bugün

ilerleyen yaşına rağmen hala sözlüklerde takılmakta sakınca görmeyen, ülkedeki boş insanların listesi yapılsa kafadan üst sıralara oynayacak olan rezil, tırt kişi.

yahu 30 ve üstü yaşa sahip bir insan neden sözlükte takılır ki? gayesi nedir? neyi hedeflemektedir? gerçekten de merak ediyorum bunları. 30 yaş üstü olanlar cevaplasın bunları.
birinin çıkıp ta sana ne yarrağım demesini beklediğim sorudur.
senin gibi gençlere yol yordam öğretmek şeklinde cevaplanabilecek soru.
ergenlere dert olandır.
sözlükte takılmayı boş bir uğraş olarak gören insanlarla aynı kefede olmayan insandır.

yahu madem boş bir şey olarak görüyorsun hiç takılma? bu ne yaman çelişki?

boş bakıp boş görüyorsunuz. insan 30'undan sonra olgunlaşır ve sözlüğe bir şeyler katar asıl.

hayır 30 yaşında değilim.
un elenip elek asıldıysa yapılır. sözlüğe gireceğine git ununu ele, bitir.
bastonlu sözlük yazarıdır efendim.
sözlükte millete yol yordam öğreteceklerine inanan tiplerdir , bilmezler ki sözlük hür ortamdır . babalık sıfatlandırılmasına uyan tiplerdir .
sözlüğün yaşı yoktur. her yaştan insan gelip yazıp çizebilir tabi belli bir saygı ve sevgi çerçevesi içinde bu yüzden gereksiz bulduğum başlık.
Hayatta aradigini bulamamis kendini belki de sadece sozluge saklamis insandir. Tez zamanda helal sut emmis bir kizimizla evlendirilip coluk cocuga karistirilmasi gerekir.
sözlüğün ikbalini, cahilin cühelanın aydınlanmasını kendine gaye edinmiş insandır. 30 yaş altı cahil cühela tayfası aydınlansın istemektedir. bir nevi kamu görevi yapan insandır. memurdur, milletin memurudur.
(bkz: kuşak çatışması).
akilsizlara akil versin diye.
sözlüktekilerin kafa karışıklığının bir göstergesi olabilir ancak.

yok efendim 90dan sonra doğanlar sözlüğe girmesin, 30 yaş üstü yazarın tırt olması.

bir yaş aralığı belirleyelim de ona göre üye alalım. olmuyor böyle.
Ruh sağlığından endişe edilen tırt insandır.