bugün

türk kızlarındaki potansiyeli gördükten sonra 30 yaşına kadar vur-kaç taktiği yapacak erkektir.
30 yaşına kadar hayatını yaşamayı planlayan erkektir. ya da evlilik masrafları için gerekli birikimi yapmak isteyen erkek.
(bkz: aa bu benim lan)

bu bakınız hiç bu kadar baktırmamıştı. çok uydu buraya.
ben çok gülüyorum bu tip erkeklere. ay ben evlenmem 30uma kadar oldu amk kart halinle alırlar seni ya.
bi kere 18 20 yaş arası genç kızların 30yaşlarındaki erkeklere zaafı vardı doğru ama bu evlenmeye o kadar sık gitmez. yani bunların çok azı evlilikle sonuçlanır. genel olarak 30yaşındaki adam 25 ve üstüyle evlenmek isteyecekti ama ben 25 yaşındayken 30yaşında biriyle değil de 25inde olan biriyle evlenmek isterim mesela çünkü onla yaşamak isterim bir şeyleri. benden önce yaşamış olmasını istemem. kariyerimize yeni başlıyorsak beraber başlayalım isterim. ayrıca çocuk yapıcaksın abi benim annem beni 23ünde doğurmuş bak babam o zaman 33ünde hala genç ama aramızdaki kuşak farkı belirgin derecede ortada yani.
ya da ben genç anne olmak istiyorum kocam da öyle olsun istiyorum bilemedim ama gene de komikler gelmişsin 30una ahın gitmiş vahın kalmış hala bar bar sürtüp ben evlenmem triplerindesin neyin tribindesin kardeş?!?!?!?!
artık kişinin ne istediğini bilmesi, evliliğin neler gerektirdiğini anlayabilmek herşeyden eminim hazırım demek amacıyla söylenen cümledir. hayat arkadaşlığıdır, fikri bir uyumdur. Aynı amaçları ilke edinmek gerekir, aşk gerekir, sevgi, saygı, güven ve şefkat gerekir. Tüm bunların bulunması da müsade edin zaman işidir. Genç yaşta evlilik daha çok cinsel çekimlerin öne çıkması sebebiyle olurken 30lu yaşlar çok daha ayağı yere basan ve boşanmayla daha ender sonuçlanan evliliklere gebedir. Bu bir oyun değil ki, sıkıldığınızda çıkasınız. Hele ki çocuk, en iyi giden evliliklerin bile dibine arpa suyu dökebilir, o yüzden hazır olmadan asla. kadın ya da erkek olun, evlenmeden önce hayatınızı güzelce bir yaşayın ki, aklınız geride kalmasın. Sonra karşınıza nasılsa hayatınızı paylaşacak kadar sevip anlaşacağınız biri çıkacaktır. Yok kaşıydı, yok gözüydü deyip elinizden kaçırmayın. Yaşa takılmayın, ne kadınlar var ki 40lı yaşlarında 20likleri cebinden çıkarır. Ne erkekler var ki 40 yaşına gelmiş bir baltaya sap olamamış. Önemli olan uyumdur, yaş problem değil.
kadınlardan çok çekmiş ve onların gerçek yüzünü görmüş. Kaderdaşımdır. Doğru bir karar vermiş. Bekarlık sultanlık. Fakat Allah da sırat-ı müstakim üzerinde yürüyen insanlar etsin" şeklinde de dua etmek gerektir. Zaman ahir zamandır ve günah her yerdedir. Allah bu imtihanı kazanmamızı nasip etsin insaallah...