1. 1.
  insanların yapmaması gerekn eylemlerden biridir. Eğer kişi kendini uyumaya zorlayıp uyuyamıyorsa insomia var demektir. Ama yatsa uyur pozisyonda olduğu hade ders çalışmayı başarabiliyorsa süperdir.
  3 ... fehimsiz ekmek
 2. 2.
  yaptığım uzun süren hesaplamalara göre "1 tam gün + 1/4 gün"den fazla uyanık kalmak demektir.
  3 ... minik mavi balina
 3. 3.
  uykusuz kalınmaya devam edilmesi ve 72 saate varmış uykusuzluk sonrasında ciddi saçmalama sorunları ile pilav bir ve kedim o yüzden ben bunu evet hadi tamam eywallah...
  6 ... m m m
 4. 4.
  takip eden ilk 5-6 saat içerisinde kişi kendini inanılmaz bir şekilde enerjik hisseder. "1 tam gün + 1/4 gün" uyanık kalıp finale kasmıştır bünye. "finalden bir çıkayım, odaya gelip kafayı vurup yatacağım" şeklinde de gazı veriyordur bir yandan kendisine. sınav biter, kişide tık yok. ne uyku var, ne yorgunluk var. inanılmaz bir enerji. oradan gereksizin teki sanki programlanmış gibi "hadi halı saha" der. hobaa, toplanılır, halı sahaya gidilir. afedersiniz it gibi koşturulur. maç biter, odaya gelinir, duş alınacak hal bile kalmamıştır. zoraki bir şekilde duş alınır, vurup kafa yatılır. tüm bunları edilgen bir şekilde yapabilmek tecrübe ister. hele ertesi güne işi gücü yoksa söz konusu kişinin, enfes bir uykuya davet çıkarmıştır bu olaylar silsilesi. efenim bir öykümüzün daha sonuna geldik. neden 3. tekil şahıs anlattım bilemiyorum. zira tekil şahıslardan hiç haz etmem. artık darısı başka bir öykü dizisine.

  ayrıca;
  (bkz: aralıksız olarak 30 saatten fazla uyanık kalmak)
  2 ... herbert simon
 5. 5.
  istatiksel çalışmalarıma göre kişi uykusuz 33. saati ile 35. saati arasında deli enerjik olur (bkz: deli gücü). ama o noktadan sonra konuşamamaya başı dönmeye başlar. eğer kişinin yarın sınavı (bkz: komite) varsa sınavın saatinin 33. ya da 35. saate denk gelmemesine özen göstermelidir çünkü bu saatlerde gelen enerjiyle birlikte dikkat toplama zorluğu da ortaya çıkar.
  2 ... fehimsiz ekmek
 6. 6.
  sabah sınavdan once ayılmak için gidilen işkembeyice "hayırlı akşamlar dayıı" dememe, duyanlar ne kaymıştır diye düşünmeme sebep olan durum.
  ... bengbeng