bugün

Kanka başlığımı çalma...

Respect...
Olması gerekenlerin yazıldığı mutabakat. Yıllardan beri “yoh aq bu kadar da olmaz” tadında yaşadığımız için normalliğe şaşırıyoruz.
görsel
Tek kelimeyle mükemmel olan metin. Tamamını okumadım henüz ama şu ana kadar okuduğum kısım yetti de arttı bile. Şimdi sıra bu metni millete özet halinde anlatacak hitabeti güçlü bir adayda. Onun da kim olduğu aşikar. Vereceksiniz istanbulu alacaksınız türkiye'yi.
"tamam da somut olarak ne gibi çözümleriniz var? projeniz var mı? sadece güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçeceğiz diyorsunuz." diyenlere madde madde net şekilde cevap veren metin.
cek, cak, gak, gukkk. demişler hikaye.
bunlardan bir cacık olmazzz.
bu milletin çoğunluğu bunlara oy vermezz.
gezi parkı çapulcuları verir, o başka.

görsel
(bkz: a haber tabii ki bildirmedi)
hazırlayan büyükelçinin imzası hangi sayfada tam olarak?
muhalif olduğum halde okumadığım metindir. buradaki ak mücahitleri boşver onlar her zamanki gibi reyizlerini emikliyorlar kafaları başka bir şeye basmıyor zaten.. ben böyle orhun kitabaleri gibi metinler falan istemiyorum arkadaş açık ve net kısaca 10-15 maddede kendilerini ifade etsinler. yapılması gerekenler belli ;

1-) davutoğlu ve babacan acil olarak ittifaktan çıkartılacak
2-) kimsenin itiraz edemeyeceği bir aday çıkartılacak ve o kişi kılıçdaroğlu veya imamoğlu olmayacak
3-) en büyük vaat olarak suriyeli-afgan-pakistanlı-iranlı bunların tamamının gönderileceğinin garantisi verilecek
4-) 21 senedir ülke kaynaklarını emip kurutan yolsuzlardan ve işbirlikçilerinden kararlılık ile hesap sorulacağının garantisi verilecek
5-) hdp denilen oluşum bir daha siyasete dönemeyecek şekilde ortadan kaldırılacak
6-) ekonomi tamamen olmasa bile ( artık tamamen düzeltmek imkansız en az 20 sene lazım ) kısmende olsa düzeltilebileceğinin garantisi verilecek
7-) akp gibi kutuplaştırıcı değil birleştirici olunacağının garantisi verilecek
8-) seçim kazanılınca intikam duyguları ile kadrolaşılmayacak sadece atanmış işbilmezler oralardan alınacak ve işinin ehli insanlar liyakat sahibi insanlar onların yerlerine getirilecek
9-) yargı bağımsızlığı garanti edilecek akp nin atadığı hakimler savcılar vs pasifize edilecek ve yerlerine "bağımsız" ve kanunları uygulayan insanlar getirilecek ahmede farklı mehmede farklı değil hem ahmede hem mehmede eşit davranacak insanlar oralarda olacak
10-) seçilen kişi particilik yapmayacak bu yarı başkanlık sistemi/partili cumhurbaşkanlığı denilen şeyden kurtulunacak ve tek bir adama asla bu kadar çok yetki verilmeyecek

çıksınlar bunları söylesinler haftada bir toplanıp davutoğlunun atar giderlerini dinlemesinler artık seçime kaldı 4 ay şunun şurasında..
bunlardan bir cacık olmaz. aynı tas aynı hamam.
Ben bunu okudum, sonra öyle şeyler oldu ki, hiçbi değeri kalmadı, ancak şunu da söyleyelim, bu metni bi yerden bi yere trenle tramwayla giderken okudum, zaten 300 400 sayfa bişeydi sanırsam, 3 4 günde okumuştum, orda yazan çok şey gayet mantıklı ayağı yere basan şeylerdi!! Belki bugün diil ama "günün birinde " ülkeye faydalı olmak isteyen bi hükümet iktidara gelirse orda yazan bazı şeyleri, hepsini bile diil bi kısmını, hayata geçirebilse ülkeye hakkaten bi faydası olur.

O yüzden silmedim tlfondan. Hala duruyo. 6'lı, 10'lu 25'li masa bizi ilgilendirmez, bizi vatanı milleti kalkındıracak fikirler ilgilendirir, ki o fikirlerden orda bolca mevcut.
hazırlanmasında büyük ölçüde deva partisi'nin eylem planlarından faydalanılmıştır.