1. 1.
  her cümlesinde atatürk ü zedeleyen ve ya atatürk e hakaret eden yazarlara cevap veren yazarlar...

  (bkz: atam izindeyiz)

  edit: atam izindeyiz cümlesini bile eksi oylayan tipler için de her cümlesinde atatürk yazan yazarlardır.
  17 -14 ... simpo
 2. 2.
  bir de her 3 kelimesinden biri din, allah, peygamber olan tipler vardır ki bunlarında pek bir farkı yoktur diğerlerinden.
  5 -4 ... kerameti kendinden menkul
 3. 3.
  bunlara karşı çıkan tipler "insanı atatürk'ten soğutuyorlar" der... madem kaale almıyorsun atatürk'ten nasıl soğuyorsun?

  ayrıca, "zorla atatürkçü mi olunur arkadaş? " derler... ama ateist insanı sorgularlar... o zaman adam da çıkar inanmadığı bir şeye küfreder... işimize gelince demokrasi özgürlük, işimize gelince "zorla mı arkadaş? "

  özgürlükse her şeye özgürlük, demokrasiyse herkese demokrasi...

  ben dini sömüren yeşil sermayeciler ve fethullah gülen gibi çakma müslümanlar yüzünden dinimden soğumuyorum, dini vecibelerimi de yapabildiğim ölçüde yerine getiriyorum... ama bazı andavallar "atatürk'ten soğutuyorlar insanı" der... mümkünse ısınma zaten... sana ihtiyaç yok... tespitine sokayım...
  14 -2 ... paleface
 4. 4.
  atatürk karşıtlarının düşünebileceği şey. anlamak çok güç bu insanları, atatürk dünyanının birçok ülkesinde saygı görürken bizim kendi insanımız onun adını duymaktan rahatsız oluyor. diyecek bişey bulamıyor insan.
  3 -1 ... narkolepsi
 5. 5.
  bir de her 3 kelimesinden biri din, allah, peygamber olan meczuplar vardır ki bu tiplerin de diğerlerinden hiç bir farkı yoktur. sadece laf da kalılarlar.
  2 -6 ... kerameti kendinden menkul
 6. 6.
  atatürk karşıtlarının düşünebileceği şey. anlamak çok güç bu insanları, atatürk dünyanının birçok ülkesinde saygı görürken bizim kendi insanımız onun adını duymaktan rahatsız oluyor. diyecek bişey bulamıyor insan.
  2 ... narkolepsi
 7. 7.
  baska bir sey olmasindan iyidir, diye takdir ettigim insanlardir. en azından agızlarına su gunlerini borclu oldugu kisiyi dolamıslar. birde bunların 3 kelimesinden biri ataturk olan tipleri elestirmek olan modelleri var, onlar daha bir ilginc. degil mi?
  3 ... duygusuz
 8. 8.
  şarkıcı çelik erişçi.
  ... novakatinamite
 9. 9.
  atatürk ilke ve inkılaplarının her zaman savunucusu olacak kişilerdir, kimilerine göre de tiptirler. saltanatı, hilafeti geri isteyen yobaz zihniyete karşı atatürk devrimlerinin savunuculuğunu yaparlar; gerekirse üç kelimesinden biri değil her kelimesi de atatürk olur.

  bu tarz ortamlarda dikkat çekmek, eğlenmek adına yapılan saygısızlıklara karşı da her kelimesi atatürk olmaya hazırlardır.

  başlığı açan şahıs/sahte rumuz kimse artık insanların sabırlarını zorlamaktadır; 10 kasım'da da ayakta durmak istemiyorsa da istemesin, bu tarz insanlarla yürünemeyeceği açıktır.
  4 -3 ... pezzo-soprano
 10. 10.
  madamların değil adamların konuşulduğu ortamlarda konuşur bunlar.
  1 -1 ... sıpa