1. 8.
    10 kasımda sap gibi ayakta durmaya gerek yok diyen babaları tayyip gibi düşünenlerin 1 kb'lık belleklerinin anlamaya yetmeyeceği hadise olan, atatürkçülüğü benimsemiş kimselere yapılmış karalamadır. gerçek atatürkçü bağnaz değildir; ata'ya tapmaz, gerekirse eleştirir de. fakat onun bizim için ne kadar değerli olduğunu unutmadan. kaldı ki kendilerinin 3 kelimesinden birisi atatürk değildir. kendileri atatürkün ilkelerini savunur. atatürkün cesedini değil.
    3 -2 ... hyperion
  2. 9.
    bu tarz yorumlarda bulunan insanlar için diyorsun ki "aman konuşsunlar konuşsunlar, susarlar"... boş konuşuyorlar nasılsa; ama bakıyorsun susmak yok. lak lak lak! birinin bir köşeden böyle avaz avaz bağırdığını gören yandaşı bu sefer öbür taraftan çığırıyor; derken güçleniyor bunlar. zamanla tehlikeli hale geliyorlar. konuşuyorlar ama malesef susmuyorlar. sen sessiz kaldıkça tepene biniyorlar; sessiz kalma!
    2 -2 ... pezzo-soprano
  3. 10.
    3 kelimesinden biri Atatürk olanlar birlesirler hatta ülke için kilometre taşı oluştururlar. cevap mı : 22 temmuz 2007 *
    3 -2 ... elijah
  4. 11.
    atatürk gibi bir liderden dünyanın gelmiş geçmiş en karizma zeki şahsiyetinden bahsettiklerine göre normaldir. hatta azdır. ya anlamıyorum ya anlamıyorum nasıl olurda böle babanın kim olduğunu bilmeni sağlayan bir şahsiyetten sıkılırsın.

(bkz: yersen)
    (bkz: hepimiz severiz atatürk ü)
    aksi takdirde
    (bkz: göte girecek görüşler)
    1 -4 ... sharlatan
  5. 12.
    bu günleri görebiliyor olmasını ona borçlu olduğunu bilen, dünyanın kabul ettiği en büyük lideri unutmamak unutturmamak için sadece 3 kelimesinden birini değil gerekirse her kelimesini atatürk yapacak olan, memleketi sürüklendiği felaketten korumaya çalışan insanoğludur..
    2 -1 ... unique
  6. 13.
    tüm dünyanın saygı duyduğu bildiği bir adam için normaldir.

ama nedense msn de tanıştıklarım arasında bilen çıkmadı onların cahilliğine verdim tabi. yoksa tüm dünyada derin izler bırakmış! herkesin önünde saygı ile durduğu! tüm dünyanın kabul ettiği bir lideri nasıl da tanımıyorlar anlamış değilim.

ha sonradan kendime baktım bende bilmiyorum lan yüzlerce devletin kurucusunu. yerin dibine girdim.

şimdi
    (bkz: dünya liderlerinin atatürk hakkındaki sözleri)
    2 -2 ... sharlatan
  7. 14.
    gereksiz abuk subuk konulardan bahsedeceğine olsundur. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar ki (bkz: atam a çamur atanlar) * * ve (bkz: atamı sadece sevmekle yetinenler) haricinde arkasında durulması gereken tiplerdir. zırvalamasınlar, sadece konuşsunlar ama bilerek öğrenerek.
    ... misskin
  8. 15.
    ülkeme demokrasiyi getiren bir insandan bahsediyorsak eğer takdire şayan tiplerdir. Arkadaşım burada ahmet amcadan, münevver teyzeden, bilmenenin yeğeninden, onun bunun arkadaşından bahsetmiyoruz, burada bağnazlara boyun eğmemiş, karşısına çıkan engellerden yılmamış, zamanında güçlü kararlar verip, kararlı adımlarla yürümeyi bilmiş, ileriyi görebilmiş * bir yüceden bahsediyoruz. ister 3 kelimemizden biri olur, ister her kelimemiz. bundan gocunan birileri varsa da neden böyle olduğuna dair, Atatürk hakkında biraz daha bilgilenmelerini tavsiye ederim.
    *

... wicker park
  9. 16.
    (bkz: 3 kelimesinden biri allah olan tipler)
    1 -1 ... masapenisi
  10. 17.
    Atatürkün artık günümüzde arkasına bolbol saklanıldığını düşünürsek böyle bi başıl herkesi birbirine sokar.Bazıları yürekten söyler;bazıları kirli işlerini atatürke dayatır ki atatürk kötü bişey yapmadığı halde...
    1 -1 ... kalapaklus