bugün

görsel
Gerçekten iç acıtan olaydır.
lan ben menemene 5 soğan doğrayan adamım, 30 kiloluk çuval 1 ay dayanıyor, iflas edicem.
yiğit muhtaç oldu kuru soğana
(img:#1696528)
istikrar sürsün türkiye büyüsün diyedir. zabıtayı ararun! zorunuza mı gidiyeah?
geçinme mücadelemizin göz yaşartıcı gerçeklerindendir.
Sadece bu mu? Temel gıdaların hepsi uçmak üzere. Patates beş lira. Limon elma 10 lira. Hadi son ikisinin mevsimi değil ama yılın dört mevsiminde elma yetişen bir ülkede 10 lira nedir arkadaş? Bi de ithal elmalar var ki 15 lira. Allahın çalı fasulyesi 6 7 lira. Saksıya diksen büyüyen bezelye 5 lira. Peynir süt et bunlar zaten kaslı şampiyonlar.

Ama bu ülkede ekmeğe okkalı bir zam gelinceye kadar herkes acımadı ki acımadı ki demeye devam eder o yüzden boşa konuşuluyor.
Çiftçilerin bu sene soğan ekimi yapmamasından kaynaklanan durumdur. Muhtemelen ilerleyen günlerde fiyatı daha da artacaktır.
Stok yapılması da fiyatları etkiliyor, ancak çiftçilere göre çok daha az oranda.
her şeye jet ışık hızıyla bir savunma hazırlanıyor...
soğan 5 lira oldu stokçular...
dolar yükseldi...dolarla ne işin var
akaryakıt yükselir hep 50 liralık alıyorum...
dış güçlerin oyunu...
büyüme yalanı...
halka zerre kadar yansımayan,istihdam yaratmayan,alım gücünü artırmayan,refah yaratmayan
ücretlere yansımayan büyüme ...
sadece kendilerinin gördüğü büyük oyun
almanya bizi kıskanıyor...
ingiltereden borç dilenirken imparatorluk kuruyoruz yalanı...
hayali bir eski türkiye yalanı...
öyle bir türkiye hiç olmadı artık ne anlatılıyorsa belki 1945 -1950 arası olmuştur...
o da savaş dönemi yıllarının kıtlığı belki...
ekonomi çöktü ....fakirleşiyoruz,iflas ettik
cumhuriyet tarihinin tamamı kadar borç aldık ödeyemiyoruz şu an...
bize oy verin istikrar sürsün
nerde istikrar...
sürmesin artık bu bizi fakirleştiren büyüme yalanları...
şirketlerimizi kaybettik fabrikalar sökülüyor.hala niye sürsün ...
bok yesinler amk, akp en yüksek oyu en fakir yüzde 20'lik dilimden alıyor.
"dolardan bizene amq, ameriga düşünsün. bin lira olsa nolur 1 dolar, biz lirayla harcıyoruz"

diyen çomarların göremediği hadise.

amkodumun dış güşleri, elalemden devlet sırlarını, teknolojiyi çalıp kompilo kururlar, bize gelince soğan patatis fiyatlarıylan oynuyolar! nasıl ezik bi ulkeyiz lan!
Bilseydik 2 çuval stok yapardık bea.
Biz Dolara odaklanmıştık oysaki.
Bende kaç senedir Türkiyeye gelmediğimden yurt dışında millete anlatırken türkiyede yemek içmek, sebze meyva bedava denecek kadar ucuz diyordum ... Ne bileyim, bizim zamanımızda öyleydi.... Resmi görünce şok oldum. 3 kilo soğan 4 dolar.... Yuh amk !
Ama 16 senedir o ..... lara oy verenlere herşey müstehak ! Adam ne güzel dedi, bokunda boğul türkiye diye.... Kurunun arasında yaşlarda yanıyor, insan ona üzülüyor..
(bkz: tek baş soğan)
güncel Önemli Başlıklar