bugün

zaten bildiğimiz maç sonucunu tekrarlayan oyuncunun ağzından düşürmediği lafıdır.
önümüzdeki maçlara bakacaz, 3 puan taraftara armağan olsun gibi Türkçesi kıt konuşma özürlü futbolcuların söylediği klişe
-evet irfan maç sona erdi, ne diyeceksin?...
-valla amacımız üç puan almaktı, çok çalıştık beş puan aldık.. iki de bende vardı, yedi..
-ünal'ın attığı şut kafana geldiğinde ne hissettin?
-ben o topu göğsümde yumuşatırım diye düşündüm ama kısmet, beynim yumuşadı..
-peki, sağol..
-size bonservis taklidi yapayım mı?
-yok, yapma..
-tamam..

(bkz: yiğit özgür esprileri)
+evet noumoski maçı kazandınız ne diyosun?
-zorlu maçtı rakipte çok zorlado bizi fakat 3 puanla ayrılmasını bildik.
+3 puan mı? basketbol macı bu noumoski. 2 puan aldınız?!?!?!
-2 mi??? banane lan zor mactı son saniye basketiyle aldık 3 puan olsun be hacı.
+bilmem ki bana düşmez böle seyler...
"aslında kötü oynadık ama bala göte maçı kazandık" anlamına gelen maç sonu futbolcu demeci.
-evet sevgili seyirciler... atletico mardin-sinop united maçı sona erdi ve yanımızda sinop united'ın bu akşam beş golle yıldızlaşan ismi 'santos ronaldo rogerio mauro silva' var. evet santos kazandınız ne diyeceksin ?
+rakibimiz şampiyonlar liginden yorgun dönmüştü. yorgun olacaklarını biliyorduk ve ona göre oynadık, sonuç olarak da sahadan 3 puanla ayrılmasını bildik.
maç sonunda kazanan takımdan futbolcu veya teknik direktörün röportajda söylediği klişe cümlelerden biridir.
- evet penche ne diyorsun? söz sende.

+ bizimkisi seviyeli bir ilişki idi abi bunun neticesinde 3 puan ile ayrılmasını bildik. *
maç sonu gereksiz futbolcu röportajlarının klişe cümlelerinden biri. kötü oynadık, izleyenler fenalık geçirdi, iki güzel hareket seyrettiremedik ama işte zor da olsa galip geldik gibi bir alt anlamı da vardır aynı zamanda *