bugün

toplam 19 yetkilisi olan uludağ sözlük'te gözlemlenen şey.

bir sürü çöp entry var, bunları insanlar gammazlıyor, gammazlanan entryler arasında sözlüğü/yazarı yasal yönden zor durumda bırakacak, sıkıntı yaratacak(gg olacak) entry/başlıklar var.

ama günlerdir gammazlanan entryler olduğu gibi duruyor.

3 yetkilinin onayladığı gammazlanmış entry siliniyor. yapacağınız şey basit.
gammazlanan entrye onay vermek, ya da red vermek.

19 kişisiniz. tam 19...
3'erli gruplara bölünseniz 6 grup yapar. 6 grup yetkili 6 moderatör demektir.

alkolik oldum yapıyor bir şeyler, kedilerinbabası da gelince "hah tamam" dedim. 2 yetkili sürekli onaylar.
işin gerçeği her ne kadar birbirimizden hoşlanmasak da essy'den de umudum vardı.

ama bakıyorum 1 haftadır silinen entry sayısı sadece 3 tane.
şimdi hangisine sorsak "valla ben onaylıyorum, diğerleri yatıyor" cevabını verir.

sevgili yetkililer, maaşlar yatmıyorsa söyleyin biz el atalım 3-5 aramızda toplayalım.

lütfen işinizi yapın.
özellikle hakaret entry'leri konusunda iyice göze batan durum. bir hafta sonra silseniz ne olacak? bir hafta o müptezel hakaretler tabela gibi duruyor sözlükte, hakaret mağduru hakkında olumsuz izlenimlere yol açıyor.
atatürk, atatürkçü vatandaşlar, chp ve o sıra hedef tahtasına kimi koymuşlarsa yardıran ak troll'leri cesaretlendiren durum. küfürlü entry şikayetine dönmezler, aksine cevaben küfretmek durumunda kalan yazarı çaylak ya da silik yaparlar bunlar dururken. üç beş tane atatürk ve vatan millet düşmanı piç var, bütün sözlüğü terörize ediyorlar.
defalarca gammazladığımız entryler neredeyse 3 haftadır yetkili bekliyor.

duyarlı olmalarını rica ediyoruz.
“6 elle bir siki doğrultamıyorsunuz sikecem yapacağınız işi” cümlesinin bir hayli yumuşatılmış hali bu.

Ben sözlükte bu yetkili olayına karşıyım aga. Yeterince gammaz var zaten.

gammazlanan entryi sırf bu işlerle ilgilenmesi için tayin edilecek bir modun takip etmesi lazım.

Mod dediğinin işi karı kız kovalamak, oturduğu yerden göt büyütmek değil.

Çalışın aga biraz. Ne o öyle ali babanın çiftliği gibi herkes eli sikinde entryi giriyor.
22/12/2018 tarihinden günümüze kadar gelen süreçte 2 sayfa dolusu gammazladığım entry ile günlerdir burada belirttiğim durumdur. 9 gün oradan 3 de buradan 12 gündür tek bir entrye bile işlem yapılmamış. yetkililer keyfi olarak mı yapmıyor yoksa yapmalarına izin mi verilmiyor bilemem. veya belki 2 tanesi onaylıyordur 3.kişi bulunamıyordur okeye 4.bulunamaması gibi. bu kadrodan sadece essy ve kedilerinbabasi ile muhabbetim var. ikisinin birden ellerinden geleni yaptıklarını da biliyorum. diğerlerini neredeyse hiç tanımıyorum herhangi bir garez, sevmeme vs gibi bir şey söz konusu değil. tek istediğimiz biraz özen gösterilmesi, göstermeleri.

gammazlanan entryler arasında ciddi manada insanların ailelerine edilen küfürlü entrylerde var. formatın f sine bile yaklaşamayan entrylerde var. tengir zaten paylaşmış bir tanesini. zaman zaman bir furya kopup gidiyor. bir günde 20 tane entrymin silindiği zamanı biliyorum. üstelik 12-13 tanesi keyfi gammazlanmış ya tutarsa hesabı. sırf ben yazdım diye gammazlamış arkadaş sağ olsun * tanım ile başlıyorlar, forum chat tarzı değiller, zaten küfür kullanmam burada, üstteki entrylere cevap niteliğinde değiller, sözlüğü yasal yönden zorda bırakmaları imkansız, mail / mesaj / telefon no su falanda yok içlerinde. ama silindiler. ben o günlere "sözlüğün çöp günü" diyorum. hani çöpçü haftanın 6 günü gelmez sadece 1 gün gelir ya mahalleye. o hesap. kim neyi gammazlamışsa konteynırdan çöp arabasına boşaltır gibi harrrşşş diye siliyorlar hepsini bir anda.
Yetkililer bana çaylak vermekle meşgul olduğu için sözlük pek umurlardında değil haliyle. Essy ciğim bana çaylak atarken hiç vicdanın sızlamıyor mu e mi guzum? Evet
yönetim kadrosu ehl-i keyf.
goygoy dan, birbirlerine laf yetiştirmekten, trollukten, karı-kız düşürmeye çalışmaktan sıra bir türlü entrylere gelmiyor.
Zall'ın yeni bir din oluşturup kendini peygamber ilan edeceğine delalettir.

Ulan zall (bkz: 2 kadının şahitliğinin 1 erkeğe eşit olması) buradan kopya çektin dimi lan allahsız.

3 yetkili 1 moderator eşittir falan.
Bunu bilerek yetkili olanların basiretsizliğidir. Evet.