bugün

tsi 21:45'te şükrü saraçoğlu stadı çimlerinde hayat bulacak, 2008-2009 sezonundaki fenerbahçe'nin 2. şampiyonlar ligi maçı.
fenerbahçe için pek te kolay gelmeyecek maçtır. ama ne yapıp edip kazanması gerekir. bangoura'ya dikkat.

peşin edit:eksileri maçtan sonra verirseniz sevinirim.

maç sonrası edit: saygılar diliyorum eksicilere.
arsenal maçı öncesi güzel bir üç puan fırsatı.
porto maçında alınan acı verici mağlubiyeti unutturabilecek, fenerbahçe'nin eksiklerini kapatıp üç puana ulaşması gerektiği şampiyonlar ligi g grubu ikinci maçı.
fenerbahçe çok berbat oynadığı porto maçında dahi, 2-0 gerideyken dahi o maçı nasıl kaçırdığını göstermiştir.

adam akıllı oynarsa bu maçı çok arhat alır.
fenerbahçe' nin geçen seneki oynadığı gibi istekli oynaması durumunda rahat kazanacağı mücadeledir.
hepimiz için devasa bir bilinmeyen. o kadar muğlak ki her şey. kim oynar? nasıl oynar? ne kadar oynar? o kadar çok soru var ki kafalarda ve o kadar açık ki ben demiştim demelere...
fenerbahçelilerin hayal kırıklığına hazır olması gereken maçtır. eksilemeden önce durun düşünün. dinamo kiev'i takip ediyorum. son 3 lig maçında adamlar affedersiniz sike sike yendiler rakiplerini, ipe dizdiler. bir de fenerbahçe'ye bakıyoruz şimdi. boru değil dinamo. kharkiv için de aynıları söylendi, ne oldu? istanbul'da ancak 1-0 kazanabildi beşiktaş. fenerbahçe'nin rakip küçümsemede üzerine yok zaten, yine öyle birşey yapacak olursalar dinamo çok fena alır intikamını. fenerbahçe evrim geçirip geçen sezonki formuna kavuşursa rahat koparır 3 puanı, ama hayal tabi bu.

fenerbahçe'nin galibiyet alamaması durumunda büyük sallantıların başlangıcı olacaktır aynı zamanda.
(bkz: sıfır iki çifte şans)
Fenerbahçenin bu seneki futbolcu performanslarını düşünerek yorum yaparsak kazanması gerçekten çok zor olan maç. (bkz: Dinamo Kiev) takımı kapanarak ve kontraatak oynayan bir takım.Fenerbahçede (bkz: Emre Belözoğlunu)hiç sevmememe rağmen bu maçta yine en büyük görevin ona düştüğünü düşünüyorum.Geçen seneki (bkz: deivid de souza)'yı düşünelim ayağına topu aldığında karşısında rakip yokmuş kadar rahat olan bir deivid de souza izledik.Ben bir fenerbahçeli olarak emre belözoğlun'dan en büyük beklentim topu ayağa aldığında takımı rahatlatması tıpkı geçen seneki deivid de souza gibi.Tüm fenerbahçelilerin benim gibi deivid'in bir an önce sahalara dönmesini beklediğini biliyorum.Ama deivid eski deivid mi bir de o var dimi.

