bugün

insanların katıldıkları için teker teker gbt aramasından geçirilip fişlendiği bir yürüyüş olmuştur. an itibariyle de islamiyet'e inananların fazlaca olduğu yüce polisimin haklarını arayan insanlara ankara'nın soğunda tazikli su sıkıyor.

olayları ekşi'den alıntı yaparak anlatıyorum;

--ekşi sözlük alıntısı--
şu anda göstericiler, yüce devletimizin yüce polisi, bizim dostumuz arakadaşımız(!) tarafından koleje geri püskürtülmüş durumda. ambülansların çağrıldığı bir yürüyüş oldu bu da. ulan adamların bir talebi var sen bu talebi dinlemediğin için yürüyüş yapıyor. hastanelik edecek kadar hırpalanır mı insan? söylenecek çok şey var da, şemsiye var bir tarafımda.

hukumetın sadece tazyıklı su ile destek verebildigi yuruyus. polisin gercekten kimin polisi oldugu goruluyor acıkca.
yaklasık 70 chpli milletvekilininse yuruyuste bulundugu bilgisi verildi az once haberlerde.
her sey ortada, acın bi okuyun su torba yasayı, bu insanlar haklarını savunmak ugruna tazyıklı su yemeye, dayak yemeye, taş yemeye mecbur mu?
--ekşi sözlük alıntısı--
yasal olmayan yürüyüşmüş.
şevketlü devletlüler izin vermeyince yasal olamıyor haliyle.
neden izin verilmediğini sorsan "rerörist" demeçlerin bini bir para.
ha bir de öyle bir torba ki içinde bir tek ben yokum.
adını hatırlayamadığım birisinin '' hakkını arayan emekçilere tavsiyemdir. başbakanın sizi anlamasını istiyorsanız gösterilerinizi mısır'da yapın. '' dediği ve işçileri desteklediğimiz yürüyüştür.
Mısır Devlet başkanı Mübarek'e halkın sesini duy taleplerini göz ardı etme diyenlerin halkın isteklerini torbaya koymaya çalışmasına direnmektir.
--spoiler--
başlangıçta polisler eylem yapıyor sandım. 20 yıllık ankaralıyım, hiç bu kadar polisi bir arada görmemiştim. sonra büyük bir duman bulutu yükseldi ve kızılay'ın tamamı nefes alınmaz hale geldi. bu arada sanırım gazdan fenalaşanlar oldu. gidip gelen çok sayıda ambulans vardı. bir polis helikopteri de havada daireler çiziyordu.

bu eylem nedir bilmiyorum ama tayyibin polislerini fena korkutmuş.
--spoiler--
insanlar artık protesto bile yapamayacak ortama geldiler.
(bkz: tayyibin polisleri iş başında)
Sendikaların yanlış yaptığı yürüyüştür. Başbakanın dikkatini çekmek istiyorlarsa yürüyüşü Mısır'da yapmaları lazımdı. O değilde Hüsnü Mübarek bizim yetkililerden birini arayıp "Sokağa kulak ver" deseydi kapak olmaz mıydı şimdi?
torba yasaya karşı çıkan memurların ileri demokrasi gereği dövüldüğü yürüyüş.

hüsnü mübarek şu anda el cezire'de çıktığı canlı yayında tayyip' e seleniyor efenim: tayyip, halkının sesine kulak ver. bi an önce bırak.
işçilerin tayyip sonun mübarek olsun sloganı eşliğinde yaptığı yürüyüştür.amin!
Emekçinin, işçinin hakkını gasp etmek için hazırlanmış bir yasa tasarısı...

Bu tasarıya karşı çıkmak için Ankara sokaklarında hakkını arayan 10 bin emekçi...

Panzerlere canhıraş su taşıyan bir büyükşehir belediyesi...

