bugün

Galatasaray'ın, Portekizlileri kevgire çevirmesini umduğum maç.

Şampiyonlar ligi maçıdır, fbliler bilmez.
Avrupa'nın en zor deplasmanlarından birisine gidecek olan gs'nin şl maçı. Porto 4-1 çakar geçer dragao'da.
Porto zayıf rakibi karşısında zorlanmaz.
klasik 4 yiyecek gs. ya 4-0 ya da 4-1 biter.
Beraberlik güzel olacaktır. Ama yenersek harika olur.
galatasaray, moskova maçının ilk 20 dakikasında oynadığı futbolu maç boyunca oynarsa mutlak galibiyete gidecektir. ama eğer gol atıp çekilirse işler zor..
Galatasaray'ın kaybetmemesi halinde gruptan çıkmayı tamamen garantileyeceği maç olacaktır.
Zira istanbul'da schalke'nin falan içinden geçeriz.
Çekişmeli geçecektir. Porto sakat takım. ilk iki golü atan alır.
Haberlere göre Porto'da yacine brahimi 1 ay sahalardan uzak kalacak. Kim sakatlansın deseler ilk brahimi'yi, 2. Olarak da hector herrera'nın sakatlanmasını isterdim. Bir de o sakatlansa çokzell olur. Ndiaye'nin açığını kapatırız.
Galatasaray'ın 3-1 kaybedeceği maç.
...evet. topun olduğu yer bizim için pozisyon. yetinmemizin en önemli sebebi topun olduğu yer. iki, saha kaygan olduğuna göre vurduğumuz topları, bize vurulan topları defans, orta saha iyi takip. kaygan saha çünkü. ve vurmaktan çekinmeyin, tam tersi topa vurmalarına da müsaade etmeyin mesafe tanımaksızın. zaten düşüncemiz, size aktardıklarımız, burayı geçtikten itibaren bizim sahaya hiçbir boş alan ve boş adam bırakmamak. bugün, kaç dakika oynarsanız oynayın. ama birinci dakikadan itibaren on kişi oynamamız muslera hariç, on kişi oynamamız çok önemli. Belhanda, donk top oynatmak yok. tehlikeli bölgede fernando'nun adamı belli. ve top oynayacağız. size bir daha söylüyorum, en iyi defans yapmak, defans yapma, oyunu oynamaktır. oynamaktır. ters toplarımızı unutmayın. ara toplarına koşanları, hiç düşünmeksizin fernando, geri dörtlü ile beraber desteğimiz düşünmeksizin. hemen belhanda. burada tek şey kaldı, sizin oynamanız. bir dünyanın seyredeceği sizin, oynamanız. başlarken çok iyi başlıyoruz, hiç riziko yok, ofsayt taktiği diye bir şey yok, kadememiz tamam. ileri gittiğimiz zaman da hep beraber topa doğru bam bam bam bam gideceğiz ve oynayacağız. oynadınız. oyun disiplinini bozmak yok. şartlar ne olursa olsun atarız, yeriz. ve de bazı arkadaşlarımıza burada bir daha söyledim. Brahimi Brahimi çok konuşur. dirsek atar, konuşur, muhattap olmak yok.

yine söylüyorum, kazanacaksınız. kazanmak için uğraşacaksınız, ama netice ne olursa olsun siz benim gönlümde hep kazandınız hep şampiyonsunuz, ve öyle kalacaksınız. allah yardımcınız olsun !...

görsel
Galatasaray ın bu sezonki en ciddi maçı.
porto'nun zayıf rakibi karşısında zorlanmayacağı düşünülen maç.
2-2 bitecek karşılaşma.
Muslera-linnes-maicon-Serdar-nagatomo-donk-fernando-ndiaye-garry-onyekuru-sinan olarak başlamasını gerektiğini düşündüğüm maç terim tabi ki en iyisini bilir ama maçı bu kadroyla kafamda oynayınca beraberlik alır gibi hissediyorum inş kazanırlar en azından şampiyonlar liginde maç kazanınca kupayı almış gibi sevinmeyen bi taraftar kitlesi var.
Ülke puanı için gönül ister ki kazansın ama bir de kadro gerçeği var.
Porto 3 - 1 gs

Porto, lokomotif'e benzemez atar 3 tane.
porto'dan bol bol gol beklediğimiz maç açık ve net.
Şimdi beni iyi dinleyin, iyi tercüme et sen de. Biz buraya şova gelmedik. O şovu tribünde yapıyorlar. O bakan, öteki milletvekili, o şov orada yapılıyor, burada yok. Siz Galatasaray takımının tarihine kupa kazandıracaksınız. Kendi futbol hayatınızda da bir kupa şampiyonu olun. Nedir bu haliniz? Maça çıkıyoruz, şampiyonlar ligi maçına ! Tam bir buçuk gündür size seslenmiyorum, hala burada aynısınız. Siz böyle mi geldiniz bu yerlere? Ciddiyetinizi koruyarak geldiniz. inşallah beni yanıltırsınız. Oradaki de şov, bizim işimiz değil; bizim işimiz top oynamak. Kendinize gelin buradan sahaya kadar, başarılarınıza bir yenisini daha ekleyin. Size yakışan budur. Büyük unvan sahipleri, büyük takımlara yakışan budur. O ciddiyetle her takımı ciddiye alarak ve en az lokomotiv maçı kadar, şampiyonluk maçı kadar koşarak, çünkü tarihe bir kupa daha kazandıracaksınız. Göreyim benim takımımı, Allah yardımcınız olsun.
Ben yenilmeyecegimizi düsünüyorum maicon forvet oynamali kafa ile gol atar hemde top indirir.

Kuslara bakmayin burasi bizim evimiz basar geçeriz.
1 farkla yenileceğimizi düşündüğüm ama tabii ki 54 farkla falan yenmeyi istediğim maç. N’diaye eksikliği takımda çok şey fark ettirebilir, o eksikliği kapatmak da fatih hocaya düşüyor.
o zaman da söylemiştim şimdi de söylüyorum. ruhumuzu koyarsak sonucu biz belirleriz. tamam; badou yok, mefta. emre yok, mefta. ama geçen sezon baktığınızda ah keşke bu takım şampiyonlar liginde olsaydı dediğimiz maçlar çıkardık. ve bu iki topçu sahada yine yoktular. eren'in azıcık azmiyle neler olmaz ki.

ha bu arada yine buraları yeşillendiren arkadaşlar var. napıyosunuz sonra entrylerinizi mi siliyorsunuz?
Topu ayağımızda tutarsak kazanacağımız maçtır.

Ayrıca görüyorum ki hala boru moru diye konuşanlar var. Aq boruyu yiyeceksek de biz yiyecez sen git tornava mı ne skimse o rakibine odaklan salı çarşambaları bize bırak.
Şampiyonlar liginde yenemiyorsan yenilmeyeceksin. Maçı kitleyip kontradan 1 golle uçar gideriz. Stoperde maicon çok önemli, ağır kalmaması gerek. Karayılan ndiaye yok. Donk orda ağır kalmamalı.
saat 22:00'da trtspor.com.tr'de yayımlanacak maçtır.