(bkz: telefona 3 bin lira veren akıl)

(bkz: telefona 3 bin tl verip ekmek israfından kaçınmak)
benim o tip. fazla teknoloji merakım yok. bir telefona 5000-6000 verenleri anlamıyorum. güzel bir işim ve 10000 lira civarı maaşım var. fakirde değilim onu belirtmek amaçlı söyledim.

ama kullandığım telefon huawei p10 lite. 1600 tl telefon. fazlasıyla işimi görüyor. enayi miyim iphone x'e dünyaları bayılayım..
telefon dinlemesine son vermek amacıyla yakında, hala taş gibi çalışan ericson 337 yi yeniden devreye alarak, 3 bin tl den aşağısı telefonla insan içine çıkan tiplar arasına gireceğim.
teknoloji merakım var ama ben bir teleone 1000 tl den fazla para vermem.veren adam da muhtemelen ya enayi yada babasının faturalı hattıyla almış.
maaşım tam 3000 tl.
iş adamı veya iş kadını değildir. Muhtemelen akıllı ve olgun insandır.
Normal davranan tiptir 1500 tl likle
3000 tllik telefonun kullanim amaci ayni...
çoğumuzun yapacağı şey Facebook Twitter Instagram üçlüsünde dolaşmaktan öteye geçmiyor o yüzden telefona 3 bin lira vermek bence de mantıksız benim kullandığım telefon 800 lira mesela ve fazlasıyla işimi görüyor çok memnunum (bkz: General Mobile 5 Plus d)
Evinde buzdolabının nasıl çalıştığı hakkında fikri olmayanların soğuk hava deposu sahibi olmakla övünmesi gibi kendince küçümsediği bireydir.
Mantıksız fakat biraz prestij biraz kalite arıyorsan mecburi iphone a kayıyorsun, aslında diğer marka ver modellerle ay o işi yapmasına rağmen bence özgün tasarım ve malzeme kalitesi ve hissi bir adım öne çıkartıyor ama yine de aldığı parayı haketmiyor, şunu da unutmamak lazım iPhone’un bu elit olma durumu rakiplerin fazlasıyla sıradanlaşmasından kaynaklı. 3 yol önce yeni modelleri olmasına rağmen nispeten eski model olan iPhone 5s aldım 1500TL’ye ve bu parayı vermek çok koymuştu, şimdi bakıyorum 3 yolluk süreçte fazlasıyla memnunum ve 3 yıl daha kullansam parasının hakkını vermiş olacak. O zaman tavsiyem sıfır olmak kaydıyla günceliğini yitiren bir modeli tercih edilebilir.
Oğlum bu iPhone piçide çok kalite telefon ya ağırlı kullanımı harbiden güzel