bugün

şükrü saracoğlu stadı'nda saat 19.00'da başlayacak olan derbi.
bol gollü geçeceğini tahmin etmekle birlikte, bir tane atarım üzerine yatarımcı beşiktaş'ın eli boş döneceğine emin olduğum maçtır.
(bkz: portekiz)
(bkz: 3f)
klasik bir uludag sozluk başlığı.Yine insanlar kendi düşüncelerini yazıyorlar ve bunlar tabii ki bir satırı geçmiyor. 3 kasım 2007 antalya zirvesini baltalicak gibi gözüküyor.Maça gelince beşiktaş biraz daha rahat oyniyacaktır.Zira fenerbahçeye göre puan olarak ligde daha iyi bir yerdedir. Ama hafta içi şampiyonlar liginde yine puan alamazsa bu maç teknik kadro açısından önem taşıyacaktır. Daha 2 hafta olduğu için maça tam birşey kestirmek imkansız.

(bkz: uludag sözlük vs eksi sözlük/@osmanthegral)
fenerbahçe'nin uzun yıllar sonra besiktas'a karşı sukru saracoglu stadyumu'nda galip geleceği karşılaşma.
böyle maclarda istatistik tutmaz!
bir istatistige göre de her 4 insandan biri cin*li imis! ama aramizda cin'den gelen kimseyi göremiyorum!

edit~ besiktasliyim...
zorlu geçecek bir maçtır. fenerbahçeli futbolcular üzerinde saraçoğlu baskısı mutlaka olacaktır. iki takımın da defansları alarm vermektedir. sert ve hırslı bir futbol olacağını ve 2 takımdan da kırmızı kart gören oyuncular olabileceğini tahmin ediyorum. bence daha iyi konsantre olan maçı kazanacaktır.

kartal gol gol gol...
fenerbahce için turkcell süper liginin en kolay maçlarından biri olacaktır. fenerbahçe takım halinde iyi oynuyor fakata bazen şahsi hatalar ya da şanssızlıklar yüzünden ya gol yiyor ya da atamıyor. böyle stresi büyük maçlarda fenerbahçe iyi konsantre oluyor nedense. inter, csk moskova, psv maçlarında çok sakin ve kendilerinden emin gözüktüler. zaten türkiye'de küçük takımlara yenilmelerinin en nihai sebebi de bu.

kanaatimce maç 2-0 ya da 3-1 gibi bir skorla bitecektir.

5 tane sarı 1 tane de kırmızı kart çıkacak.

golleri alex, ibrahim toraman, semih, lugano'dan gelecek gibi..
*
ödlek ve cag disi iki tarafin yöneticilerinin ertelensin tantanasina sahne olan mac. allah'tan federasyon bu zirvaya kulak asmadi da, biz de ücüncü dünya ülkesi oldgumuz gercegi ile bir kez daha karsi karsiya kalmaktan kurtulmus olduk. futbolu bile belli bir standartta oynayamiyoruz ya....
maca gelince; beraberlik olur.
berabere bitmesini beklediğimiz karşılaşma.
fenerbahcemin 3 puani almakta hic zorlanmayacagi bir karsilasmadir. dualarim ve kalbim seninle fenerbahcem.
en başta ertelenmeyecek maç. dün federasyon bir açıklama yaptı ve ertelenmeyeceğini herkese duyurdu. bundan sonrası ne olur derseniz;

bir kere alt olur bu maç. fazla gol beklememek lazım. büyük ihtimalle ertuğrul sağlam çift ön libero ile çıkacak ve alex'i kilitlemeye çalışacak. ayrıca orta sahayı daha savaşçı oyunlculardan kuracağını düşünüyorum. yani beşiktaş topa ilk basan takım olmaya çalışacak. beşiktaş'ta maçın adamları tello ve oynarsa delgado olur gibi geliyor. bu arada ertuğrul sağlam tehoue örneğinden yola çıkar ve higuain ile maça çıkarsa higuain kahraman olabilir bu maçta.

fenerbahçe ise ilk dakikalarda bir gol bulmaya çalışacak. ama bunun olabileceğine ihtimal vermiyorum açıkçası. maçı kilitlemeye çalışacak beşiktaş'a karşı alex harici bir adam çıkarmalılar. bu adam ya deivid ya da sürpriz bir şekilde aurelio olabilir. beşiktaş'ta higuain gibi fener'de de colin kazım eğer oynarsa önemli işler yapabilir oynadığı kanatta.

ama biliyorum ki ne colin kazım ne de higuain oynayacak. birbirine yenilmeye korkan iki takım maçı orta sahada kilitleyip birer puan alacaklar. bu da galatasarayımın işine yarayacak.