Bizler her ne kadar şimdiye kadar ki performasları (bkz: baz) olarak konuştuysak bile hala ümidimiz var.Doğrularının yanlışlardan daha fazla olmasını dilediğim fenerbahçem şimdiden başarılar...
olası kiev galibiyetinde yer yerinden oynayacağı karşılaşma.*
Fenerbahçenin kağıt üstünde rahat kazanamayacağı maçtır.Yahu biraz objektif olsun şu insanlar. Chelsea ile oynar şunla oynar bunla oynar kazanırız şöyle yaparız böyle yaparız.Tamam iyi oyuncuların var ve geçen sene de bir başarı yakaladın ama bu demek değildir ki kendini avrupa'nın kalbur üstü takımlarından sayabilirsin. Dinamo Kiev neden bu kadar küçük görülür onu da hala anlamış değilim.Ukrayna futbolunun lokomtoif takımı ve ligde iyi top oynuyorlar.Arsenal maçında da nasıl bir takım olduğunu gördük. Takım futbolu,tempo ve genel özelliklere bakılırsa Fenerbahçeden de şu durumda iyi takımdır. Fenerin rakibe kontrolsüzce saldırması ve defansı boşlaması bir felaket doğurabilir.
aragones'in yakın çevresine ''kaybedersek bırakıcam'' dediği maç.
$u siralar avrupa'nin en formda takimlarindan, ilk macta arsenal'i elinden kaciran dinamo kiev ile avrupa'nin en formsuz takimlarindan, ligdeki ilk 5 macinin 3'unu kaybeden fenerbahce'nin maci.

iddaacilar icin geliyooorr ;

du$unmeyin, direk 2 gecin.
bir fenerbahceli olarak umudumun olmadıgı mactır. beraberlik bile iyi bir sonuctur diye düşünüyorum.
ilk yarısı 0-0 sonuçlanmış maç.
an itibariyle gökhan gönül kişisinin, selçuk'un sıçtığı karşılaşma. guiza deli danalar gibi koşuyor, top kontrolü falan yok. her hareketi mi ofsayt olur bir adamın abicim? iğrenç oynuyor fenerbahçe ilk yarı itibariyle.
volkan'a çok pis laflar hazırladığımız karşılaşma. ulan bu kadar da olur mu? bi' adam aynı anda iki kere ıskalar mı bi' topu?
bayramdan dolayı mıdır, yediğim yemekten dolayı mıdır bilmiyorum ama ilk yarı uyukladığım maç. maç ile alakalı değil, maç çok hızlı, manyak gibi koşturuyorlar. hepsi benim suçum.

(bkz: koşun lan biraz)
"bu filmi daha önce görmüştüm" diyerek fenerbahçe adına üzülmeme neden olan karşılaşmadır. sonunu galatasaray'a benzetmek için estetik ameliyata yatmış bir görüntü sergilemektedir adeta sarı kanaryalar.
ayrıca star tv'de malesef izlenilmiyor bu karşılaşma çünkü şifre var. fakat gardaş ülke azerbaycan'ın ans televizyon kanalı yüreklere su serpmiştir.
dinamo kiev adlı takımı biraz koşan bir takımın darmadağın edeceği mücadele. *
yüreğimizi göğüs kafesimizin içerisinde taklalar attıran maçtır. aynen sözlüğün gidip gelmesinde yaşadıklarımız gibi.
bir azerbaycan kanalından naklen yayınlanan maç. **

kanal adı: ans
uydu: turksat 1c
frekans: 11800
polarizasyon: h (yatay)
sembol oranı: 2400
ilk yarıda dinamo kiev'de selçuk isimli türk asıllı olduğunu tahmin ettiğim ortasaha oyuncusu harikalar yaratmaktadır.. kaleye sırtı dönük bu kadar etkili oynayan adam görmedim.. her kazandığı topu kiev'li takım arkadaşlarına çok pis servis etmekte..

ayrıca new castle united'lı emre belozoglu uefadan aldığı özel izinle maçı saha için izlemekte.. ben televizyondan zor izliyorum helal olsun adama.. tabii küçükken fenerliymiş eleman..

maldonado da brukat gibi.. bence takım elbise ile oynamalı..

bir de aziz başkan sen kale arkasını bile bu kadar fahiş fiyata satarsan işte taraftar değil seyirci gelir ancak.. tribunler tiyatro izliyor adeta..
güzia'nın eşinin top modelliğinin yanı sıra fifa menajerlerinden biri olduğunu öğrendiğimiz ertem şener anlatımlı cl maçı.