bugün

Belçika'nın Gent kentinde, daha önceden banka şubesi olarak kullanılan binayı satın alan Türk, tadilat yaparken yere gömülü kasada 300 bin Euro nakit para buldu. Paraları cep telefonuyla görüntüleyen Türk girişimciler, daha sonra polise haber verdi.

helal olsun dedirtmiştir.
link: http://www.ensonhaber.com...kti-video-2010-12-21.html
kafasi calismayan, ticari zeka yoksunudur.
işte gerçek müslüman türkler.

edit: yani beni eksileyinde bu yazının bu kadar eksilenmesi nedir çözemedim.
o paraya öküz alırız dedirten türklerdir.
helal olsun dedirten. bizi gururlandıran türk'lerdir.
zeki ve ahlaklı dediğin insan böyle olur.
''Gavurun malı deniz yemeyen domuz'' mal mısın evladım demek gerek.
normal türk tür.

o ne olursa olsun o paranın haram olduğnu bilmektedir. ayrıcao paradan hayır gelmeyeceğini de bilmektedir. belki tam karşılamıyor ama geçmişte milli piyangodan büyük ikramiye kazananların hali ortada. hayır gelmiyor arkadaş haram paradan. aferim.
1400 yıl önce konulan bir kurala, haram-helal kuralına riayet eden müslüman.
onun için ciklet parasıdır belki, o yüzden rahat hareket eden türktür.
olması gereken türktür.zira bütün ahlak kurallarını bir kenara bırakıpta düşünsek bile,"salak bunlar, enayi bunlar, o para verilir mi" diye düşünenlere şöyle bir şey verilebilir: çalıntı olabilecek yada sahibinin kayıtlı parası olabilecek böyle bir meblağı yemeye çalışmak gerizekalılıktır. işin içine elbet polis karışır, para sahibi size dava açar, hesaplarınız, kayıtlarınız incelenir ve yediğiniz paraların üstüne hapiste su içersiniz.
ben olsam öyle yapmazdım dedirten türktür.sözlükteki kimsenin ahlaki dini vs vs değer yargılarını bilmemekteyim ama ben olsam o paranın 50bin eurosunu cebe atardım bea.dürüstüm ama hırsızım var mı lan ötesi.
(bkz: ıslak sopa)
doğru yapan şahıstır,helal olsundur...
mal insan parayı bulmuşsun 600 milyarı git bankaya yatır faizini ye bari.
(bkz: kenan sofuoğlu) inançların ve hakkaniyetin herşeyden önce geldiğini öğreten bir başka şahsiyettir.
karnı tok sırtı pek Türk'tür.
(bkz: türk olmaktan gurur duymak)

türk olmanın güzel hasletlerinden birini yerine getirmiş türktür. işte övünülecekse bu tür özelliklerimizle övünülmeli, sahip çıkılacaksa bu tür güzelliklere sahip çıkılmalıdır.
(bkz: kurda kuzu emanet etmek)
Zengin bir türk'tür . Gözü Doymuş bir türk'tür. Dövülesi bir Türk'tür. Türünün Son örneği bir Türk'tür.
(bkz: ajdar)
kafası çalışmayan bir türk kardeşimiz?
çocukluğunda kafasına para kasası düştüğü için paradan anlamayan bilakis paradan nefret eden türk'tür. 300 bin euro görünce yiyecek birşey zannetmiş ecnebi memleketinde olduğu için içerisinde domuz yağı olduğu şüphesi ile sahibine teslim yolunu seçmiştir. 300 bin euroyu havsalası almadığı için yaptığı işin büyüklüğünün de farkında değildir. olay sonrasında belçika'da karısı tarafından uyurken penisi kesilen türk olarak gazetelerin 3. sayfalarını süslemiştir. işin şakası bir yana helal olsun abime. şahsım adına o garantiyi verebileceğimi düşünmüyorum.
bazı yaratıklar tarafından salak damgası vurulmuş türktür.
ancak o adama salak diyen bazı moronlar şunu düşünmekten yoksunlar maalesef.
bina eski bir banka binası olması nedeniyle ileride gelebilecek herhangi bir başvuru sonucu ilk incelenecek yerlerdendir. o parayı senin aldığın ortaya çıktığında suçlu durumuna düşersin bu bir.
para kasada bulunmuş, yani çalıntı filan olmama olasılığı çok yüksek bu iki.
adam koskoca binayı satın almış. demek ki onda da "o üçyüz bin eurolardan daha kaç tane" olabilir. bu üç.
0 300 bin euroluk miktarın tümünün aynı kişiye ait olduğu gibi bir durum olmayabilir. belki de 40 tane emeklinin 30 tane işçinin maaşı orada saklıdır, bilemezsin. bu dört.
eğer gördüğün her paraya atlayacaksan o zaman insanlığına laf edenlere de tek kelime cevap vermeyeceksin. sen para ve maddiyat adamısın, bir fiyatın vardır demek ki, ödenir. hakediyorsundur. bu da beş.
bazen vicdan veya insanlık, maddiyattan daha önemli olabiliyor.
dağılalım.
(bkz: olması gereken bu değil mi)
dilinizi boşuna yormayın sonuçta o para o kişilere iade edilecek.
almanya'da yaşamaktan yozlaşmış, artık türk denmesini hak etmeyen saf bir ademoğludur. 300 bin euro lan? neyini teslim ediyorsun, koskoca almanya'nın o paraya mı ihtiyacı var? ya da almanların? adamlar zaten aşmış artık. biraz da insan kendini düşünür, yani kendi çabasıyla yapabileceklerini...