz kapıda demektir, bu yaşın insanı önceden yaşadığı her türlü şeyi; grip oluyorsa gribi, öksürüyorsa öksürüğü, merdiven çıktığında yoruluyor ve nefesi kesiliyorsa (ki zaten önceden de olan buydu) yorgunluğu, birşeyleri unutmuşsa (ki bu da zaten normalde olan birşeydir) unutkanlığı, ve daha nice şeyleri artık 32 yaşından bilmeye başlayacaktır.. kolay gelsin..
3 ay sonra geri de kalacak olan yaştır. mart 23.
vitesin boşa atıldığı yaştır. zaten sen atmasanda hayat seni tedavülden kaldırmıştır. 60/2 hesabına göre rampa aşşa yardırıyorsundur. yarraklara gelmişsindir. hadi gözün aydındır.
varmak için bir kaç ay beklediğim yaştır. vay bee geri dönüp baktığımda sayamayacağım günler, aylar, yıllar akıp gitmiş..

hayalle yaşarken gerçek dünyada zamanı içmişiz haberimiz yok, ömürle yüz yüze geldik aynada harcanıp gitmişiz haberimiz yok..

Müslüm baba fena söylüyor. otsikilik arkadaşlara gelsin. https://www.youtube.com/watch?v=2U3UrR5_FpM
bir 34 yaşında olmak değildir.
abartmayın amk, gençsiniz daha.
insanı ara ara düşüncelere sevk eden yaştır.

görsel
içinde bulunduğum, didindiğim ve uğraştığım yaş grubu.

Eğer kişi bu yaşa kadar birşeyler yapmadıysa hayatı ve geleceği için bu yaştan sonra maalesef zordur.

Genç arkadaşlar için minik bir tavsiye vermek istiyorum; erkenden, fazla geçmeden hayatınız ile ilgili kararlar alın. iyi ya da kötü. Biraz meslek, beceri öğrenin, hatta riske girin ticarete atılın ufaktan. Valla bak!
güncel Önemli Başlıklar