"Pankart sopalarını özellikle büyük yapmışlar. Bunların amacı düzeni sağlayan polisle çatışmak" diyen bir e-gazete yorumcusu...
demokrasi aşığı, hümanist emekçilerimiz otobüs duraklarını, dükkan camlarını, bankamatikleri kırmak suretiyle haklarını aramıştır.
--spoiler--
torba yasaya karşı çıkan memurların ileri demokrasi gereği dövüldüğü yürüyüş.

hüsnü mübarek şu anda el cezire'de çıktığı canlı yayında tayyip' e seleniyor efenim: tayyip, halkının sesine kulak ver. bi an önce bırak.
--spoiler--

tayyibin o halktan büyük destek aldığını görmezden gelen açıklamaları ile torba yasa protestosunun tamamen hükümeti alaşağı etme planın bir aşaması olduğunu gösterir.
--spoiler--
tayyibin o halktan büyük destek aldığını görmezden gelen açıklamaları ile torba yasa protestosunun tamamen hükümeti alaşağı etme planın bir aşaması olduğunu gösterir.
--spoiler--

hüsnü mübarek'in son seçimlerde % 75'in üzerinde oy aldığını bilmeyen kara cahillerin, bir lokma ekmek kazanmak isteyenlerin savaşını, hükümet düşürme planına alet ettikleri yürüyüştür.

biraz okumak, her şeyi değiştirecek de işte...
Türk polisinin resmen iran'daki reJim muhafızları alayi'na döndüğünü gösteren Yürüyüş.

Ben işim icabı zaman zaman bu polislerle yakın olmak zOrunda kalıyorum. Tanıdığım onlarcasindan Allah rızası için AKP'yi ölümüne desteklemeyen, rte'yi Sultan gibi görmeyen bir tanesine bile rastlamadım. inanılmaz bir bağlılık.

Yani ordaki polisler görev icabı degil harbiden karşıdaki Göstericilerden nefret ettikleri için bu şekilde dalıyorlar.
bazı sikindiriklerin amkolik serzenişler sergilediği eylem.
mısır'da yüz binlerin katıldığı bir eylem için "iktidar insanlara kulak versin" telkininde bulunan islam ulemasının halifesi olma sevdalılarının eylem yapmaktan bi haber ülke insanlarının bir kısmının protestolarından bu kadar korkmalarının sebebini bir saltanat yetkilisinin açıklaması gerekir.
nedir bu eylemlerden böylesine çekince ve korku.
yumurta atılır terörist bunlar, şer odakları falan.
öyleyse; "sana be yarram benim ülkemdeki eylemlerden" demezler mi sana
"netekim" dediler de.
otur şakşakçılarının eline ver ileri demokrasini.
bir avuç devlet düşmanının yürüyüşüdür. bu tip yürüyüşlerle haklarını alacaklarını sanırlar. amaçları illegal eylemlere zemin hazırlamaktır.
Polisin saldırmak için her türlü adiliği yaptığı yürüyüştür.

Valinin açıklamalarına rağmen ankara'ya gittik. şehir girişinde durdururlar, bırakmamaya çalışırlar diye düşünüyorduk ancak öyle olmadı. sendikaların uğraşmalarına rağmen yürüyüşün ilerlemesine izin vermediler. tabi süleyman çelebi gibi artık chp'den milletvekilliğini garantilemiş sendika ağası zaten disk'i doğru düzgün işin içine katmamış ve çekip gidince olayların başlayacağı belli oldu ki polis ön taraf, arka taraf demeden saldırmaya başladı. yaklaşmıyorlar hacı, gaz bombası, biber gazı atıyorlar o kadar. ancak kitleyi dağıtamadılar. yani çatışmalar saat 1.30 gibi başladı sanırsam, 4.30'a kadar her yerde sürdü ki polis sayısı çok fazla olmasına rağmen dağıtamadılar, kitle kaçmadı, dağılmadı sadece disiplinli şekilde geriye çekildi. yine de daha iyi olabilirdi ama atılan slogan gibi tayyip sonun mübarek olsun..