1. 1.
  Aslında göz kontağı kurmanın sosyal ilişkilerin kalitesini belirleyen faktörlerden biri olduğu söylenir ama bu tüm kültürlerde geçerli değil.

  Örneğin Finlandiya’da bunu yaptığınızda bir sorununuz olduğu ya da sakladığınız bir şey olduğu varsayılıyor.

  Yeni bir araştırma, insanların 3,2 saniyeden uzun süren göz kontağından rahatsızlık duyduklarını gösterdi.

  Psikolog Alan Johnson’ın Londra Üniversitesi’nde yaptığı araştırma, insanların çoğunun uzun süren göz kontağı karşısında tedirginlik duyduklarını, kendilerini merak edilen bir objenin incelenmesiyle özdeşleştirdiklerini gösteriyor. Bu durumda kontağı kuran kişinin tehditkar, güvenilmez, kötü niyetli olduğu algısı oluşuyor. Ancak göz kontağını kuran kişiyi tanıyorsak ve gözlerinde gerçekten samimiyete dair bir ışık görmüşsek süresi uzun olsa da güven duygusu iletmeye devam ediyor.
  2 ... night silence
 2. 2.
  kesinlikle doğrudur, bende fazla bana bakan insana özellikle toplum içerisinde ayağa kalkıp bir tane uçan tekme atasım geliyor.
  ... o v e r l o k c u
 3. 3.
  savaş sebebidir. evet.
  ... istari gandalf 2
 4. 4.
  bizim ülkemizde genellikle "ne bakıyon yarram" şeklinde bir tepki ve akabininde gelişen kavga-bıçaklama vs gibi tatsız olaylarla sonuçlanır.
  ... tasaklara ufleyen adam
 5. 5.
  metroda beğendiğim adamlarla iletişime geçme şeklim. bakışlarımla tüm niyetimi belli ederim ve eğer karşılık alırsam avıma doğru ilerlerim. ee neticede boşlukları doldurmak lazım.
  3 -1 ... ucgende alan
 6. 6.
  Ülkemizde ne bakıyon lan tepkisini alabileceğiniz kontaktır böyle bir ülkede metrobüse karşılıklı koltuk koymakda ayrı bir ironidir.
  ... ateist liseli
 7. 7.
  kavga sebebidir. *
  1 ... beyazsiyah
 8. 8.
  Altında başka anlamlar aranır belki hayır belki şer.
  1 ... bir garip yobaz