1. 1.
  çoğunlukla bir iş güç sahibi olamamış, iş güç sahibi olsa bile işinde kazandığı parayı orda burda çarçur edip ikinci el bir araba almayı bile becerememiş insandır. hadi kişi kendinden utanmıyor, sabahın köründe soğukta otobüs, minibüs bekliyor. peki insan hiç ailesinden, hastaneye getirip götüreceği yaşlı anne babasından, hadi hepsini geçtim biricik sevgilisinden de mi utanmaz yahu? milletin sevgilisi mercedes, audi, bmw'lerde fink atarken sen hala kızı romantik ayaklarına yatıp vapura, minibüse, otobüse, metrobüse mahkum ediyorsun. bence kimsenin bunu yapmaya hakkı yok. zaten günümüzde hiçbir kız da yemiyor bu numaraları artık.
  18 -55 ... limasollu hagi
 2. 2.
  işini seven insandır.
  5 -1 ... damdaki deli
 3. 3.
  avrupa'da daha büyük boyu mevcut olan normal insandır. avrupa'da 70 yaşına kadar araba sürmemiş insanlar gani ganidir. bak araba sahibi olmamış demedim, araba sürmemiş dedim.
  8 ... berkedede
 4. 4.
  şoför olabilir.
  11 -2 ... zakkuz
 5. 5.
  30 yaşında hala türkiyenin refah düzeyinde bir ülke olduğuna inanan tip.
  12 -1 ... pisman olur da birgun
 6. 6.
  üniversite kazanmanın bu kadar zor olduğu bi ülkede üniversite kazanmış,bin tane sıkıntıyla zar zor bitirmiş,
  askerliğin bu kadar riskli olduğu bi ülkede zar zor askerlik yapmış,
  iş bulmanın bu kadar zor olduğu bir ülkede binbir zorlukla iş bulmuş 30 yaşına gelmiş ortalama gencimiz,

  750 -800 milyon ya da bilemedin 900 milyon maaşla ailesine destek olmaya çalışırken ayrı ev bile tutamazken, araba nasıl aslın?

  diyelim ki memur oldu 1000 tl maaşla ailesinden ayrılıp başka bir ile yerleşti.
  ulan gecekondu tutup 350 milyon kira verse,
  bunun ayda 100 tl yol parası var, (öğlen aç kaldığını faz edelim)
  250 tl mutfak masrafı var, geriye kalır 300 tl.

  30 yaşında hala toplu taşıma aracı kullanan insan ayda 300 tl ile peynir ekmek yiyerek yaşamak zorunda kalan ve senin niye hala araban yok denerek aşşalanan insandır.
  29 -1 ... kaplus
 7. 7.
  hükümetinin mükemmel sindirme politikaları sayesinde cebinde 5 kuruş birikimi olmayan, kredi kartları ile hayatını sürdürmeye mahkum kalmış, akşam eve ekmek götürüp götüremeyeceği hakkında şüpheleri olan, manitasını düşünecek durumda olmayan insandır. ayrıca toplu taşıma aracı kullanıp çevreye katkıda bulunarak, bazı insanların baba parasıyla bindiği son model arabaların çevreye verdiği zararı tolere etmeye çabalayan arkadaştır. önemli bir nokta olarak şunu da belirtmeliyiz ki; otopark derdi olmayan insandır. 'abi, 2 dakika dursun araba, gidip gelicem' deyip kendine küfür ettirmez.

  zenginin giderek zengin olduğu, fakirin ise giderek fakirleştiği bir ülkede yaşıyoruz.
  7 -1 ... kukurttetraoksit
 8. 8.
  toplu taşıma aracındaki bayanlara tecavüz etme sevdalısı 30 yaşında abaza

  (bkz: hayatında hiç seks yapmamış insan)
  -5 ... harexis
 9. 9.
  "milletin sevgilisi mercedes audi bmw aldı da, sen de birinin sevgilisi olarak çok bi araba sahibi misin de konuşuyosun" demesi olası insandır.
  1 -1 ... kaplus
 10. 10.
  18 yaşında 100bin avroluk otomobillere binenlerden yeğdir. en azından çalışıp kendi parasıyla binmektedir toplu taşıma aracına.
  15 -1 ... acun