bugün

yok yok tamlama mamlama değil bu, gerçek.

türkiye de 3 gün içinde BURSA, iZMiT, SAKARYA, MERSiN, ADANA VE ANKARA DA YEDi KiŞiYi ÖLDÜRDÜLER.

neden?

neden yok, zevk için diye bağırmış birisi yakalandıktan sonra.
öldürenlerin öz geçmişleri de çok parlak:
-Katil zanlısı Mehmet K. nın 14 yaşında cinayet işlediği ve 1999 yılında çıkan ve Rahşan affı olarak bilinen Şartlı Salıverme Yasası ndan yararlanarak cezaevinden çıktığı ortaya çıktı. Mehmet K. evli ve 2 ile 4 yaşında iki çocuğu var.
17 yaşında hırsızlıktan cezaevine giren diğer katil zanlısı Yiğit B. nin ise adam yaralamak, gasp ve uyuşturucu hap ticareti başta olmak üzere 35 ayrı suçtan sabıkası bulunuyor.-*

yani anlayacağınız oh biz iyi kurtulmuşuz. ya, allah göstermesin bizim evimizin önüne, iş yerimize, mahallemize gelseydi, ulan kır direksiyonu alanya ya deseydi, belki de ben ölmüştüm şimdi. oh yakalanmışlar da kurtulmuşuz cümleten, allah a şükürler olsun. ama bir daha düşünün bu bayram yedi aile acı içinde, sadece yedi aile mi? üç beş adamını çıkartacakları için bir meclis dolusu kanı bozuk el kaldırdı bu af yasası için... sonra...
sonra binlerce aile perişan oldu, cinayetler, tecavüzler... hıh bunlar iyi yanılmış meğerse. çoğu topluma hiçbir zaman ayak uyduramayacak, maalesef toplumun da kendilerini kabul edemeyeceği suçlular çayıra davar salınır gibi salındı. e tabi çoban olamayacak adamların o yüce meclise girmesi vesile oldu buna.
yani anlayacağınız oh biz kurtulmuşuz. ama sadece birinden. ya dışarıdaki binlercesi!?
sadece Alanya daki pezevenklerin, uyuşturucu satıcılarının, turizmcilerin!!! Çoğu yararlanmış bu yasadan.
Ya şimdi ben evimde nasıl rahat uyuyacağım? Karşı komşum* uyuşturucuyu çekip çekip dalsa benim evime, kim kurtaracak beni, kim verecek bunu cezasın, kim hatırlar ki o zaman bu olayı...ha manşetler de hazır ama zevk için öldürdüm.***

http://www.cnnturk.com/TU...ID=318&haberID=249673
http://www.haberpark.com/...eoeyZoOUWMImwdAPRwurnHTnn
http://www.hurriyet.com.t...2&srid=3428&oid=1
http://www.sabah.com.tr/gun122.html
http://www.milliyet.com.t...6/10/24/guncel/gun01.html
kanımı donduran haber *
dün haberlerde gördüğüm de yok lan dedim kendi kendime. sonra gerçekten olabileceğine kanaat getirdim. ölen adamın tek şansızlığı, arkadaşını bir tek o gece ziyaret etmesi. yani kaderin bize ne zaman ne yapacağı belli değil. hiç ölmeyecekmiş gibi planlar yaparken, bir kanı bozuk sapığın kurşnuyla ölebilirsin. ama, sırf onunla da değil. yolda yürürken kafana tuğla da düşebilir. (yıllar önce bir büyük elçinin emekli olup, türkiyeye geldikten sonra başına gelmişti. zaten başka bir yerine gelse ölmezdi). beni korkutan bu sapıklar olmadı. yakalanınca da rahatlamadım. hayatımızın bir ipin ucunda olması beni sarstı. ölmekten korkmam ama, yarım bırakmaktan korkuyorum. belki de o sebeple bir çoğuyla yakınlaşmaktan sakınıyor, sahte arkadaşlıklar kuruyorum. başım sıkıştığında arayamayacağım.
bu haber nefret uyandırdı ama, çok değil. kendimi sorgulamamı sağladı. işin ilginç tarafı çok da rahatsız olmadım kendimden. böyle yaşamayı seçtiğime göre, rahatsız olmam kendimi sevmeme engeldi. ama öğrendiğim, kişi kendini sevmezse yaşamasının bir anlamı yok. bu kadar mücadele boşuna...
bu haberi de ileride lazım olur diye beynimin bir köşesine atıp, dost(!) muhabbetlerinde malzeme olarak kullanacağım.

peki ya sırf ben mi, yoksa hepimiz mi?

