1. 1.
    3 temmuz 2020 sakarya havai fişek fabrikası patlamasıdır.
    çok şiddetli patlama çalıştığımız fabrikada cam pencereler indi aşaya.
    3 temmuz 2020 sakarya havai fişek patlaması
    6 -2 ... kerox
  2. 2.
    üzücü bir haber. inşallah sonuçları çok kötü değildir.
    4 -2 ... usualsuspects
  3. 3.
    3 temmuz 2020 sakarya havai fişek patlaması

Fenaydı. Allah korusun inşallah ölü yoktur.
    3 ... frekans
  4. 4.
    Can kaybı olmaz umarım.
    Edit:depo kısmında gerçekleşmiş patlama. ayrıca 6 yıl evvel de patlama olmuş bende hatırlar gibiyim.
    -1 ... trenzalore
  5. 5.
    Tam çarşı merkezde yürümekte iken duyduğum patlama. Hafif bir yer sallantısı ile birlikte etrafımda bulunan dükkanların camları titredi. insanlar binalardan dışarı çıktı. Ben de herkes gibi deprem oluyor sandım. Ardından caddedeki insanlarla birlikte sesin ve sarsıntının şu sıralar kontrollü bir şekilde yıkılmakta olan eski vergi dairesi binasından geldiğini düşündük. Lakin evdekiler ve taaa uzak ilçedeki bi arkadaş telefondan arayıp sarsıntıyı hissettin mi diye sorunca tekrar deprem olduğunu düşündüm. Ardından ekşiden havai fişek fabrikasının patladığını öğrendim. her üç senede bir patlıyor bu fabrika zaten.

edit: taa izmitten dahi hissedilmiş.
    ... kazuo kiriyama
  6. 6.
    2020 temmuz ayı ne supriz hazırlıyor diyorduk.
    7 ... kerox
  7. 7.
    100'ün üzerinde ölü olduğu iddiaları var.
    1 ... turk bilge tonyukuk
  8. 8.
    şu patlama görüntüsünü nükleer bomba diye yuttursan dünyaya inanan çok insan çıkar.
    1 -2 ... sivasli bey
  9. 9.
    3-4 yıl önce yine patlama yaşanmış. Dilek, temenni ve sorumlularına beddua. Bir kaç yılda bir patlama yaşanan fabrika olmaz. Gariban vatandaş ekmeğinin peşindeyken ölüyor sürekli. iş kazalarında ( bence cinayet) insanlarımızı kaybediyoruz. Çok fazla kaybediyoruz. Sorumluluklarını yerine getirmeyip insanların canlarını kaybetmesine, sakat kalmasına sebep olanlara ne zaman hesap sorulacak? Yeter ya. Dualar, dilek, temenni, beddua kapanış. Yarın birşey olmamış gibi devam hayata. Tek yapabildiğimiz bu. Sürekli ölüyoruz bir şekilde. Masum, günahsız. Ne zaman bir nebze olsun bundan rahatsızlık duyacağız acaba?

Edit; Sosyal Güvenlik Kurumu'nun verilerine göre, geçen yıl Türkiye'de iş kazalarında bin 633 kişi öldü. Bunların 29'u kadınlardan oluştu. Hemen belirtelim, işçi Sağlığı ve iş Güvenliği (iSiG) Meclisi'ne göre 2017 yılında Türkiye'de iş kazalarında ölenlerin sayısı 2 bin 6 kişi oldu.

2016 yılında bu sayı 329'dur. 2017 yılında 320'dir. 2018 yılında 440 ve 2019 yılında 474'dür

Trene binen insanlar dahi ölüyor. 2 yıldır adalet arıyorlar. 2 yıl. Sürekli ölüyoruz ama dua ve beddua ediyoruz sadece. Neden ölüyorum? Neden ölüyoruz? Yok. Yok. Yok. Dilek, temenni, beddua çok büyük iki ýüzlülük bence.Uzun zaman önce iki yüzlü olduğumu farkettim. Kötü hissettim, utandım kendimden. Sildim yazdıklarımı. Ğeçen gün çorlu tren kazasında yitip giden oğuz çocuğun annesini izledim youtube videosunda. Video altında dua, dilek, temenni ve beddua var sadece. Hiç birşey olmuyor işte. Oğuz çocukla birlikte 25 insan yok artık. 2 yıl oldu ama sorumluları da yok. Nasıl bu kadar rahat mış gibi davranılıyor? Bu fabrikanın sahiplerine, denetlemesindem sorumlu olanlara vs. Hiçbir şey olmayacak. Her zaman olduğu gibi. Göstermelik bir, iki kişiye sembolik cezalar verilir ve asıl sorumlulara yine birşey olmaz. Ne zaman oldu ki? Olan yine biz garibanlara olacak. Her zaman olduğu gibi. Ölen ölür, kalan sağlar bizimdir. Kim bilir şerefsizin teki çıkar ve çok güzel ölmüşler bile diyebilir? Olmuşluğu var. Bu bile söylendi. Bazen, bazı konulara ait başlıklara girdi oluşturduğum halde asıl söylemek istediklerimi ifade edemediğim hissine kapılıyorum. Yine aynı his var.
    7 ... huzursuz adam
  10. 10.
    Havai fişek fabrikasında çalışan kızının durumunu öğrenmek için olay mahalline giden Baba kaza geçirerek hastaneye kaldırıldı.

https://medyabar.com/habe...ikaya-giderken-kaza-yapti
    1 -1 ... turk bilge tonyukuk