1. 1.
  t: rte:: 30 kütüphaneyi millet kıraathanesine dönüştürme işini 100 günlük eylem planı içinde yapacağız.

  (bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)

  şu an harbi harbi üzüldüm. 1.80 boyum var 95 kiloyum ancak olduğum yere çöküp ağlayabilirim neden mi ? ben ki sağlıklı geçirdiğim her ay ortalama 8 kitap okuyorum. okuduğum 8 kitabın 7'si ilimde bulunan 2 kütüphaneden karşılarım. 1'ini ise okuduğum kitabı beğenirsem satın alıp sık sık tekrar okuduğum kitaplığımdan okuyorum.

  zaman zaman da kütüphanede oturup kafa dinlerim. müzik dinlerim, kitap okurum. saatlerce köpekler niçin bu hayatta var oldular ? diye düşünürüm. kısacası sık sık sosyalleşilen cafe, dersane, okul, dernek neyse benim için kütüphane o'dur.

  şimdi bütçesi o kadar dar olan bu eğitim/sosyal kurumlarda kitap sayısı önemli ölçüde azaltılacak, yerine çay gelecek, mis gibi kitap kokusu yerine poğaça kokusu alacağız öyle mi hemide beleş ? burası pastane mi börekçi mi ? burada insanlar kültürleşmek sosyalleşmek belki de kafa bulmak istiyorlar. ya her şeyi geçtim kıtır kıtır yemek yenecek orada bu ortamda yks/lgs çalışan gençler ne olacak. hiç düşündünüz mü ? benim orada ki tek canlı dostlarım onlar. evde çalışacak yer bulamıyorlar. meslek liseliler ne evde ne işte çalışamıyor haftada 2 - 3 saat kütüphane de ders çalışıyor çocuklar.

  böyle bir ülke de gerçekten bilim gelişecek mi ? buna inanıyor musunuz ? amacınız bilimin gelişmemesi ise yarın bir gün bir ülkeyle ters düştüğümüzde barışmak et mi satın alacağız tavuk mu ? ya yarın bir gün para biterse o zaman n'olacak ? 4 apple şirketi türkiye de taşınır taşınmaz tüm malları satınca elde ettiğimiz para ediyor haberiniz olsun.

  kaynak: https://www.haberler.com/...e-millet-11112441-haberi/
  1 -1 ... rip 1923 2017