çünkü benim ligimde teknik direktör olmanın birinci esası korkak olmaktır.
(bkz: fener i delgado)
fenerbahçe de volkan abuk bir gol yemezse ve maça;
defansta; sağ bek olan bir çocuk vardı adı aklıma gelmedi-edu-lugano-r.carlos...
orta sahada; alex, tümer, aurelio, appiah (sakatlığı tam geçtiyse) ve deivid (kazım)
forvette de; deivid (kazım) ile çıkarsa yüzde doksan kazanacağı maçtır... (kezman ameliyat olacaktı katar da, hatırlattığı için paleface e teşekkürler... yoksa kezman dan başkasını koymam forvete)

bana kalsa ben alex i halı saha takımıma almam o ayrı ama millet korkuyor adamdan yüzde yüz özel bir önlem alınacaktır alex için o kitlenince tümer-deivid-kazım üçlüsü bombayı patlatabilir... ama alex in bir sakatlığı vardı takip edemedim ne oldu diye... oynar sanırım...

semih neden oynamıyor bu takımda? onu da söyleyeyim, çirkef futbolcu hangi takımda olursa olsun kesinlikle oynatılmamalı... sessiz sakin gibi duruyor ama sanki gösteriş için parlamaya çalışıyormuş gibime geliyor... tribüne oynamayacaksın, efendi gibi topunu oynayacaksın...

peşin edit: o maçta kuvvetle muhtemel deniz barış oynayacak ve ben kanser olacağım... götüyle gol atsa ben yine sevinmeyeceğim... hatta ilk pas hatasında küfür dağarcığıma katkıda bulunacağım...
lugano nun kornerlerde ileriye çıkışlarında yaptığı foullerden sonraki göz hareketlerini takip edin, afacan çocuk denise gibi bakıyor, beşiktaşlı da olsanız yarılacaksınız gülmekten...
fenerbahçe'nin avrupa kıvamında oynadığı taktirde türkiye'deki takımlardan kadro olarak ve oyun olarak ne kadar önde olduğunu göstereceği karşılaşmadır. anadolu takımları bu farkı göstermek için yeterli olmuyor. aynı geçen sene olduğu gibi fenerbahçe'nin kalitesi derbi maçlarda kurduğu üstünlüklerle anlaşılacaktır. anlamak istemeyenlerin inadına fenerbahçe anlatmaya devam edecektir.
ilk yarı derbilerinin klasik özelliği olarak her iki tarafın da temkinli oynayacağı sıkıcı bir maç olacaktır, fark veya bol gol olmaz veya olmamıştır demiyorum ligin bu aşamasında, fakat takımların mutlak galibiyet zorunluluğu olmadığı da bir gerçektir.
fenerbahçe orta sahada bariz, beşiktaş forvet hattında bir nebze avantajlıdır.
cumartesi günü fenerbahçe'nin türk futboluna en büyük katkısı olan şükrü saraçoğlu stadı'nda yapılacak karşılaşmadır.
maç, niteliği ve tarafları gereği gergin bir havada ve mutlak mücadeleci bir yapıda geçecektir. fenerbahçe, takım içi unsurları gereği ön plâna çıkmakta ve kadro uzun süren galibiyet alamama sendromunu ortadan kaldırmak niyetindedir. beşiktaş ise takım olma ve dayanışma unsurları ile ön plandadır. bunu etkin kullanması hâlinde gelenek bozulmayacaktır. teknik/taktik analizler bu maçların yanından geçemez. en olmayacak şey olur ve kahramanlık methiyeleri boyalı basının gözdesi hâline gelir.
şimdi sevinmek için sevmeyen biri olarak şöyleydi böyleydi demenin bir anlam ifade etmediği maçın arefesinde geleneklerimizi korumak dileğiyle iki takıma da başarılar dilerim...
sevgi ve dostluk gösterileri ile başlayıp, kardeşçe bitmesini arzu ettiğimiz * haftanın derbi maçı (bkz: ezeli rekabet ebedi dostluk)
higuain'in fenerbahçe'ye gol atarak, devre arasında gönderilmesini engelleyeceği maçtır.
bobo'nun babalığını göstermesini temenni ettiğimiz karşılaşmadır.

(bkz: çok babasın bobo)
fenerbahçe'nin uzun zamandır ilk kez kadıköy'de rahatça kazanacağı beşiktaş maçı olacaktır.
fenerbahçe min 6 sezondur kadiköy de beşiktaş ı yenemedigi gerçegini göz ardı etmemiz gereken maç. 2 takımda tamamen farklı pozisyonlarda şu aralar. fenerbahçe nin bu maçı kazanırsa, kazanacagı bir PSV Eindhoven maçıyla birlikte tarihinin en iyi sezonunu yaşama olasılıgı göz ardı edilemez. beşiktaş ise bu sezon sadece göte bala liverpool u yendi. bu maçı kaybederse inönü ye yine 7 bin kişi gidecek onlar da 'bari kümede kalın sayın başkanım' diye kargalar gibi çıgırcaklar. he ayrıca son 4 lig maçında fenerbahçe nin 2 galibiyeti ve 2 beraberlik vardır. süper kupa da da yendik galiba.. evet evet. ama yinede beşiktaş alır merak etmeyin.

edit: hadi kaybetmeyin de sildirmeyin şu entry i bana canlarım.
stadın güzel japonya bayraklarıyla süsleneceği sevgili maç.
bobo'dan bir gol beklediğimiz maçtır.
(bkz: saldır beşiktaşım)
edit: sizi mi kırcam 3 olsun. *
beşiktaş a liverpool hezimetinden önce bir öncü sarsıntı vereceğimiz maç olacaktır. liverpool da 3 - 5 olacağını düşünürsek , en az 2 - 0 bitecek maçtır. fenerbahçemiz şampiyonlar ligi nde sergilediği oyunun bir kısmını bu maçta oynarsa olay zaten bitecektir.
güncel Önemli Başlıklar