1. 1.
    ya da, uludağ sözlük barış süreci de diyebiliriz arkadaşlar.

hep birlikte, uludağ sözlükte yıllardır süren solcu-sağcı, dindar-ateist sorununu çözmeye yönelik süreci başlatalım kardeşlerim.

yıllardır bu tür diyaloglar üzerinden her iki tarafta hafife alınmayacak , görmezlikten gelinemeyecek şekilde birbirlerine küfür/hakaret ediyor.

bir kaç saattir sağ freym yine bu tür bir soğuk savaşa ev sahipliği yapmakta zaten.

bu süreci başlatma kararı almanın sebebi de şu an atalarımıza, inancımıza, görüşlerimize, siyasi tercihlerimize her iki tarafında kutsal addettiği kavramlara gerçekten onur kırıcı bir şekilde hakaretler içeren bu başlık ve entry'ler.

inanın kanım donuyor. gerek allaha, gerek, peygamber efendimiz hz muhammede, gerek mustafa kemal atatürke, gerekse osmanlı padişahlarına hakaret ve küfür gırla gidiyor.

bu tür davranışlar içinde bulunmanın kimseye bir faydası olduğunu, olacağını sanmıyorum. bilakis, psikolojik olarak zarar bile verebiliyor.

neden daha düzgün, dikkatli, tertipli, kimseyi kırmadan yazamıyoruz acaba? gerçekten merak ediyorum, diğer sözlüklerde böyle bir durum kesinlikle söz konusu olmuyor mesela.

uludağ sözlük yazarlarının eğitim seviyesi ile mi ilgili bu durum. sanmıyorum, hepimizin maaşaallahı var. zehir gibiyiz lakin, iş inanç ve siyasete gelince birbirimize karşı kati suretle tahammül edemiyoruz.

gelin hep birlikte bu işin üstesinden gelelim. üstesinden gelinmeyecek bir sorun değil bu acı gerçek. sadece gayret göstermek yeterli bence.

bilemiyorum bu sözlerimi kaale alır mısınız ama, benim düşüncem bu yönde. artık sözlükte huzur ve güven ortamının yaratılması gerek yani.

küfür , hakaret, aşağılama, iftira, kara çalma ile bir yere varamayız dostlar. gelin ulu'yu yaşanılır ve kayda değer bir platform haline getirmek için çaba gösterelim.

lütfen!
    8 -13 ... frktmz krds frktmz
  2. 2.
    Dogru onermedir.
    Aynen katiliyorum hatta ilginctir.
    Su sagci yobazlari sike sike mi bitirsek nabsak ?
    9 -6 ... endless pain
  3. 3.
    biz , saygıdan, sevgiden, insana insan olduğu için değer vermemiz gerektiğinden dem vuruyoruz adam, "sağcı yobazları sike sike mi bitirsek" diyor. size söyleyecek sözüm yok birader.
    5 -1 ... frktmz krds frktmz
  4. 4.
    akil konseyi kurulmadığı sürece yokum.
    şöyle birinci nesilleri hakem olarak atayım bakalım, gerektiği yerde müdahil oluruz.
    2 -1 ... rockonbaby
  5. 5.
    Bu kemalik kitle ile sicmaya gidilmez ne sureci yahu.
    1 -9 ... atechso
  6. 6.
    Sorun dindar kemal falan değil; her kesimden insan tabi ki olacak; sorun cahillik ve kendini ifade etme şekli. Yapısı bozuk bazı yazarların, içleri fesat. Bu tür yazarlar var oldukça isterse %1000 MÜSLÜMAN veya Atatürkçü sözlük olsun düzelmez. Cahillik en büyük p r o b l e m.

Ayrıca bu tür başlıkları açan adamların var olduğu sözlükte çözüm nasıl olacak?.
    (bkz: evli ablanın gelip kucağa oturması)
    4 -1 ... asuregibisurat
  7. 7.
    (#39153278) eğer kendini bilen, insana insan olduğu için değer veren yazarlar kendini toplar, sırf "o yazıyor, bende yazıyorum" inadından kurtulur örnek olurlarsa "burası böyle bir ortam, kendin gibi düşünmeyene küfür edip, ensest başlıklar açacaksın" şeklinde düşünen cahiller de görür örenk alırlar diye düşünüyorum.

zaten en büyük sorun bu, cahillik. en üstte bu durumdan da bahsetmiştim.
    1 ... frktmz krds frktmz
  8. 8.
    Önce yobazlar adam olsun, sonra barış şartlarını konuşuruz.
    1 -1 ... flat head
  9. 9.
    Çatışmaların nickaltlarından başlıklara inmesine, entry’lerin silah deposu haline getirilmesine ve en sonunda da “k a n d ı r ı l m a n ı z a” sebep verecektir.
    1 -1 ... golgebeyi
  10. 10.
    dincileri silik yaparsak geri kalan kesim iyi anlaşıyor zaten.
    4 -2 ... n dakota