1. 1.
    Hani diyorlar ya sivas'ın türkiye ne gibi katkısı oluyor diye 300 nüfuslu köyden 80 doktor çıkarıp ülkeye katkı sağlıyorlar. Sivas'a saydıranların ili acaba ülkeye ne katkı sağlıyor.

(bkz: sivaslıların türkiye ye katkısı)

300 nüfuslu köyden 80 doktor çıktı
    Sivas merkeze yaklaşık 15 kilometre mesafede bulunan Kolluca köyünde veliler ‘benim çocuğumun onun çocuğundan neyi eksik’ diyerek çocuklarının tıp fakültesi okuması için elinden geleni yapıyor. Bu düşünce ile son 40 yılda yaklaşık 300 nüfuslu köyde yaklaşık 80 doktor yetişti.

https://www.sozcu.com.tr/...u-koyden-80-doktor-cikti/
    7 -10 ... bay efendi
  2. 2.
    Sivaslıyım, kangal köpeğinin bile bi vasfı, duruşu var. bizim ailedekilerin hepsi vasıfsız amk, parmakla gösteriyorlar. Bu köyü Tebrik ediyorum.
    16 -3 ... ulkucuwolf
  3. 3.
    Hipodrom da at yetiştiriyorlar sanki.
    "Komşunun çocuğu doktor olmuş sen öğretmen olursan gözümüze gözükme." tarzında buram buram aile baskısı kokusu alıyorum.
    Benim oğlum möhendis olacak.
    4 ... bukoyundelisi
  4. 4.
    o kadar vizyonlu bir köy olsalardı 80 doktor yerine 20 doktor, 20 avukat, 20 mühendis, 20 akademisyen çıkarırlardı.
    19 -4 ... tacettin limoncuoglu
  5. 5.
    Sivaslı değilim ama sivaslı arkadaşlarım, komşularım var, yiğit insanlar (yiğido) ülkeye katkıları olmasa bile (ki katkıları var) sadece ülkeyi canı gönülden sevmeleri bile yeterli. Bu insanları yıllarca yakından-uzaktan tanırım, bu ülkeye ne laf attıklarını ne de hainlik düşündüklerini duymadım, görmedim. Var mıdır illa ki vardır, kanı bozuksa bir insanın tüm sivas'ı suçlayamayız. Aynı şekilde bütün iller içinde geçerli. Bu köyü ancak tebrik edip, başarılarının devamını dilemek düşer. Baskısıdır, şudur budur, benim çocuğum doktor senin ki değil gibi söylemler olacaktır, köy yeri orası olsun o kadar. Hangi köyde olmuyor bunlar, herkes çocuğunun en iyisini olmasını ister.
    4 ... bay efendi
  6. 6.
    @4 güzel,mantıklı entry fakat belki 80 doktor, 50 avukat, 50 mühendis,50 akademisyen vardır köyde
    1 -1 ... greeniceberg
  7. 7.
    80 doktor, 1 milyon pezvenk
    4 -3 ... abbas dikbasar
  8. 8.
    sivas'ta doktor olamadıkları için bir boka yaramayacak olandır.

çocuğunu ankara'ya, izmir'e yolla okusun diye ama dön şehrinde çomarlığa devam et. ne anladım bu işten?
    -3 ... system error
  9. 9.
    sivas'ta doktor olamadıkları için bir boka yaramayacak olandır.

çocuğunu ankara'ya, izmir'e yolla okusun diye ama dön şehrinde çomarlığa devam et. ne anladım bu işten?
    -2 ... system error
  10. 10.
    subay assubay uzman filan küçük görüyorlar demekki. yazık.
    2 -1 ... erectof