bu kişilerden nefret edenler, kendi başlarına da gelmesinden korktukları için mi nefret ettiler? mesela hizbullahçı olsalar ve ölenler yahudi, ermeni olsa... pkk lı olsalar, ölenler türk olsa... yahudi olsalar, ölenler müslüman olsa...
bana bu ülkede tamamen tesadüfler sayesinde yaşadığımızı gösteren haber.
gerçekten inanlımaz bir olay, neredeyse bütün türkiyeyi baştan başa katediyorsun, önüne çıkan insanları mütemadiyen öldürüyorsun. bu olayda jandarmayada suç bulmakta güçlük çekiyorum. çünkü adamlar psikopat belli, öldürmeyi kafaya koymuşlar, önceden cinayetleri falan var, polisi jandarmayı son ana kadar nasıl atlatacaklar biliyorlar. benim anlamadığım bu suçların şimdi cezası ne olacak. müebbet hapis verseler bile bu adamlar 8-10 yıl sonra rahşan affı tarzı bir afla dışarı salıverilecekler. sonra ne olacak ? iş güç bulabilecekler mi ? hayır. yine en iyi ihtimalle hırsızlık falan yapacaklar*. ama bu adamlar cinayete meyilli, millet zevk için top oynar, bunlar adam vuruyor. tamam, bu adamları topluma kazandırmaya falan çalışmalıyız ama her şeyin bir sınırı olmalı, insan hakları diyerekten insanlıktan çıkmış şahısları korumaya çalışmaktan vaz geçmeliyiz. caydırıcı cezalar koymalı ve onları uygulamalıyız. bu adamlar suç işlemeyi artık kendilerine huy edinmişlerse,şunu unutmamalıyız; can çıkar, huy çıkmaz. *
rahşan afının sonuçlarından biri bu. çok can yandı, çok ailenin yuvası yıkıldı, çok evlatlar anasız babasız kaldı bu af yüzünden. peki bu son mu? tabiki hayır. ben şunu çok merak ediyorum. bu af verilirken gelecek düşünülmedimi? hayır düşünülmedi yada görmezlikten gelindi. işte atatürk'ü şimdiki liderlerden ayıran fark burada çıkıyor. o geleceği düşünerek ve görerek karar alırdı. şimdikiler ise gelecekte kendilerine pay çıkarmı kar çıkarmı diye karar alıyor. ülkenin geleceğini sırf insan hakları mahkemesine iyi görünmek için gençlerimizi, kızlarımızı, çocuklarımızı ateşe atıyorlar. yazık çok yazık.
7 kişi 7 aile ve sayamıyacağım kadar da çocuk demek.
yazık.
sen rahat uyu rahşan evinde.
bir öneri (bkz: seri katilin beyin yapısını incelemek)
vereceksin en damarından zehirli igneyi oda onun zevkıne baksın idam tek çözüm. yada istanbul - taksim , ankara - kızılay, izmir - konak meydanlarında ibret-i alem için sallandrıcacaksın.
(bkz: anneleri genelevde çalışan çocukların zevk için insan öldürmeleri sorunsalı)
rahşan hanımı alkışlamak lazım yatağında rahat uyu rahşan ecevit çünü diğerleri mezarlarında sen gelene kadar rahat uyuyamicak, iyi günlerin bunlar senin ....
özel durumlarla kanunlaştırılmış bir linç kurumu oluşturmak için yeterli sebep.. mesele şiddete şiddetle karşılık verme meselesi değil ama bu insan müsveddeleri hayatında hiç küfür etmemiş insanı küfürbaz, hiç kavga etmemiş insanı zorla gladyatöre çevirir.. şerefsizler yaaa...
En asil duyguların icraatıdır.
zevk için öldürülesi kişilerin işlediği iğrenç cinayetlerdir. bu neyin bastırılmasıdır? bir insan başka bir insana karşı nasıl böyle psikopatça hisler besleyebilir? ölen yedi kişinin günahı nedir?
yarın belkide sıra bizde! belki de içimizden biri beş dakika sonra bir manyağın pompalı tüfeğinden çıkacak bir kurşuna hedef olacak! sırf zevk için, sırf eğlendirmek için ölecek.
bu kadar kolay yani her şey. sanki bir bilgisayar oyununun içindeyiz... ya da tam manasıyla bir kabusu yaşıyoruz.
arabasında bayılmış başbakanı kurtarmak için balyozları cama indirirken, bu şerefsizlerin kafasına zevk için balyoz indiremiyoruz...
http://www.skyturk.tv/news.jsp?c=1&newsId=61241

adamın üslûbunu anlamak mümkün değil. oğlu sanki herhangi bir adam yaralama veya başka bir suçtan suçlanıyormuş gibi konuşmuş.

