bugün

Hipodrom da at yetiştiriyorlar sanki.
"Komşunun çocuğu doktor olmuş sen öğretmen olursan gözümüze gözükme." tarzında buram buram aile baskısı kokusu alıyorum.
Benim oğlum möhendis olacak.
o kadar vizyonlu bir köy olsalardı 80 doktor yerine 20 doktor, 20 avukat, 20 mühendis, 20 akademisyen çıkarırlardı.
@4 güzel,mantıklı entry fakat belki 80 doktor, 50 avukat, 50 mühendis,50 akademisyen vardır köyde
80 doktor, 1 milyon pezvenk
sivas'ta doktor olamadıkları için bir boka yaramayacak olandır.

çocuğunu ankara'ya, izmir'e yolla okusun diye ama dön şehrinde çomarlığa devam et. ne anladım bu işten?
sivas'ta doktor olamadıkları için bir boka yaramayacak olandır.

çocuğunu ankara'ya, izmir'e yolla okusun diye ama dön şehrinde çomarlığa devam et. ne anladım bu işten?
subay assubay uzman filan küçük görüyorlar demekki. yazık.
çocuk haklı okumaz ise oradaki şartlarda yaşamak zorunda bari okuyayımda adam olayım diyip çalışmaya sarılmış. Kolaysa istanbul, ankarada vb yerlerde çıkarsınlar. Malum şartlar iyileştikçe okuma oranı zorlaşıyor.

Genede 80 arkadaşı tebrik ederim allah meslek hayatlarında iyi yerlere getirsin inşallah.
Soru çalmışlardır aq sivaslıda zeka ne gezer.
Bende sivaslı'yım. Benzer durum bizim bir üst kuşak için de geçerli. Köyde kalmaktan korkup okuma oranı çok yüksek. Ki buna 65 yaşındaki babam da dahil. Ama buna ülkeye sunulan katkı olarak bakmak ne kadar doğru tartışılır.