1. 1.
  sonuna tip değil insan yazmak istiyordum fakat başlık sınırına yakalandı.

  Şimdi genelde iki tip evlilik oluyor. aşk ya da mantık evliliği. Uzun uzudıya yazmayacağım ama mantık genelde iyi geçinmek ve maddiyat açısından rahat edilen evlilik çeşididir. Aşk evliliği ise tamamen duygularının peşinden gitmektir. Sebep sonuç gelir, gider gözetmeksizin. Tüm zorluklara rağmen evlenirsin. Üstün körü yazdım.. Detayları bilecek kadar bilgi birikime sahip bir sözlük burası.

  Neyse sonuç itibariyle kişi 30 yaşına gelmiş artık bazı konularda olgunlaşmış hayatın zorluklarını idrak etmiş. Cicim ilişkilerinin evlilikte yüz üstü çakıldığını çevresinden tecrübe etmiş. Ona rağmen hala ben aşk evliliği yapacağım diye diretiyor. Allah akıl fikir versin efendim ne diyelim.Bunun kadını, erkeği yok arkadaşlar. Eğer ki yaşınız orta yaş dediğiniz yerlere geldi ya da yaklaştıysa tercihiniz mantık olmalıdır. Eğer tercih bu değilse orta olgunluğa gelen beyniniz değil sadece yaşınızdır. Burada kör topal bir evlilik yapın da denmiyor. Sadece olgunluğun verdiği mantıkla hareket edin diyoruz. Son olarak her insan değerlidir ve şahsına münhasırdır. Tip ibaresi için tekrar özür dilerim.
  3 -1 ... topuzlu karyola
 2. 2.
  Muhtemelen ben olurum bu tip. O yaşıma kadar karşıma çıkmazsa deli gibi aşık olacağım biri aramaya devam ederim. Aşk evliliğinden başka evlilikleri mantıksız buluyorum.
  4 -2 ... haramsavar kadin