1. 1.
  Yıllardır verilen tuhaf yardımdır. Yahu en düşük memur maaşı 3.100 küsür tl iken üstüne bir de her ay 300 küsür aile yardımı ne alaka? Işçilerin ne suçu var lan? Ne bu memur korumaca yıllardır. Bir de hala ağlanıyolar.
  6 -10 ... plane of wings
 2. 2.
  Bu memurlar kadar ağlayan başka bir güruh var mı bilmiyorum. Sürekli bir mağdur edebiyatı. Sürekli para yetmiyor, az kazanıyoruz bla bla. Şımarık veletlersiniz hepiniz. Geçim derdini size soranın aklına turp sıkayım. Geçinmek akşama kadar alın teri döken işçiye sorulur, onun bunun pisliğini temizleyen mavi yakaya sorulur. Her sabah 1 saat çayla poğaça yiyip yayıla yayıla kıçı oturduğu koltuğun şeklini almış, akşamlara kadar gıybet yapmaktan çenesinin bağı kopmuş memur bozuntularına sorulmaz. Saygıyı hak etmiyorsunuz.
  9 -7 ... serrano
 3. 3.
  Ne bu şiddet bu celal?
  ... yok herif
 4. 4.
  Kpss orada
  ÖSYM orada

  Çalış, tercih yap sen de gir, sende aile yardımı al.
  4 ... apostleye tw ceken pic rogue
 5. 5.
  ya memur çok almıyor işçi az alıyorsa !!! oturup bunun sorgulanması ve hatta hesap sorulması gerekir. ama yok, götünüz yemiyor tabi hesap sormaya, siz de yapabileceğiniz şeyi yapıyorsunuz, sizden çok kazanana yüklenmeye, elindeki ekmeği almaya çalışıyorsunuz, aferin size.

  tanım: memurun geçinmesi için verilen yardımdır.
  3 ... hepburalardaydim
 6. 6.
  "Memurluğu kazanmak kolay mıymış!"
  Bak hele sen şu densize! Bırakın 80 90 puan almayı, Kpssye girmiş olmak bile yetiyor günümüz şartlarında. Yeter ki bi amcan dayın olsun bir yerlerde. Son 10 senede memur olanların %99'u torpille atanmıştır.
  Memur olmak kolay değil tabi. Onca götü yalamak mide ister.
  5 -2 ... 0fu0
 7. 7.
  memura laf söyleyenin memurdan az kazandığını, okumadığını filan düşünecek kadar eziksiniz. başka argümanınız yok. tek başarınız bu çünkü hayatta. koskoca ömründe yalnızca bir tane başarısı olup ona sıkı sıkı tutunan mikro kafalar. çoğunuzun oralara torpille geldiğini bilmesek inanacağız. Bizim gibi sizden daha donanımlı ve daha iyi kazanan insanlar size muhtelif yerleri ile gülüyor haberiniz olsun. sınıf atladığınızı sanıyorsunuz değil mi? yazık yazık. cık cık cık. kıyamam. şimdi o ekrandaki oyunu/diziyi kapat da işine bak. zaten birazdan öğlen ne yiyeceğinizi konuşursunuz bir saat boyunca.
  5 -6 ... serrano
 8. 8.
  Torpilli iktidar yandaşlarına destek.
  1 ... gedikpasa
 9. 9.
  biz işçilere de veriyoruz, hem de rakamlar daha yüksek. işvereninle çözülmesi gereken konudur.
  ... masklavi
 10. 10.
  yardım alanlara ağlamak yerine alamayanlar neden alamıyor diye ağlamak daha mantıklı değil mi kardeşim. bi isyanınız olacaksa buna olsun. yok öğretmen bu kadar alıyor yok doktor şu kadar. ulan ben niye o kadar almıyorum diye git ağla etrafta, onlar niye o kadar alıyor diye değil. türk insanının en temel sorunudur başkasının başına gelenleri bu kadar kafasına takması. sal amına koyim ya. kendin niye bu durumdasın git ona odaklan sana ne başkası ne alıyo ne veriyor.
  2 ... saril yavrum