bugün

aralarında benim de bulunduğum ve aralık 2007 de askere gidecek sözlük yazarlarıdır.

edit 1: ya bu entry de mi eksilenir? hoş neden eksilendiğini anlamak çok ta zor değil... ama korkmayın sapasağlam gidip sapasağlam döneceğiz ve inanıyorum ki döndüğümüzde ülke artık başka şeyler konuşuyor olacak.

edit 2: açtığım başlık bu değildi sevgili moderasyon her giden kd olacak diye bir şart yok benim bildiğim. saygılar...
pkk ile savaşma şansını yakalayabilecek askerdir. 2008 nisan'da gidecek asker için de aynı şansın olması dilenir.
şafağı karanlık olan asker adaylarıdır.
içinde bulunduğum gruptur.
aslanlar gibi vatan borcunu ödeyip gelecek yazarlardır.
(bkz: Yüreğimiz sizlerle)
hayırlı tezkereler dilenen sözlükçülerdir. böyle bir dönemde askere gitmeleri ne gözlerini korkutmalı ne de aşırı gaza getirmelidir. en çok ihtiyaç duyulan sakin bir tavır sergilemeleri ve askerliklerini başarı ile tamamlayıp, sağ salim gelmeleri dilenir.
dönerlerse askerliği sağsalim bitirdiklerine, dönemezlerse en yüce makama ulaşacaklarına sevinecek olmaları gereken kişilerdir.
(bkz: en büyük asker bizim asker)
(bkz: şafak kaç)

- şafak kaç?
- 180
- oha lan adam mı öldürdün?
- ...

- şafak kaç?
- 180
- bitmez
- ...
şiddetle kendilerine asteğmenliği tercih etmelerini tavsiye etmek istediğim uuser kolonisi. sonra kısa dönem olup normal askerden milim farkı olmayan şartlarda yandım anam demeyin bizim gibi.
(bkz: 313 kd)

tabi bu tavsiye büyük şehirlerin üniversitelerindeki kallavi bölümlerden mezun olanlara. zira örneğin açıköğretim çıkışlıların yedek subay olma şansı tercih etseler bile yok gibi.
(bkz: dalton ana)
(bkz: o şimdi asker cani neler ister)
kısa dönem oldukları için pkk ile savaşma şansı olmayacak askerlerdir. batıya düşenler zaten rahat geçireceklerdir askerliği, doğuya düşenler de en fazla kar küreyecektir.
yeni yasa cumhurbaşkanı tarafından onaylanmadığına göre(lanet olsun ki) listeye dahil olduğum yazarlar topluluğudur. 12 aralık.

(bkz: çok soğuk ya)
(bkz: yemekleri de güzel değilmiş)
(bkz: su da sıcak değilmiş)
(bkz: miş'li geçmiş zaman)
kd olmak ya da olmamak size bağlı değil unutmayın.bana kalsa kd olun hepiniz.ne de olsa 5 ay.gelir geçer.sadece 1 hafta dır zorluğu daha sonra ise işin kaşarı olursunuz ne de olsa hepiniz zeki insanlarsınız,di mi?yeminden sonra kıytırık bi görev verilecektir,ayak altında dolaşmayın diye.sonrası kolay.biter yani.tek zorluk mevsimden kaynaklanabilir.ben otelde yaptım keşke siz de yapsanız.
son sivil günlerini yaşayan sözlük yazarlarıdır.
bu yazarların evlerine gelen giden eksik olmamaktadır. çay ikramı yapmaktan bitap düşmüşlerdir.
aralarında bulunup, tertiplerime selam ettiğim gruptur.
isteyerek, sevinerek katıldığım, içinde bulunmaktan gurur duyduğum topluluk. tertiplerime şimdiden hayırlı tezkereler dilerim.

(bkz: her şey vatan için)
yarın sınava girip benimde dahil olacağım güruhtur. geçmiş ola.

(bkz: master of puppets)
hayırlısı olursa ve izin kullanmazlarsa, euro 2008' i evlerinden izleyecek olan yazarlardır.

merak etmeyin çabuk geçer, sadece son günler biraz sıkıcı olacak, bunu hepimiz böyle yaşadık.

(bkz: hayırlı tezkereler)
kütahya il jandarma alay komutanlığı'na gidecek arkadaşlara seve seve yardım edeceğim arkadaşlardır.
az daha dursaydim general yapacaklardi neyseki (umarim)(zannimca) cavus olacam. son gun son saniyede girdigim sinav, yedek subay donemi ivir ziviri.
311. ksd olarak selam ettiğim ve şimdiden hayırlı tezkereler dilediğim tertipdir. Gidin aslanlar gibi yapıp gelin, haa hakkariye,ırak sınırına yolu düşen benden selam eylesin oralara.
30 kasım 2007 den itibaren asker olan yazarlarımız.

kısa dönem demişler başlıkta ama asteğmen gitme şansları da var. gönüllerinden geçen ne ise o olsun demekle beraber, tsk, ihtiyaçlarına göre alım yapıldığı için, bazı meslek dallarına mensup olanlar asteğmen olarak gideceklerdir.

hepsinin yolu açık alnı dik olsun. güle güle gitsinler sağ salim dönsünler. foça ya da balıkesir çıkanlar bir mesajla istedikleri bilgilere ulaşacaklardır.

edit : cep telefonu olayını en azından yemin törenine kadar unutsunlar. gittikleri yerde ortama bakıp daha önce orada olan askerlerin durumlarına baksınlar. kapıya kadar cep telefonuyla gidebilirsiniz yine de. ama kapıda telefonunuzu alırlar ve duruma göre çarşı izinlerinde verirler ya da askerliğiniz bitince.

303. dönem (2005/nisan) olarak çok eskilerden anılarım canlandı şimdi. asteğmen olarak gittiğim için cep telefonu konusunda bir sıkıntımız yoktu. acemi birliğinde 2,5 ay süre zarfında sadece 1 kez arama yapıldı ve yakalananlar en fazla bir hafta çarşıya çıkamadı. asteğmen olarak mezun olunca gittiğiniz yerlerde serbest. istisnalar hariç.

yanlız kısa dönem olarak yapan arkadaşlar dikkat etsinler. yakalanmaları halinde ceza yerler. bölük komutanının ceza verme yetkisi 7 gün ile sınırlıdır. fakat olay ne kadar üst makama sirayet ederse o kadar cezanız artar. yamulmuyorsam tabur komutanı 14 gün, alay komutanı 21 gün, generaller 28 gün ceza verebiliyordu. mahkemeye düşerseniz, o zaman işiniz sakat.

yani her halükarda temkinli olup hiç götürmemek en iyisi. fakat herkes kullanırken bir sizin sap gibi kalmanız da olmaz. dediğim üzere azami dikkat ile.
dahil bulunduğum grup.herkese hayırlı teskereler...