1. 1.
  bazı çok bilmişlerin işe yaramaz diyecekleri iş. neden yaramıyormuş veyahutta nasıl olamıyormuş ki? kas kastır kardeşim gelişir.
  2 -1 ... tilki
 2. 2.
  en çok ihmal edilen varlığımız olan vucudumuza karşı borç ödeme çalışması.
  kendimiz için güç olmadan geçe kalmadan yapılacak en iyi şey.
  2 ... akaya3000
 3. 3.
  sağlık ve kızları tahrik etme amaçlı yapılacaktır. bir sağlık için yapan adam zevk alır bırakmaz. kızlar için yapan adama diyecek bir şey bulamıyorum kız için yorulmak çok gereksiz vücut geliştirme pahalı bir spor ona ayıracağın parayı giyimine ayırdığında hala loser kalıyorsan sen geliştirme ulan ayı.

  neyse efendim tilki ye bile katılıyorum kas kastır gelişir ve şaka maka sağlık çok önemli ye hayvan gibi yemeği üstüne sigara akşam cigara hap muhabbeti oooo böyle yaşayan insanlar var. bugün 18 yaşında ki gençler bonzai yüzünden kalp krizi geçiriyor. spor teşvik edilseydi böyle mi olurdu?
  1 ... bundy nin kirik kalbi
 4. 4.
  yarari var mi merak edilendir.
  ... mayom neyim yok benim
 5. 5.
  yaş ilerledikçe testosteron ve growth (büyüme) hormonu yirmili yaşlara nazaran baya azalacağı için zordur. imkansız demeyeyim ama 20 li yaşlarda birine nazaran baya zordur. tabii kişinin genetiğine, o yaşa kadar vücuduna nasıl baktığına, daha önce bir spor dalıyla ilgilenip ilgilenmediği önemli.

  sporun elbet yaşı yoktur ama vücut geliştirmenin yaşı biraz vardır. adı üstünde bodybuilding yani vücut inşa etmek (yapmak) demek. bu sporun amacı kadame kademe zorluk seviyesini artırarak yani yabancıların Progressive Overload diye tabir ettiği etkiyi sağlayarak kas kütlesini artırmaktır. yapılan sporun amacını bilmek önemli. yaşınızdan dolayı dezavantajlı olduğunuzu bilerek başlayın bu spora. tabii elinizden geleni yapın ama ergen diyip küçümsediğiniz 20 yaşındaki bir çocuk genç olduğu için sizden çok daha fazla testosteron ve büyüme hormunu salgıladığı ve daha iyi çalışan metobolizmaya sahip olduğu için onlar niye gelişiyor ben niye gelişemiyorum diye düşünmeyin kendi yaşıtlarınızla kendinizi kıyaslayın. size abartılı umutlar veren trainerlardan uzak durun.

  23 yaşında bir kardeşiniz olarak 30 ve üzeri abilerime saygılar.
  1 ... bir tirrek sevdim uzaklarda