bugün

birçok şey için boşuna çırpınıp emek vermiş olduğun gerçeğiyle yüzleşmek..
Herkesin birbirine menfaat için yakınlaşması.
Para varsa dostluk var.
Hiçbir insanın hayatınızda ömür boyu kalacağı garanti değil. Bu 15 yıllık sevgiliniz, 7 yıllık eşiniz olsa bile. Bundan sonra ciddi ilişkilerinize bunun farkında olarak devam edersiniz ve gereksiz fedakarlıklardan kaçınırsınız. Ona vereceğiniz zamanı, ona yapacağınız fedakarlıkları diğer insanlarla bölüşürsünüz. Hem vicdanınız daha rahat olur, hem de güvenebileceğiniz daha fazla insan olur çevrenizde.
Para denilen şey yüzüne bir tokat gibi vuruyor.
Meğer herkes para içinde birbirinin yüzüne bakıyormuş.
Aşk, dost, aga, kanka ayakları hep menfaat ilişkisi üzerine kuruluymuş.
Paranın ne olduğunu öğreniyorsun 30 yaşından sonra.
insanların genelde tek hayatının olduğunu farkettiği yaştır. bundan büyük bir gerçek yoktur.
Pozitif olmak çok zor.
Paran yoksa hiçsin anan baban bile sevmez.
sizli bizli konuşmaya alışmışsındır ve senli benli konuşan bir nesil ile karşılaşırsın; hitabet böyle bir şey mi diye sorgularsın.
son 1 yılım kaldı gerçekleri anlamak için. Şuanki acı gerçeklerden daha hangi gerçekleri anlayabilirim onuda bilmiyorum ama neyse.
Her zaman yalnız olduğundur.
kızların abi demesinin ne kadar tatlı bişey olduğu.
Daha 29 a yeni girdim onun için beni ırgalamayacak sorudur. Oh oh birazda bu tarafa oh oh.
Hiç de öyle 30 olmadığım. Tişikiriler canım kendim.
hayatımı çok boş yaşadığımı farkettim ve kendime hobi ve spor edindim. olabildiğince farklı farklı yerler görmeye çalışıyorum. geziyorum ve bunu gösteriyorum.
Hayatın boş ve anlamsız olduğu ve çekirdek ailen dışında kimseyi önemsememek. En acısı da zamanın su gibi akıp gitmesi..
Borsaya daha erken yaşlarda yatırım yapmak gerekiyormuş.
Dünya'da senden bir tane olduğu. Bunun için özel olduğun. Kimse için özel olmasan da kendin için özelsin. Bu yeter de artar bile.
asla, asla dememek gerekiyor.
Kimseye fedakarlık yapmaman gerekiyor.

Evet.
Kulak arkası kontrolünü memeler dahil sık sık yapmanın gerekli olduğu gerçeği.
Kesinlikle bireyler için hayatın en önemli kırılma noktasıdır, daha olgun düşünüp, mantık çerçevesinde hareket ediyorsunuz, neredenmi biliyorum bunları, kişi kendisinden bilirmiş.
ilişki yükünü hesaplayabilmek.

Hayatının kalitesini, huzurunu arttırmayan; hayatına farklılık katmayan herhangi gibi birini, ne vaadederse etsin, ne kadar iyi/güzel/seksi/akıllı olursa olsun hayatında tutmamak.

Hayatın; lüzumsuz dramayı, kaprisi, kıskançlık krizlerini, özgüvensizlik tezahürlerini, kararsızlık ve türlü abuk tereddütleri tolere edecek kadar uzun olmadığını anlıyorsun.

Dışarıdan ne gelirse gelsin, kul kaderini yaşar, göğüs gerilir ama sorun içerideyse uğraşmaya değmez.
zamanın su gibi akıp gittiği gerçeği. 30'una girildiği an hayat iki kat hızlı akmaya başlıyor.
30 yaşı değilde 32 yaşından sonra Kendi deneyimlerim ile yazacağım. Bu yazdıklarım güncel Türkiye gerçekleri ile doğru orantılıdır.
30 yaşından sonra ev sahibi olunması çok zor.
Fiziksel olarak ne kadar antreman yapsanız da artık eskisi gibi atik olamamak.

Bir çok konuda üşengeç olup evde oturmayı sevmek.

30 yaşından sonra başlayayım diyip kariyer sahibi olamıyorsunuz en azından istediğiniz kariyerde.

Bir kadın ile ilişkinizde bir buçuk yılı devirip evlilik konusunda kadın geri plana çekiyorsa kesinlikle sizi ilk fırsatta terk edecektir.

insanlar herşeyi size karşı kullanabilir. Bundan dolayı çok fazla sır vermemek en faydalıdır.

Kadınlarla gezip tozmak yatıp kalkmak içinizdeki o burukluğu boşluğu alıp götüremez.

Ne olursa olsun her insan sizi birgün kandıracaktır. Dost dediğiniz bir iki kişi dışında kimseye değer vermeyin. Tabi bu aile hariç sizi kesin seven ki zordur eşiniz belki sever bunlar dışında insanları umursamayın.