bugün

kompleksli ve agresif kızdır. yaşıtları çoktan evlenmiş çoluk çocuğa karışmış o ise hala kendini kakalayacak bir enayi bulamamıştır. soranlara :
-amaaaannn evlenipte napıcam özgürlük gibisi var mı? biz üç kişiyiz ben keyfim ve kahyası diye aforizma savururken geceleri yalnız kaldığında hırsından ve öfkesinden yastığı yorganı kemiriyordur.

edit: uuv beybi ne kadar çok 30 luk kutsal bakire varmış sözlükte.

zorunlu edit: burada kastedilen kız bir tercih olarak evlenmeyen değil,deli gibi evlenmek isteyip kahve fallarında bile tokmakçı arayıp bulamayan kızdır.
kesinlikle kız değildir.
edit: nesini anlamadınız bunun?
bahaneleri genelde ben istemiyorum istesem ohoo elimi sallasan ellisi olan kızlardır.
belki etraftakilere dert olduğu kadar onun umrunda değildir.evliliğe bakışı ,evliliği veya aşkı veya cinselliği amaç olarak gören zavallı kızlardan farklıdır.
böyle bir tanıdığım var. 31 yaşını bitirmek üzere. ankara'da tanışmıştım kendisiyle, uzun süreden beri arkadaşız. son 7 senede benim bildiğim en az 5-6 erkekle çıktı ama olumlu bir sonuç alamadı.

evlenememesinin sebepleri arasında, ailesine biraz düşkün olması da var. nihayetinde kısmet bu işler.
türbe türbe gezen,gidilmedik falcı büyücü bırakmayan,her evlenen arkadaşının ayakkabısının altına büyük bir azim ve ümitle bıkıp usanmadan ismini yazan kızdır aynı zamanda.
aile düşkünlüğü,aşık olmadan kimseyle evlenmeme isteği,rahat yaşama alışma ve zenginlik,başka birine aşık olma ama karşılık alamama,toplumdan gizlediği gizli bir kronik hastalığa sahip olma,ailesinden bakmak zorunda olduğu bir yakın akrabaya sahip olma gibi birçok nedenden ötürü evlenememiş olması muhtemel olan kızdır..

bazı yorumlar çok aşağılıkça yazılmış..benim böyle 2 tane tanıdığım var..bir tanesinin felçli babası var..ona bakıyor..adamın kızından başka kimsesi yok..mesela o kız o yüzden evlenemiyor..diğer tanıdığım ise 33 yaşında ve yıllardır hem şeker hastası hemde troid hastası..ama topluma açıklamıyor bu gerçeği..bu kız da sağlığı elverişli olmadığı için evlenemiyor..

o yüzden insanların özel durumlarını bilmeden saçma salak yaftalar yapıştırmayın..herkes evlenmek zorunda değil ayrıca..toplum normları faşizmi sergilemeyin burada..
nişanlıdır.
(bkz: kız kurusu)
ergenlerin diline dolanmış hanımefendidir. Toplum baskısı illa 30'da evlen diyor ya, istediğini yaşamaya hakkı yok kadınların zaten. 30 mu hiii aaa, kesin orospu oldu,hiii aa kesin sorunu var psikolojik, aman aman kız kurusu kaldı bu...

istediğini yaşıyordur. Evlenmek istemiyordur.Hepsi bundan ibarettir.Size bana ona laf düşmez.

Uzaktan bekara karı boşamak kolay, siz önce o fahişe düşüncelerinizden kurtulup önyargılarınızı atın, ondan sonra kendinize bakın.
teknik olarak evlenme şansı azalmış kadındır. şimdi gerçekçi bakarsak:

yaşıtı erkek bununla evlenmez çünkü bu yaşlardaki erkekler ya evlidir ya zengin. eğer zenginse çıtırlar dururken ne yapsın 30 luk kadının yerçekimine yenilmeye başlamış vücudunu.

yaşı küçük erkekler zaten onlar hiç istemez onlar istedi diyelim bu sefer kadın istemez.

30 dan büyük 40 dan küçük erkekler ya evlidir ya duldur eğer dulsa büyük ihtimal çocuğu vardır. yani ideal koca adayı değildir.

geriye bitek ssk emeklileri kalıyor ki işte bu kadınlar için en ideal eş adayları bunlardır. saadetler dilerim.
kariyer yapmış erkek kariyer yapmış kadından çok çıtır ve taze bir ten isteyeceği için bu adamlarla hiç şansı olmayan kadındır.
Evlenmenin marifet olmadığını bilen kadındır. Birilerinin dayatmalarına göre değil kendi istediği gibi yaşar.
evlilik dönemecinden çok defa sıyırmış türk kızıdır.

halen türkiyede önemli oranda evlenmemiş bekar türk kızının oldugunu biliyor muydunuz?
ne gariptir ki çoğu 81 lidir.

(bkz: 81 lilerin laneti)
Bakire değildir kendini yamayacağı mezhebi geniş birini arıyodur.
edit:bakire olmayan 22 kız çıktı eksilerden belli.
ucube olabilir.
dildosuyla düzenli bir ilişki yaşayan kızdır.
bu kadar yuklenilmesini manasiz buldugum kizdir , zira evlilik gibi bir kurum cogu insan icin gerekli veya olmazsa olmaz olabilir ama her insan icin degil.

not:30 yasinda degilim kadinda degilim.
30 yaşındaki kızların evde turşusunun kurulma halidir...
yardımcı doçenttir.
evde kalmıştır.
lakin evlenmemiş değil, evlenememiştir.
dantel yüksek lisansı yapıyodur.
Kadını evlendikten sonra eve tıkmaya meraklı türk erkeklerinin katlanamayacağı kadındır.
her seferinde daha iyisini bulurum diye kısmetlerini reddetmiş kızdır.
malum sonrada kısmeti çıkmayan kızdır.
mesleği de varsa evlenmeesi için hiç bir sebebi olmayan kadındır ya da kızdır. işin o kısmı bizi hiç ilgilendirmez.