bugün

türkiye'nin, 2012 avrupa şampiyonası grup elemelerinde ki ilk maçıdır. hiddink'in de türkiye milli takımıyla ilk resmi maçı olacaktır.
tsi 19:00'da başlayacak olup trt 1'den naklen ekranlara gelecek euro 2012 elemeleri a grubu maçı.
Kolay geçmesi beklenen bir maç. insallah 3 puanı alırız.
kazakistanın sikerteceği maç.

maçtan sonra edit: tamam hacı fazla yüklenmeyin.
türkler tarafından yapılan astana arenada oynanacaktır.

http://imggaleri.hurriyet...c4%b1%c5%9f/d04115145.jpg
türkiye şu ana kadar kazakistanla 2 maç yapmış.10 gol atıp hiç gol yemiş.
bu maçta 3-0 biter.
neden ntv'den yayınlanmıyor acaba bu maç diye düşündürüyor.
Suni çimde oynanacak olan maçtır.
milli futbolcularımızın stada girişlerinde üzerlerinin arandığı karşılaşma. şaka gibi.
türkiye'nin zorlanarak da olsa kazanacağı maçtır.

umarım rahat kazanırlar da ben de ikinci yarıya derin bir oh çekerek başlarım. geçtiğimiz yıllarda, hatırlamıyorum şimdi, kazakistan'ı burada, yani orada 4-0 yenmiştik. suni çim ve kazakların "gol attırmayık aga!" anlayışları, millilerimizin formsuz oluşları skoru etkileyebilir. eh bir de bizim rakip küçümseme gibi bir hastalığımız var. "olm kazakistan ne ya" deyip son dakikalarda bulacağımız golle kazanmamız gibi absürd durumlar da yaşanabilir, şaşırılmamalı.

ha dileğim takımın şiir gibi top oynayıp ilk yarıdan beşlemesi, o ayrı. averaj çok önemli çook. kazakistan tipi çağdaş takım.
kazakların büyük saygısızlık yaptığı maçtır. Maç girişinde 30 futbolcunun üstü tek tek aranmıştır.

Kazaklar, özbekler falan Türkleri sevmiyor, kendini Türk olarak görmüyor diyince sözlüğümüzün güzide türkçüleri bizi topa tuttuydu.
(bkz: 6 olsun bizim olsun)
robinho'nun ilk 18'e dahi alınmadığı maç.
santrforsuz başlayacağımız maç. karambole 2-3 gol bulur alırız gibi.
fark atacağız, en az 4 fark hem de.

edit: ne olmuş bu kazakistan' a böyle? cidden güçlenmişler.

editi girdiğim an gol geldi, çözülür şimdi kazaklar.
ulu önder ömer üründül sesini duyurdu şükür(!)ler olsun.
ses ile görüntü arasındaki uyuşmazlığın sonlanmasını dilediğimiz maç.
sikimsonik bir kadro ile çıktığımız salak bir maçtır. kadroyu oğuz çetin yapıyor sanırım. olası bir puan kaybında kim hesap verecek merak ediyorum.
çekindiğim maç. çünkü ne kadar formsuz oyuncu varsa formayı vermiş hiddink.
aylardır galatasaray formasıyla yedek bile soyunmayan sabri' nin arz-ı endam ettiği maç. akıllara bir şey getiriyor ama..
hamit' in şahane golünü izledik.
2-0
naptın hamit!?

hamit'in mükemmel golü ile 2-0 öne geçtiğimiz maç.
an itibari ile 2-0 önde olduğumuz maç. tamam ulen hepiniz formdasınız.
hamit!
yok artık hamit!
nasıl bir vuruş!
nasıl bir teknik!
Ohaaa diye bağırdım resmen.
2-0
ses-görüntü uyumsuzluğu can sıkmakta, uydudan dolayıdır büyük ihtimal.