bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    iran ın hamedan şehrinde valilik önünde dünden beridir halkın hükümeti siyasal islama karşı protesto etmesi durumudur. Dikta rejimi tüm islam kesiminin kemiğine bıçağı dayamıştır.

https://mobile.twitter.co...46830201652174848/video/1

Olaylar gitgide tırmanmaktadır.

Siyasal islam hareketinin bir ülkeye neler getirebileceği tarihte apaçık olarak görülmüştür ve görülmeye devam edecektir.

Türkiye nin bu durumdan ders çıkarması gerekirken hâlâ bu dikta rejimine adım adım ilerlemesi kabul edilir değildir. Emperyalist Amerika Birleşik Devletleri de tüm islam alemini bu tür olaylara destek vermesi konusunda uyarıyor. Yani anlayacağınız ceplerimize soktuğu akrepler tarafından sokuluyoruz.

Edit: görünen halde söz konusu bu rejime karşı çıkanların o ülkede neyi gerçekleştirebileceği pek önemli değil. Maşa olarak kullanılan hükümetlerin piyon gibi oradan oraya sürüklenmesi ve sonunda çöpe atılmasıdır. Sonuç olarak mağdur her zaman halk olmuştur, olacaktır. ABD nin buna destek vermesi durumu net olarak açıklamaktadır.

Edit2: dünyada ne lezzet ne bir tat gördüm. iran kopmuş herkese hayırlı olsun.
    33 -9 ... aynadaki yazar
  2. 2.
    Umarım laik bir sistemi kabul ederler.
    18 -6 ... fyodor paskevich
  3. 3.
    Inşallah şeriat yok olacaktır.
    Bu ne lan?
    Hangi yüzyılda yaşıyoruz.
    70 lerin modern iranıyla komşu oluruz inşallah.

edit: iran şahı ve eşinin marjinal fotoğrafı;
    iran şahı ve eşinin marjinal fotoğrafı
    31 -9 ... tengir budun
  4. 4.
    yobazlar yallah arabistana.
    16 -8 ... timur cengiz hulagu
  5. 5.
    başladığı andan beri obez ortadoğu uzmanlarının halkın iradesini, otoriter rejimin artık hayattan bezdiren zırvalarını, buna maruz kalan insanların bıkkınlıklarını asla umursamadan abd-tel aviv referansına güzelce itelediği tarihi olabilecek eylemler bütünü.

rezaletin son kalesi iran rejimidir. yıkılmalı, bertaraf edilmeli ve ortadoğu bu dinci devletin baskısında kurtulmalıdır.
    3 -5 ... ilalabart
  6. 6.
    Komşunun cumhuriyete terfisine ABD eli değmez umarım.
    Hadi canlar devirin şu yobazları başınızdan.
    8 -2 ... prot
  7. 7.
    ismet Özel'in bu konuya değineceği yazıyı merakla bekliyorum. Öyle bir yazı yayınlanırsa buraya ekleyeceğim linki, bakalım tarihe nasıl yazılcak bu olaylar
    2 ... musa rami
  8. 8.
    inşallah suriye vol 2 gelmiyor dedirtir. hayır başımıza bir de "iranlı" çıkmasın.
    11 ... awp havoc
  9. 9.
    Umarız ki en yakın zamanda hayırlısıyla son bulacak ayaklanmadır. Sırf bir rejimi beğenmiyoruz diye siyasi bir hataya düşmeye gerek yok. Komşu ülkedeki bir ayrışma, parçalanma ne olursa olsun bizim aleyhimize olur. Dış politikada bu temel bilgilerdendir.
    3 -3 ... melevan
  10. 10.
    heveslenmeyin, şii iran rejimi katliamlarla bu özgürlük hareketini bastırır.
    hani varya alevi esed'in yaptığı gibi rejimini, koltuğunu korumak uğruna; 400.000 özgürlükçüyü öldürdü, sizlerde alkışladınız ya orço hafìz esed oğlu beşeri.
    işte aynısını yapar bastırır.
    8 -4 ... kingkong76