ekleme: ayrıca skytürk'ün de ne halt etmeye adamın evinin adresini verdiğini anlayan varsa beri gelsin. derdiniz ne, gidin adamın evini basın mı demek istiyorsunuz? siz bari güvenin ülkenin ceza sistemine.
olmayan ceza sistemine.
idam cezasının olması gerektiğini tekrar hatırlatan olaydır. adam kalkıp ..ikinin keyfine 7 kişiyi öldürecek ve verilecek ceza hapis cezası olacak. yani hala o adam nefes alıp verebilecek, yemek yiyebilecek, hapiste psikopat ayağına yatıp babalar gibi yaşayacak. bu mu adalet ? bu olayın herhangi biryerinde adil birşey gören varsa beri gelsin..
(#770674)
izlemediğim halde aklıma doğrudan naturel born killersı getiren cinayetler silsilesi..

prof arif verimliye göre bu olayı teknik açıdan seri cinayet olarak adlandırmak doğru değil.. çünkü cinayetlerin seri cinayet olarak adlandırılabilmesi için belli şartlar taşıması gerekiyormuş ve bu şartlar mevcut vakada yer almıyormuş. ( ben bilimin yalancısıyım)

(bkz: manyak mı lan bunlar)
iki ruh hastasinin ya da delinin timarhanede degilde yollarda olmasi sonucu gerceklesmesi cok dogal cinayetler silsilesidir.
(bkz: son of a bitch)
(bkz: taksim meydanı)
(bkz: linç)
(bkz: işkence) *
(bkz: ülkenin giderek cigirdan ciktiginin göstergesi)
(bkz: kaliteli orospu çocukları)
anasının suçu olmayan ama sıfat olarak anasına küfrettiğimiz gençliğin son dönemdeki safı tutturanlar.. siz okadar adamı öldürdünüz ama o adamların bişeyleri *girecek biliyonuz dimi..
idam cezasının kalkmasını destekleyen bünyelere kapak olan başlıktır.
cezası olarak 3 gün boyunca 6 ilden 7 kişi tarafından sikilse az gelecek iş.
bakalım şimdi hangi aftan yararlanıpta kac yıl sonra cıkacaklar ve kac kişinin canını daha yakacaklar.
vicdan sahibi hemen her insanın en azından idam değilse bile hiçbir aftan yararlanamayacak şekilde müebbet hapis cezası verilmesini istediğini düşündüğüm insanlık(!). akıl sadece insana verilmiştir ve yalnızca aklını kullansa bile hiçbir insan bu kadar canileşemez, hayvanlaşamaz bile diyemiyorum, öyle hayvanlar var ki(yok gönderme falan değil vallahi) insana insalığını hatırlatıyor.

bu adam asılmamalı diyemiyorum ya, hukuk açısından bu kadar geniş bakamıyorum, idamın geri dönüşü yok biliyorum ama sırf böyle manyaklar için idam verilebilmeli, ne bileyim 100 hakimin onayı filan gereksin ama olsun yani. maktüllerden birinin yerine yakınımı koyuyorum yok kardeşim sokayım böyle kanuna, kimse kusura bakmasın, ne ab ne abd ne de başka bir ülke böyle bir adama hayat hakkı tanımaz, tanısa bile umrumda değil. yahu adam hasta olsa iyileştirelim diyeceğim, geçmişi belli, senin kardeşini falan öldürse yine de topluma kazandıralım diyebilir misin, maktüllere göstermediği saygı ve sevgiyi bu şerefsizlere gösterenlere de allah vicdan versin. hala o mecliste kendi maaşlarını düşünen pezevenklere de maaşları haram olsun. sen hortumcuya, hırsıza, katile 5 yıl 10 yıl hapis cezası verirsen bu ülkede suç oranı artar, herkes kendi mahkemesini vicdanında kurar, senin vermediğin cezayı başkası keser ki bu da toplumun sonu olur.

kıza 5-6 kişi tecavüz edip boğazını kesiyor ve 10 yıl hapis cezası alıyor, geçmiş yıllarda böyle bir haber vardı, katil hapisten çıkmıştı, böyle şeyler olmamalı, kamu vicdanı her geçen gün zedeleniyor, hukuka güven azalıyor, yargıtay-hükümet-asker gerilimini görmek yerine bu halk "adalet" istiyor, yetkililere duyurulur.
the devil s rejects filmini hatırlatan olay. her ne kadar filmde katillerin dünyasına girip olayları onların gözünden görsekte gerçek hayatta aynı şekilde empati yapmak imkansız. bu manyakları idam etmek çözüm olamaz. uygulanan çoğu idam cezası tek ayak üstünde durma cezasından bile daha acısızdır. daha radikal bir ceza olarak ömür boyu hücre hapsi öneririm. ıslak, karanlık, soğuk bir taş hücrede.