bugün

can sıkıntısından patlamak ile gençlerle biraz dalga geçmek arasında gidip gelen tiplerdir.
(bkz: efendim canım)

genç sözükçüleri rahatsız eden hadise. sanırım, bilgiçlik tasladıkları konularda, bizim gibi "yaşlı" yazarlar tarafından bozulunca...

olur öyle şeyler ergen kardeşim. takma fazla.
(bkz: ekmeğimizle oynamayın lan)
olcak gibi değil! nasıl yaparlar bilmem.
ülkede ortalama insan ömrü yaş aralığı 65-70 iken, bu insanlar ömürlerinin yarısını sözlükte geçirmiş ve kalan yarısının başlangıcını da hala sözlükte geçiriyorlarsa,35 e merdiven dayamışlarsa, yolun yarısındalarsa, senin gözünün yaşına bakmadan gitmeleri gerek bu insanların sevgili yazarım. haklısın.

(bkz: akıl yaşta değil baştadır)
(bkz: 30 yaş adayı reaksiyonları)

edit: eksiler, entrynin ciddiye alınması.
fakat alınmamalı mirim.
biri bana seslendi.
sözlük çocuk parkı gibi olduğundan bu yazarlara ihtiyaç artmıştır zira çocuklar oynarken bu 30 yaşında ki tipler çocuklara göz kulak olmaktadırlar. sen ne konuşuyorsun layn 9. nesil diyebilirsin evet ama bu 30 yaşında olduğum, senden daha tecrübeli ve olgun olduğum gerçeğini değiştirmez.
annesiyle yaşıyor, ölen babasının emekli maaşıyla geçinen tiptir.evde kaldığına sevinsinmi üzülsünmü bilemeyen insan tipidir.
20 li yaşlardan daha samimi olan tip'tir. neyin ne olduğunun bilincinde olan arkadaştır.
takılmayalım da sözlüğü başıboş mı bırakalım diyecek tiplerdir... (yani ben 30 olunca böyle derim kesin. daha zaman var. oooh bokuma götüme)
hadi ekşi neyse de burada kalmalarının sebebi bilinmeyendir.

belki ego tatmini için olabilir memlekette ne kadar salak var bi ben akıllıymışım diyebilmek için.

edit. ne kadar çok moruk varmış lan.

edit 2: sözlükte para toplayıp bi sallanan sandalye filan alsak bari bunlara.
benimdir. sözlükte yazmayı diğer mallar gibi yaşamanın anlamı yapmayan yazarlardır. bilginin allahını veririz de seviyenizi sikem işim olmaz.
20'li yaşların okulla, sınavla, kara sevdayla, depresyonla, sefillikle, fakirlikle geçtiğini, 30'lu yaşların tüm taşların yerine oturduğu, en huzurlu ve mutlu yaşlar olduğunu bilmeyenler tarafından eleştirilebilecek tiplerdir.
anonim köşe yazarlığı yapan insanlar olabilirler belki. takdir ederim yine de.
18-25 yaş arasında olup da burada takılanlar tarafından eleştiriliyorsa ironinin sujesi olmuşlardır...

parasız pulsuz da eğlenme şansı olup, minumum sorumlulukla yaşayan gençlerin sözlükte olması asıl tuhaf olan...

ne işiniz var lan burda?

meşrebinize göre gidin dışarlarda karı kız / erkek kovalayın, ne bileyim aktivist olun eylem kovalayın balina yeşillik falan koruyun... 20 sene sonra çoluğa çocuğa "aha bu kanepeye sığdıramadığım götümü eskiden sözlük diye bir fenomen vardı oralarda millete laf yetiştirirken büyüttüm" demeyin...
asıl sözlük bizler için. Siz gidip yaşınızın gereğini yaşasanıza amk. Flört edin bara kafeye takılın sik mi var burda.
Burda kardes diye konustuklarimiza karsilasinca amca diyecekmisiz demek ki.
tecrübesini sözlüğe aktaracak şahıs olabilir ayrıca

peşin edit: 30 yaşında değilim
sözlüğümüzün muhtemelen yüzde 70 ini oluşturan tiplerdir. sözlüğün sadece yeni yetmelere, gençlere ait olduğunu zanneden kişi söylemidir.
benimdir. ne uçkur sevdam var nede sivilcem. burasının bilgi paylaşım sitesi olduğunu düşündüğüm için girdim ama yazarların ekserisinin ergen salak tiplerden, derdi uçkurları olan sapıklardan, sosyal hayatta iki kelimeyi bir araya getiremeyip burada sağa sola sataşıp aslan kesilen ne idüğü belirsiz kişilerden oluştuğunu gördüm. daha fazla bilgi ve tecrübeye sahip olduğum için burda takılıp, en azından bu saydığım tiplerden kurtarabildiğim kadarını kurtarıp, kendisine iyilik peşinde olan birisiyim.
para ve libido eğrilerinin birbirine en yaklaştığı kıymetli zamanlarını heba etmemesi gereken kişi.

20-25 yaş arası kardeşlerimizde libido daha da uç noktalarda doğal olarak ancak genellikle fukaralıktan ötürü bu iştahlarını yönlendirecekleri karşı cins bulmakta zorlanıyorlar. kendini göstermenin, ben de buradayım demenin, sosyalleşmenin en kolay ulaşılır aracı sözlük netekim. kabul görmek özgüveni artırır; kabul görüp takip edilen kişi, kendi çapında bir çeşit güce sahip olduğu için seksi bulunma ihtimaline sahiptir.

bilgi birikimi ve tecrübe aktarımı için en ideal yaş aralığı 40-50 olsa gerek. zira kariyerinde zirveye ulaşıyor, aile meseleleri ve sosyal ilişkiler konusunda görmüş geçirmiş oluyor, beyninin kontrolü bacak arası tarafından azad ediliyor genelde bu yaş aralığındaki kişilerin.

yine de her kesimden yazar lazım. abazası ve çoluk çocuk sahibi olanı da, efendisi ve piçi de, zengini ve fakiri de, cahili ve alimi de.
ohooo 30 nedir ki bunun daha 40 yaşına gelmiş modeli bile var diyebileceğim dar yaş aralıklı sözlük saptamasıdır.
genellikle 35 ve sonrası sözlükte kendi halinde takılan tiplerdir
illa yazacakları bir şeyler vardır ondan buradalardır....
okunup, okunmaması, beğenilip beğenilmemesini umursamazlar
hele ki oylamayla, takiple falan hiiiççç işleri yoktur.
genelde sol frame i hangi konuda yazsam acaba diye taramak yerine, ne yazacaklarını bilerek gelirler sözlüğe yani çoğu kez sol framele de işleri yoktur.
Mesaj deseniz kutusunun yerini anca ayda yılda bir entrysiyle ilgili bir açılım olur da mesaj gelirse hatırlarlar...

kısaca sözlüğün dinozorudurlar da aynı zamanda ve nesillerinin tükenmekte oldukları da kesindir.

(bkz: o benim sözlük)
e sana ne?...millet sana sorar mı sanıyosun?...sözlük muhtarıysan kaçaksaray a mektup yaz, belki uzun´un muhabbetlerinden birine davet ederler seni de...

yani, ziktiret sen kendi işine bak, seni ilgilendirmeyen şeylere burnunu fazla sokma.
şükür, yapmadığım eylemdir. Zira daha 21, 21,21; 21'deyim.
bu tam olarak ben oluyorum. gerçi daha dört gün var ama önemli değil.

tanım 30 yaşına geldiği halde sözlükte takılan tiplerdir.
bir 40 yaşına gelip de takılan değildir. açık ve net.